Latvijā
Kriminālziņas

11 pārkāpumi dažu minūšu laikā. Pēc brauciena ar motorolleru – cietumā0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Edijs Pālens/LETA

Iedzeršana, marihuānas uzpīpēšana un pavizināšanas ar motorolleru rīdziniekam Ruslanam beidzās ar nopietnu kriminālsodu: pirmdien Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas rajona tiesa viņam piesprieda trīs gadu un sešu mēnešu cietumsodu nosacīti un transporta līdzekļu vadītāja tiesību liegumu uz septiņiem gadiem.

Prokurors bija prasījis trīs gadu un astoņu mēnešu cietumsodu. Tas par to, ka nedaudz minūšu laikā Ruslans pamanījies izdarīt 11 (!) noziedzīgus nodarījumus un administratīvus pārkāpumus.

Tīši: brauca alkohola (2,7 promiles) un marihuānas reibumā, braucējam nebija vadītāja tiesību (tās par soda punktiem iepriekš bija atņemtas) un aizsargkaskas, motorolleram nebija veikta tehniskā apskate, un tas nebija apdrošināts, vadītājs aizbrauca no negadījuma vietas un pretojās policijai.

Netīši: izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, bojāja automašīnu un nodarīja smagus miesas bojājumus.

Prokurora ieskatā notikumi risinājušies šādi: 2015. gada 11. jūlijā Ruslans kopā ar paziņu Aleksandru iedzēruši un pēc tam sēdušies uz motorollera “Yamaha XQ”, Ruslans pie stūres un bez ķiveres, paziņa – aizmugurē, ar ķiveri galvā.

Astoņos vakarā Rīgā, Pļavniekos, iebraukuši kādā pagalmā, kur uztriekušies stāvošam “Mitsubishi” automobilim. Ruslans savainojis ceļgalu, bet Aleksandrs salauzis kāju.

Kāds izsaucis medicīnisko palīdzību un policiju. Pēc ārstu ierašanās Ruslans piegājis pie nokritušā motorollera un ar to aizbraucis, kaut gan “ātro” šoferis ieteicis to nedarīt.

Pa to laiku uz notikuma vietu jau braukuši policisti, kas video nofilmējuši aizbraucošo Ruslanu un pēc tam devušies viņam pa pēdām. Ruslans pretojies, policistiem bijis nepieciešams pielietot spēku. Policisti agresīvi braucošo Ruslanu uz motorollera bija jau tajā dienā manījuši, bet viņiem nebija izdevies viņu aizturēt.

Pašu motorollera un automašīnas sadursmes brīdi neviens neesot redzējis, izņemot kādu Ruslana paziņu, kurš liecinājis, ka pie stūres sēdējis Aleksandrs.

Prokurors šo liecinieku uzskatīja par viltus liecinieku, jo izmeklēšanā pierādīts, ka viņš nemaz nav bijis notikuma vietā, un tagad viņam draud kriminālatbildība par nepatiesām liecībām.

Arī pats Aleksandrs sākumā, domājot pasargāt Ruslanu no atbildības, policijai liecinājis, ka motorolleru vadījis kāds cits, bet beigās tomēr pateicis, ka sēdējis Ruslanam aiz muguras.

Pēc notikuma Ruslans zvanījis viņam no cietuma un aicinājis liecināt, ka viņš, Aleksandrs, sēdējis pie stūres. Aleksandrs tam neesot piekritis. Ruslans samaksājis viņam par lauztās kājas ārstēšanu, nekādu pretenziju Aleksan­dram pret apsūdzēto neesot.

Ruslanam liecību sniegšanas laikā par notikušo bijušas trīs versijas.

Saistītie raksti

Ka sēdējis motorolleram pie stūres un izraisījis sadursmi, ka tai dienā vispār neesot braucis, līdz visbeidzot, ka iedevis Aleksandram pabraukāties un viņš izraisījis negadījumu – kad ieradies notikuma vietā, tad paņēmis savu motorolleru un aizbraucis, bet savu ceļgalu savainojis, ceļot no asfalta motociklu un nokrītot.

Pie pēdējās versijas apsūdzētais pieturējās arī tiesvedības laikā un pēdējā vārdā tiesā. Kā redzams, tiesa tam nenoticēja.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.