Laukos
Mežsaimniecība

Pērn Latvijā atjaunoti 44 600 hektāru meža0

Foto: Bgsmith/SHUTTERSTOCK

Pērn Latvijā kopā atjaunoti 44 600 hektāru meža, kas ir par 3500 hektāriem jeb 8,5% vairāk nekā gadu iepriekš, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienesta (VMD) pārstāve Selva Šulce.

VMD apkopotā informācija par meža atjaunošanu valstī liecina, ka no kopējās atjaunotās meža platības valsts mežā atjaunoti 15 600 hektāru, bet pārējo īpašnieku mežā atjaunoti – 29 000 hektāru.

2019.gadā ir atjaunots par 3500 hektāru vairāk kā 2018.gadā, un pēdējo gadu statistika rāda, ka kopējie meža atjaunošanas apjomi ir optimāli un līdzvērtīgi gada laikā vienlaidus cirtēs nocirstajām platībām.

38% no visas 2019.gadā atjaunotās meža platības ir atjaunotas sējot vai stādot, kas ir par gandrīz 3000 hektāru vairāk nekā 2018.gadā.

Pērn sējot un stādot mežs atjaunots 17 000 hektāru platībā, tostarp valsts mežos sējot vai stādot atjaunoti 9700 hektāru jeb 57% no valsts mežos atjaunotās platības, bet pārējo īpašnieku mežos – 7300 hektāru, kas ir 25% no kopējās 2019.gadā atjaunotās meža platības pārējo īpašnieku mežos.

Šulce informēja, ka meža īpašnieki 2019.gadā izmantojuši atbalstu 629 hektāru neproduktīvu, mežaudžu, baltalkšņu un blīgznu mežaudžu nomaiņai un 79 hektāru meža atjaunošanai pēc dabas katastrofām.

Saistītie raksti

Meža īpašniekiem neproduktīvu mežaudžu, baltalkšņu un blīgznu mežaudžu nomaiņai un meža atjaunošanai pēc dabas katastrofām ar 2015.gadu ir pieejams valsts un Eiropas Savienības (ES) finansējums atbalsta pasākumā “Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā”.

VMD privāto mežu īpašniekiem iesaka savlaicīgi – jau vienlaikus ar mežizstrādes darbu plānošanu – plānot arī meža atjaunošanas darbus. Ir jāizvērtē augsnes sagatavošanas nepieciešamība un jāizvēlas meža atjaunošanas paņēmiens (sējot/stādot vai dabiskā). Plānojot meža atjaunošanu sējot vai stādot, laikus jāpasūta meža stādāmais materiāls.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Nomira 21 gadu vecā mamma un bērns piedzima nosmacis. Sākas tiesvedība par draudzi, kas izvēlējās neizglābt
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pensionāru federācija komentē pensiju celšanu un pastāsta, kāpēc daļa pensionāru būs apbēdināti 1
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Latvijas, Lietuvas, Polijas un Igaunijas prezidenti izplata paziņojumu Baltkrievijas prezidentam
1 stunda
LE
LETA
Laukos
Graudaugu rekordražas šogad nebūs. Eksperti vērtē situāciju graudkopības nozarē
42 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Pilnīgi visa zeme bija sarkana!” Pensionārs Paulis no Variņu pagasta neizpratnē par “sārtu lietu” 2
4 stundas