Foto: LETA/AFP

Pēc ģimenes ceļojuma uz Ēģipti saņemts bērna mobilā telefona rēķins par 10 000 eiro 58

Decembrī kāda ģimene no Lielbritānijas devusies atvaļinājumā uz Ēģipti. Atgriežoties mājās, saņemtais tālruņa rēķins bija tikpat liels, cik Ēģiptes piramīdas, vēsta “DailyMail

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
TV24
Rajevs: Es nesaprotu, kā var atteikties aizstāvēt savu dzimteni! Tev tas karavīra zvērests būs jādod vienalga!
Lasīt citas ziņas

Jau pirmajā dienā vecāki sazinājušies ar tālruņa pakalpojumu sniedzēju, lai apvaicātos par interneta pieejamību. Cenas bijušas tik smieklīgas, ka ģimene aizmirsusi par mobilajiem datiem, tā vietā iegādājoties dažas īsziņas un zvanu komplektus, pilnīgi pārliecināti, ka ar to viss beigsies.

Taču janvāra beigās tālruņa pakalpojumi tika atslēgti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piezvanot tālruņa operatoram, tika saņemta ziņa, ka pārsniegts kredītlimits, rēķina summa sasniegusi 9000 Lielbritānijas mārciņu (aptuveni 10 tūkstošu eiro).Viņi nevarēja tam noticēt.

Izrādījās, ka 12 gadus vecā meita savā tālrunī izmantojusi sociālos tīklus un spēlējusi spēles, lai gan tālruņa datu pakotni neviens neiegādājās, tāpēc tika ieturēta datu viesabonēšanas maksa.

Izmaksas viesabonēšanas režīmā pieaug līdz pat 57 Lielbritānijas mārciņām par 110 MB patērēto datu. Piemēram, vienas stundas pārraides straumēšana “Netflix” patērētu 644 MB, divu stundu filma augstas izšķirtspējas režīmā – 4,2 GB datu, kas maksātu aptuveni 2394 Lielbritānijas mārciņu.

Atpūtniekiem, kuri vēlas izvairīties no šāda stresa, vajadzētu apsvērt iespēju izslēgt  datu viesabonēšanu un izmantot mobilos telefonus tikai tad, kad ir pieejams bezmaksas Wi-Fi pieslēgums, piemēram, viesnīcā.

Ir jāpārliecinās, ka bērni saprot sekas, un, ja viņi tās neizprot, var uz laiku viņiem tālruņus atņemt. Cita iespēja ir galamērķī iegādāties vietējo SIM karti, kas izmaksās krietni lētāk.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.