Baiba Rītere “Uz kuru ostu”.
Baiba Rītere “Uz kuru ostu”.
Publicitātes foto

Pēterbaznīcā savīsies “Kultūras pavedieni” 0

Pievieno LA.LV

Trešdien, 10. septembrī, plkst. 17 Rīgas Sv. Pētera baznīcā atklās Latvijas Tekstilmākslas asociācijas tekstilmākslas izstādi “Kultūras pavedieni”, vēsta izstāžu telpas pārstāve Una Jansone.

VIDEO. “Rīgu viņš jau ir pārliecinājis….” Krievija ANO Drošības padomes sanāksmē izsaka tiešus draudus Latvijai 84
Kokteilis
Par šajos mēnešos dzimušajiem mēdz teikt – viņiem ir “zelta sirds” 1
NATO atbild uz Krievijas pārmetumiem Latvijai par Ukrainas dronu uzbrukumiem – arī ASV nāk klajā ar paziņojumu 3
Lasīt citas ziņas

Jansone stāsta, ka tekstilmākslas izstādes nosaukums atgādina par ties pavedieniem, kas savstarpēji iespaidojas visas pasaules mākslas kontekstā, kad informācijas telpa ir atvērta visrpdažādākajiem procesiem mākslas jomā. Izstādē īpaši nozīmīgs ir jauno mākslinieku sniegums, meklējot novitātes izteiksmes līdzekļos un tehniskajos risinājumos, piemēram, digitālā aušana, sietspiede, batika un autortehnikas. Sava nozīmīga vieta arī gobelēnam ar tonālo bagātību un niansēm.

Izstādē eksponēti vairāku paaudžu mākslinieku darbi, sniedzot priekšstatu par tekstilmākslas attīstības tendencēm un virzību Latvijā. Aplūkojams pasaules telpas redzējums, kas balstās katra mākslinieka individuālā skatījumā un atklāsmēs. Izstādē piedalās mākslinieki, kas sabiedrībā ir pazīstami ar saviem radošajiem sasniegumiem – Edīte Pauls – Vīgnere, Daina Dagnija, Irisa Blumate, Ruta Bogustova, Skaidrīte Leimane, Baiba Osīte, Baiba Rītere, Rolands Krutovs, Mārīte Leimane, Ingrīda Sūna un citi, kā arī jaunie tekstilmākslinieki – Dace Puga, Sabīne Vīksne, Kristīne Sīle un Jolanta Šalvīte.

Izstāde apskatāma līdz 12. oktobrim.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.