Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7

Latvijas basketbola izlase šovakar Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā atkārtoti spēkosies ar Beļģiju.

Pirmajā spēlē piektdien viesos Latvija uzvarēja ar 66:65, visu maču esot vadībā, un jau pirmajā puslaikā sasniedzot 18 punktu pārsvaru. Mūsējie kontrolēja maču līdz pat pēdējās minūtes ievadam, kad bija +7, taču noslēdzošajā uzbrukumā mājiniekiem bija iespēja gūt uzvaru.

Pēdējās sešarpus minūtēs Latvijas spēlētāji guva tikai vienu punktu. Kapteinim Dairim Bertānam mačā 13 punkti, Rihardam Lomažam un Klāvam Čavaram pa 12, bet pretinieku rindās visgrūtāk apturēt bija Izraēlā spēlējošo aizsargu Retinu Obasohanu (18). Beļģu lielā rezerve ir tālmetieni – mača sākumā viņi daudz paļāvās uz šo elementu, taču nespēja trāpīt arī brīvus un labi sagatavotus trīspunktniekus (spēlē kopumā 5/24, Latvijai – 10/24). Cīņu zem groza Latvijai izdevās uzvarēt abos laukuma galos.

“Kaut gan abām komandām jau bija zaudējumi sastāvos, bija aizraujoša cīņa. Otrais puslaiks mūsu izpildījumā nebija pats labākais, zaudējām agresivitāti. Tagad ātri jāizdara secinājumi un jāsaprot, ko varam labot divās dienās. Gatavosimies un būsim gatavi cīņai,” teic Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki. Šodien spēli 19.30 “Arēnā Rīga” drīkst apmeklēt vairāk nekā seši tūkstoši skatītāju.

Serbija mājās ar 75:63 pārspēja Slovākiju. A grupā Latvijai, Beļģijai un Serbijai pēc trīs spēlēm ir pa divām uzvarām, slovākiem visi zaudējumi.

Krievijas nežēlīgā kara Ukrainā pirmajā dienā Nīderlandes basketbolisti Permā devās laukumā pret Krieviju (69:80). Uzņemt krievus mājās oranžie atteicās. Lielbritānija nedevās uz spēli Minskā pret krievu sabiedroto Baltkrieviju un anulēja baltkrievu vīzas pirms mājas mača. Tikmēr Starptautiskā basketbola federācija trīs kara dienu laikā ne ar vienu pušplēstu vārdu nenosodīja ne Krievijas iebrukumu, ne karu kā tādu. Kauns basketbola ģimenei.

Latvijas kausa pusfināla atbildes mačā “Ventspils” ar 85:86 zaudēja “Ogrei”, taču divu maču summā kurzemnieki bija pārāki ar 170:164 un 7. martā finālā spēkosies ar “VEF Rīga”.