Foto-Shutterstock

Domāju, ka nekad vairs neieraudzīšu: sieviete Francijā pazaudētu suni atrod Portugālē 3

Neticamu pārsteigumu piedzīvojusi kāda sieviete Francijā, kurai paziņots, ka viņas pirms mēneša pazudušais suns, sveiks un vesels atrasts Portugālē, raksta Connexion France.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

Sieviete kopā ar čivavu vārdā Džoija dzīvo Provansas-Alpu-Azūra krasta reģionā Francijā, kad sunītis pazuda, viņa nezināja, kas noticis.

“Mēs nezinām, vai viņa tika nozagta, vai aizbēga,” viņa sacīja, norādot, ka suns bija dārzā, kad pazuda.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Vairākas dienas mēs līmējām plakātus, pārbaudījām kaimiņus… mēs viņu intensīvi meklējām. Un tad mēs teicām, ka viņa droši vien nomira no aukstuma vai ka viņu apēdusi lapsa un ka mēs viņu vairs nekad neredzēsim.”

Kad bēdu sagrautā sieviete jau domās bija atvadījusies no Džoijas, ar saimnieci sazinājās Savojas veterinārārsts un paziņoja, ka ir saņēmis e-pastu no veterinārārsta Portugālē, kurš bija skenējis Džoijas mikročipu. Viņa lūdza veterinārārstu pārsūtīt viņai šo e-pastu.

“Kad es to saņēmu, es domāju, ka tas ir joks,” sacīja Selīna. “Tas bija uzrakstīts pa pusei franču, pa pusei portugāļu valodā.”

Ar drauga, kurš runā portugāļu valodā, palīdzību viņa spēja saprast vēstuli un sazināties ar veterinārārstu. Viņš paskaidroja, ka kāda sieviete netālu no Ponte de Limas blakus laukā bija atradusi suni un aizvedusi to pie veterinārārsta.

“Pēc tam viņš nosūtīja e-pastu visiem Francijas veterinārārstiem, kurus varēja atrast,” viņa teica.

Ponte de Lima ir pilsēta Portugāles ziemeļos, aptuveni 40 km no Spānijas robežas. Tā atrodas vairāk nekā 1700 km attālumā no vietas, kur dzīvoja sieviete ar suni. Tā arī nav izdevies noskaidrot, kā suns nokļuvis Portugālē.

Tagad Selīna ir ceļā uz Ponte de Lima, lai paņemtu savu apmaldījušos suņuku. “Es domāju, ka viņa ir mirusi, [tāpēc] tas ir neparasti,” viņa teica. “Tas ir traks stāsts!”

Mājdzīvnieku īpašnieki Francijā tiek aicināti mikročipēt savus dzīvniekus, jo tas var palīdzēt – kā tas bija Džoijas gadījumā – pazudušus, nozagtus un klaiņojošus dzīvniekus atgriezt saimniekiem. Tas arī ļauj iestādēm vieglāk izsekot nelegālos audzētājus, apkopot datus par dzīvnieku populāciju un pareizi noteikt veselības pārbaužu rezultātus.

Reklāma
Reklāma

Francijā kaķus un suņus var identificēt, izmantojot mikročipu, tetovējumu vai abus identifikācijas veidus.

Mikročipi ir visizplatītākais identifikācijas veids, ko šobrīd Francijā piedāvā veterinārārsti, un tas ir vienīgais identifikācijas veids, ko pieņem, ja vēlaties ceļot kopā ar savu mājdzīvnieku.

Mājdzīvnieku identifikācijas mikročipi ir aptuveni rīsa grauda lieluma, un tos ievieto zem dzīvnieka ādas kaklā vai starp lāpstiņām. Katrā mikroshēmā ir kods ar 15 cipariem, ko var identificēt ar elektrisko lasītāju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.