Ekonomika
Darbs un nauda

Pētījums: Algas turpina augt, darbiniekus aizstāj ar tehnoloģijām0

Foto: Basileus/SHUTTERSTOCK

Arī šogad turpinās atalgojuma izaugsme, liecina personālvadības konsultāciju un pētījumu kompānijas “Fontes” veiktais ikgadējais darbinieku atalgojuma pētījums.

Pētījuma dati atklāj, ka 83% darbinieku, kas veic to pašu darbu un kam nav mainījies amats, gada laikā ir saņēmuši lielāku atalgojumu.

Salīdzinājumā ar pērno gadu, šādu darbinieku skaits ir palielinājies par 6%. Vidēji gada atalgojums šiem darbiniekiem šogad ir palielinājies par 9%,

“Atalgojuma izaugsme ir novērojama jau pēdējos deviņus gadus. Mēneša pamatalga šogad tika palielināta 74% Latvijas darba ņēmēju, un tas ir par 3% vairāk nekā pērn. Šogad ir palielinājies arī to uzņēmumu skaits, kuri ir gatavi maksāt augstāku atalgojumu nekā viņu konkurenti; tāpēc vietā būs teiciens: pirms septiņreiz cel algu, vienreiz nomēri. Aicinām uzņēmumus uz atalgojumu skatīties sabalansēti. vispirms izanalizējot esošo atalgojumu uzņēmumā, ir vieglāk saprast, kuram darbiniekam tiešām vajag celt atalgojumu un kuram atalgojums jau ir adekvāts,” skaidro “Fontes” pētījuma grupas vadītāja un valdes locekle Anta Praņēviča.

Vairāk nekā puse uzņēmumu jeb 54% no organizācijām pērn palielināja darbinieku skaitu, savukārt 17% tas ir palicis nemainīgs. Šogad uzņēmumi ir piesardzīgāki, tikai 44% uzņēmumu plāno šī gada beigās palielināt darbinieku skaitu un tikpat daudz uzņēmumu plāno saglabāt tādu pašu darbinieku skaitu kā pērn. Arī savos nākamā gada plānos uzņēmumi ir piesardzīgi – nākamgad jau vairāk nekā puse jeb 62% uzņēmumu neplāno palielināt darbinieku skaitu.

“Ekonomikas izaugsmes tempi ir nedaudz palēninājušies, un darbaspēka trūkums vairs netiek norādīts kā nozīmīgākais izaicinājums. Joprojām gan ir aktuāls jautājums, kā piesaistīt un noturēt talantīgus darbiniekus un speciālistus.

Atalgojuma pētījuma dati atklāj, ka pēdējo 12 mēnešu laikā būtiski ir palielinājies to uzņēmumu skaits, kuri ieviesuši jaunas tehnoloģijas procesu uzlabošanai,” stāsta Anta Praņēviča.

Saistītie raksti

Tāpat pēdējā gada laikā ir ievērojami palielinājies arī to uzņēmumu skaits, kuri piedāvā apmaksātas prakses. Uzņēmumu piedāvātajā labumu grozā darba ņēmējiem ir arī nomaksāts rēķins par mobilo telefonu, veselības apdrošināšana, darbinieku izklaides pasākumi, kā arī finansētas apmācības vai kursi.

Lai pievērstu uzņēmumu uzmanību sabalansētai atalgojuma politikai, “Fontes” otro gadu pēc kārtas apbalvos tos uzņēmumus, kuri saviem darbiniekiem piedāvā taisnīgu samaksu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Seniorus Latvijā iesaista jauna superprodukta radīšanā
1 diena
LB
Latvijas Bizness
Ekonomika
Tomass Estross: Pagājusī nedēļa bija nozīmīgs brīdis Eiropas jaunākajā vēsturē
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Aptauja atklāj, cik droši esam par saviem ienākumiem krīzes laikā
1 diena

Lasītākie

VK
Vita Krauja
Kultūra
“Vasara Dzintaros būs un arī šogad – mūzikas skaņu piepildīta,” saruna ar koncertzāles direktoru Guntaru Ķirsi
19 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Zemu “lidojoši” motocikli. Kurzemes pusē pieaug satiksmes noteikumu pārkāpēju skaits
18 minūtes
FG
Franks Gordons
Latvijā
Franks Gordons: No “sociālistiskās revolūcijas” – ne smakas. Visu izšķīra padomju tanki
46 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Pandēmija kontrabandistus nebaida – cigarešu kontrabandas TOP “ķērieni” maijā
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Zeme atvērās! Rīgā, Ģertrūdes ielā auto iebrūk pazemē
3 stundas