Latvijā
Sabiedrība

PBLA valdes priekšsēde Saulīte: Mēs gādājam par Latvijas atpazīstamību0


Kristīne Saulīte
Kristīne Saulīte
Foto: Timurs Subhankulovs

Ar īsu lūgšanu un kopīgi dziedātu Latvijas himnu šo trešdien Rīgā mazajā Ģildē sākās Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes sēde, kas ilgs līdz 28. septembrim.

PBLA apvieno pasaules latviešu organizācijas no visas pasaules – ASV, Kanādas, Austrālijas, Dienvid­amerikas, Krievijas un Eiropas valstīm. “PBLA dalīborganizācijas ir nepārtrauktā kontaktā ar Latvijas stratēģisko partnervalstu valdībām, šo valstu ārlietu ministrijām, politiķiem, informējot un aizstāvot Latvijas valsts intereses un palīdzot sasniegt ārpolitiskos mērķus,” uzrunā teica PBLA valdes priekšsēde Kristīne Saulīte.

Viņa pieminēja, ka ASV latvieši nemitīgi veic Latvijas interešu aizstāvības darbu ASV kongresā un informē ASV Ārlietu ministriju. Kanādas latviešu organizācija sadarbojas ar Kanādas karavīru vadību, pirms tie dodas misijā uz Latviju. Brazīlijas latvieši novembrī sanāks kopā kongresā “Es esmu Latvija Dienvidamerikā”. Austrālijas latvieši palīdz ar biznesa kontaktiem Āzijas valstīs un joprojām cer, ka nākotnē Austrālijā tiks atvērta Latvijas vēstniecība.

Eiropas latviešu apvienība popularizē latviešu kultūru, veido latviskās izglītības sistēmu Eiropas valstīs, kā arī iestājas par jaunās diasporas vajadzībām.

“Mēs visi kopā gādājam par Latvijas drošību un atpazīstamību pasaulē, palīdzam veicināt ārvalstu ieguldījumus Latvijā, veidojot biznesa kontaktus,” sacīja K. Saulīte. “Novērtējam, ka Latvijas politiķi un diplomāti arvien vairāk uzskata diasporu par Latvijas vēstnešiem pasaulē.”

Saistītie raksti

Ielūgtie politiķi visvairāk runāja par situāciju valstī pirms Saeimas vēlēšanām. Lielākās bažas 13. Saeimas vēlēšanu kontekstā ir saistītas ar koalīcijas modeļiem, kuru mērķis būtu Latvijas ārpolitisko prioritāšu maiņa, pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) uzsvēra, ka būtiski ir, lai pēc vēlēšanām darbu turpinātu un koalīciju veidotu tās partijas, kas stingri pateikušas savu nostāju par Satversmes vērtībām, kā arī tās partijas, kas uzskata, ka Latvijai ir jābūt Eiropas Savienības un NATO dalībvalstij, kurām ir svarīga transatlantiskā sadarbība, un tās, kas uzskata, ka Latvijā ir tikai viena valsts valoda.

LA.lv