Foto: LETA

Pensionāri prasa apturēt elektrības tirgus atvēršanu; organizēs piketu 21

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) dome šodien nolēma izvirzīt Saeimai un valdībai vairākas prasības, tostarp lūgt valdību apturēt elektroenerģijas tirgus liberalizāciju līdz brīdim, kad iedzīvotāju ienākumi atbildīs pieaugošajiem tēriņiem par elektroenerģiju, vai arī veikt pasākumus iedzīvotāju nodrošināšanai brīvā elektroenerģijas tirgus apstākļos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Federācijas biedri uzskata, ka vairāki Saeimas un valdības šogad pieņemtie lēmumi, tostarp lēmums atvērt elektroenerģijas tirgu, nopietni pazeminās pensionāru dzīves līmeni un novedīs lielu daļu veco cilvēku galējas nabadzības situācijā.

Kā sēdē izteicās LPF priekšsēdētājs Andris Siliņš, elektroenerģijas brīvā tirgus ieviešanas rezultātā vismaz desmitā daļa valsts iedzīvotāju kļūs par pazemotiem pabalstu saņēmējiem. Mazajiem elektroenerģijas patērētājiem maksa par elektrību pieaugs par 31%, turklāt elektronenerģijas cenu pieaugums izraisīs plaša patēriņa preču cenu pieaugumu, viņš sacīja.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs esam nostājušies uz ceļa, lai no elektriskajām spuldzītēm pamazām sāktu pāriet uz svecītēm. Mums ir jāmēģina viss iespējamais, lai kategoriski iestātos pret brīvā tirgus ieviešanu elektroenerģijā,” teica Siliņš.

Par minēto LPF nolēma informēt arī Eiropas Savienības (ES) amatpersonas, norādot, ka veids, kā Latvijā tiek liberalizēts elektroenerģijas tirgus, ir neatbilstošs Eiropas Savienības ieteikumiem. Gatavību iesniegt federācijas viedokli ES struktūrās izteica sēdē klātesošais Kristīgi demokrātiskās savienības pārstāvis, norādot, ka valdība to pasniegšot “tā, it kā viss ir pozitīvi”.

Līdz 1.aprīlim LPF sola rīkot piketu pie Saeimas saistībā ar elektroenerģijas tirgus atvēršanu. Vēl viena akcija plānota septembrī, lai prasītu piemaksas par darba stāžu līdz 1996.gadam palielināšanu un atjaunošanu jaunajiem pensionāriem, bet 1.oktobrī – Starptautiskajā senioru dienā – paredzēta Latvijas pensionāru akcija.

Bez elektroenerģijas tirgus liberalizācijas apturēšanas LPF dome šodien arī nolēma pieprasīt pārtraukt nekustamā īpašuma nodokļa paaugstināšanu un sakārtot tā likumdošanu atbilstoši valsts un iedzīvotāju interesēm.

Federācija arī prasa atcelt Ministru kabineta noteikumos Nr.1015 pausto, kas, viņuprāt, paredz neobjektīvus kritērijus maksai par atkritumu apsaimniekošanu.

Tāpat seniori prasa nodrošināt vienādas tiesības visiem iedzīvotājiem Rīgas infrastruktūras lietošanā, kā arī prasa apturēt likumdošanas aktus, kas paredz obligātu elektronisko deklarēšanos mazās uzņēmējdarbības veicējiem.

LPF dome nolēma arī aicināt nevalstiskās organizācijas atbalstīt federācijas centienus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.