Foto – LETA

Pensijas varētu atsākt indeksēt 2014.gadā 0

Pievieno LA.LV

Pie pensiju indeksācijas Latvija varēs atgriezties 2014.gadā, trešdien Latvijas Pensionāru federācijai (LPF) solīja premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”).

Veselam
Kardiologs nosaucis dzērienu, no kura vajadzētu atteikties ikvienam – tas var nopietni kaitēt sirdij
Dārzs
Dārzā burtiski ņudzēs ērces – no kāda populāra košumkrūma labāk atteikties?
Kadirovs ievelk asti starp kājām un pamatīgi nodod krievus
Lasīt citas ziņas

“Ar sabiedrības mērķtiecību esam atjaunojuši stabilu ekonomisko izaugsmi. Pieaug nodokļu ieņēmumi, kas nozīmē, ka 2014.gadā varēsim atgriezties pie pensiju indeksācijas un domāt par citiem pasākumiem, kā atvieglot senioru dzīvi,” LPF svinīgajā domes sēdē sacīja valdības vadītājs.

Viņš pateicās senioriem par izpratni ekonomiskās krīzes pārvarēšanas laikā un atzina, ka LPF vienmēr ir bijis konstruktīvs sadarbības partneris, kaut arī ne vienmēr viedokļi ir sakrituši. Viņš arī aicināja pensionārus izskaidrot sabiedrībai, cik būtiski ir maksāt nodokļus, kas ir cieši saistīti ar pensiju lielumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Fakts, kas ir ļoti satraucošs. Pašreiz vairāk nekā trešdaļa strādājošo oficiāli saņem minimālo algu – 200 latu. Tas nozīmē, ka pensija, ar ko viņi var rēķināties, ir apmēram 80 latu. Tā ir realitāte, un tas gan valdībai, gan Latvijas Pensionāru federācijai ir aktīvi jāizskaidro sabiedrībai. Algu saņemšana aploksnē rada divējādas sekas – pasliktina situāciju pašreiz budžetā, un cilvēki riskē saņemt mazas pensijas, kas viņi dosies pensijā,” norādīja Dombrovskis.

LPF trešdien atzīmē 20 gadu pastāvēšanu, kad notiek organizācijas svinīgā domes sēde. To apmeklē arī vairākas augstas amatpersonas – premjers Dombrovskis, Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa (“Vienotība”), labklājības ministre Ilze Viņķele (“Vienotība). Piedalās arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņas centrs”), novēroja aģentūra BNS.

Jau ziņots, ka pensiju indeksācija tika pārtraukta ekonomiskās krīzes laikā. Līdz šim mēģinājumi panākt tās atjaunošanu nav izdevušies.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.