Laukos
Politika

Zemes fonds pirmajā ceturksnī iegādājies lauksaimniecības zemi par 7,5 miljoniem eiro1

Foto: Valdis Semjonovs

“Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” (“Altum”) pārvaldītais Zemes fonds šogad pirmajā ceturksnī iegādājies lauksaimniecības zemes īpašumus 2200 hektāru platībā par 7,5 miljoniem eiro, aģentūrai LETA pavēstīja institūcijas pārstāvji.

“Altum” pārstāvji arī norādīja, ka salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn 2020.gada pirmajā ceturksnī divas reizes pieaudzis gan darījumu apmērs, gan iegādāto īpašumu platība.

Savukārt Zemes fonda kopējais portfeļa apmērs šogad 31.martā sasniedza 45,6 miljonus eiro, no kuriem 16,3 miljoni eiro ir reversās nomas darījumi.

Zemes fonda īpašumā ir 15,6 tūkstoši hektāru zemes, kas ir 760 īpašumi.

Īpašumi ir iegādāti visos Latvijas reģionos, bet lielākās platības iegādātas Zemgalē – vairāk nekā 5700 hektāru, un Kurzemē – nedaudz virs 3800 hektāru. Vidzemē Zemes fonds iegādājies īpašumus vairāk nekā 3300 hektāru platībā, Rīgas reģionā – gandrīz 2000 hektāru, bet Latgalē – nedaudz vairāk kā 900 hektāru platībā.

Patlaban vairāk nekā 95% iegādāto īpašumu tiek iznomāti lauksaimniekiem, tostarp jaunajiem, kuriem zeme nepieciešama saimnieciskās darbības attīstīšanai vai sākšanai.

“Zemes fonda darbības apmēri turpina augt un arī šobrīd, vīrusa pandēmijas apstākļos, ir vērojama liela darījumu aktivitāte un prognozējam, ka tā šogad turpināsies,” sacīja “Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Viņš arī norādīja, ka, emitējot obligācijas un kapitāla tirgos piesaistot papildus 20 miljonus eiro, institūcija ir gatava Zemes fonda izaugsmi turpināt.

“Mēs redzam lielu potenciālu turpināt paplašināt sadarbību ar lauksaimniekiem. Vienlaikus Zemes fonda darījumu apmērs pret kopējo tirgu joprojām ir neliels, apliecinot, ka tas papildina iespējas zemes tirgū, nekonkurējot ar privāto tirgu – ja īpašumam ir pircējs privātajā tirgū, Zemes fonda iesaistīšanās nav nepieciešama,” pauda Bērziņš.

“Altum” pārvaldītais Latvijas Zemes fonds darbojas kopš 2015.gada jūlija. Tas pērk nekustamos īpašumus, kas atbilst noteiktiem kritērijiem, visā Latvijas teritorijā. 2017.gada nogalē fonds sāka piedāvāt arī reversās nomas pakalpojumu.

Saistītie raksti

“Altum” ir valsts kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros, papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas.

“Altum” 40% akciju turētājs ir Finanšu ministrija, 30% akciju turētājs – Ekonomikas ministrija un 30% akciju turētājs – Zemkopības ministrija.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Lauris pēc trieciena palicis bez apziņas un mēdz nekontrolējami staigāt. Kāpēc dzērājšoferi Jāni apcietināja tiesas zālē? 20
9 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Čakarē, “lien pakaļā” un azartiski izlec pretējā joslā – kā “vidējais latvietis” brauc pa Rīgas apvedceļu 1
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. “Nozaga pusmiljonu eiro, bet Balandinu atstāja dzīvu kā brīdinājumu,” Krieķis atklāj patiesību
58 minūtes
TA
Tavs Auto TV
Ekonomika
Lietuvā lietoti automobiļi ir lētāki. Kādēļ?
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Daudzi vienā pilsētā un “Dinamo” sportisti: lielajam Covid-19 inficēto skaitam “pa pēdām”
3 stundas