Cilvēki pulcējas protestā pret obligātu vakcināciju

“RīgaTV 24” un LA.LV specizlaiduma tiešraide: pie Rīgas pils un MK notiek protesti 117

Papildināts plkst.20.55.

Šovakar, plkst.20 speciālizlaidumā sekojiet līdzi jauno politisko spēku organizētajiem protestiem pie Rīgas pils un Ministru kabineta.

Ekspertu studijā notikumus komentēs sociologs Aigars Freimanis un mācītājs Kaspars Simanovičs.

Tiešraide:

“Kad ir jāvakcinējas, mēs esam seniori, bet šajā gadījumā mēs neesam.” Pirmspensijas vecuma sieviete par neesošo atbalstu energokrīzē
APTAUJA: Latvijā 48% iedzīvotāju nav informēti par iespēju izņemt skaidru naudu veikalu kasē
“Mana maigā sirds to neizturēja, piekritu – lai ved šurp.” Vecmāmiņas – audžumammas stāsts
Lasīt citas ziņas

Šovakar Vecrīgā sapulcējušies pāris tūkstoši piketētāju, lai protestētu pret “obligātu vakcināciju” pret Covid-19, liecina aģentūras LETA novērojumi.

Sākotnēji ap plkst.19 pie Brīvības pieminekļa bija ieradušies apmēram 200 cilvēku politiķa Aināra Šlesera vadībā. Viņa komanda sacīja priekšvēlēšanu uzrunas, iepazīstinot ar partijas aktīvistiem. Protestētāju pūlis lēnām izauga vēl par pāris simtiem un devās uz Rīgas pili.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr arī pie Rīgas pils sāka pulcēties cilvēki – no sākuma pāris simti, bet uz protesta akcijas oficiālo sākumu ap plkst.20, saplūstot abām protestētāju grupām, to skaits jau bija lēšam ap pāris tūkstošiem. Pikets tika pieteikts arī Rātslaukumā, taču tur tik plaša cilvēku aktivitāte nebija vērojama.

Šāds cilvēku skaits pārsniedz pašlaik protesta akcijās maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, līdz ar to protestētājus pieskata liels skaits policistu un ap pili novietotas barjeras.

Cilvēku pūlis neievēroja ne distances, ne sejas masku lietošanas prasības, kā to paredz esošie epidemioloģiskie noteikumi.

Lai arī protestētāju pūlī dzirdami arī radikāli aicinājumi, pagaidām asi konflikti ar policistiem nav novēroti.

Tikmēr Valsts policija (VP) sociālajos tīklos izplatīja paziņojumu, kurā uzsvēra, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai klātienē ārpus telpām drīkst organizēt gājienus un piketus līdz 50 personām.

Savukārt Vecrīgā pulcējušie vairāki tūkstoši, līdz ar to VP ir konstatējusi, ka netiek ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības.

Policijas un citu drošības institūciju spēki atrodas notikuma vietā un strādā pēc iepriekš izstrādāta plāna, uzraugot sabiedrisko kārtību un drošību, lai izvairītos no provokācijām un masu nekārtībām.

Policisti aicina iedzīvotājus nepulcēties un izklīst, vienlaikus aicinot ievērot epidemioloģiskās drošības prasības, nepakļauties provokācijām un neiesaistīties citu personu iniciētās prettiesiskās aktivitātēs, kuras var apdraudēt cilvēku veselību, drošību un sabiedrisko kārtību.

Personām, kuras pārkāps epidemioloģiskās drošības prasības vai izdarīs citus pārkāpumus, piemēram, lietos alkoholu sabiedriskā vietā vai atradīsies publiskā vietā stiprā alkohola reibumā, tiks piemēroti sodi, norādīja VP. Tāpat VP atzīmēja, ka policija notiekošo fiksē ar tehniskajiem līdzekļiem.

Kā ziņots, uz trešdienas protesta pasākumu mudināja ierasties Saeimas opozīcijas deputāts Aldis Gobzems (LK), kurš savu politisko darbību pašlaik pamatā balsta uz Covid-19 jautājumiem.

Pasākuma pievienojās arī topošās Šlesera partijas aktīvisti, kā arī atbalstu pauduši savulaik valdošajā koalīcijā pārstāvētās, bet vēlāk faktiski izirušās un no valdības izslēgtās partijas “Par cilvēcīgu Latviju” politiķi.

Sākotnēji protesta akciju rīkošanai bija iesniegti trīs pieteikumi, vēlāk tie tika atsaukti, bet līdz otrdienas pēcpusdienai viens no pieteikumiem bija atjaunots un iesniegts vēl otrs piketa pieteikums.

Savukārt Valsts policija (VP) aicināja uz pasākumu nedoties, jo saskata tajā augstu provokāciju un vardarbības eskalācijas risku.

Policija aicināja pasākuma organizatorus atteikties no cilvēku pulcināšanas. Konstatējot, ka tiek pārkāpti epidemioloģiskie drošības noteikumi vai tiek izdarīti citi pārkāpumi, policija solīja būt gatava operatīvi reaģēt notikuma vietā. Turklāt pārkāpumi tiek fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem, un pārkāpējiem tiks piemēroti bargi sodi.

Likumsargi pirms protesta atgādināja, ka gadījumā, ja radīsies situācijas eskalācija, tiks vērtēta tā iniciatora atbildība. Tāpēc VP vērsās pie pasākuma iniciatora, brīdinot nepulcināt uz to iedzīvotājus. Visi pasākuma organizētāji ir identificēti un tika brīdināti, ka gadījumā, ja tiks pārkāpti epidemioloģiskie ierobežojumi un tiks konstatēti sabiedriskās kārtības pārkāpumi, viņiem par to nāksies atbildēt likumā paredzētajā kārtībā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Gadījumos, ja tiks konstatēti epidemioloģisko drošības noteikumu pārkāpumi, nesankcionētā piketa dalībniekiem var tikt piemērots sods līdz 2000 eiro. Tāpat tika atgādināts, ka alkohola lietošana sabiedriskā vietā ir aizliegta, un pie atbildības tiks saukti arī iedzīvotāji, kas atrodas sabiedriskā vietā tādā reibumā stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu.

Tāpat VP atgādināja, ka par nepakļaušanos policijas darbinieka likumīgajām prasībām iestājas administratīvā atbildība. Savukārt par pretošanos vai uzbrukumu varas pārstāvim un citai valsts amatpersonai iestājas kriminālatbildība, un par šādiem noziegumiem var tikt piemērota arī brīvības atņemšana. “Sabiedrībā ir dažādi uzskati par vakcināciju, taču piedalīšanās pūļa pasākumos, kur var tikt apdraudēta sava un līdzcilvēku drošība, nav piemērots veids, kā paust savu viedokli,” uzsvēra policija.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Kad ir jāvakcinējas, mēs esam seniori, bet šajā gadījumā mēs neesam.” Pirmspensijas vecuma sieviete par neesošo atbalstu energokrīzē
APTAUJA: Latvijā 48% iedzīvotāju nav informēti par iespēju izņemt skaidru naudu veikalu kasē
“Mana maigā sirds to neizturēja, piekritu – lai ved šurp.” Vecmāmiņas – audžumammas stāsts
VIDEO. “Man likās, ka viņš ir apsēsts ar dēmoniem”: pēc dažu dienu padzīvošanas kopā ar aktieri Imantu Stradu saka Amuna Davis 30
Kalvītis: Nevaru iedomāties, ka es kā valdības vadītājs varētu vienu sabiedrības daļu izslēgt no sabiedrības, tāpēc ka viņi negrib mani klausīt 81
Lasīt citas ziņas
“Mana maigā sirds to neizturēja, piekritu – lai ved šurp.” Vecmāmiņas – audžumammas stāsts
Žurnālists un publicists Ilmārs Latkovskis: es negribētu būt Krišjāņa Kariņa vietā
Olafs Zvejnieks: Pēdējā desmitgadē pieredzētais “lētās naudas” periods tuvojas beigām
Svētdien vietām uzspīdēs saule, Kurzemē gaidāmi nelieli nokrišņi
APTAUJA. Ap trešdaļa Latvijas iedzīvotāju neapmierināti ar dzīves kvalitāti Covid-19 laikā
12:48
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Grieta, Strauta un Rebeka
11:49
Žurnālists un publicists Ilmārs Latkovskis: es negribētu būt Krišjāņa Kariņa vietā
11:34
Kariņa valdībai aprit trīs gadi 16
Kazahstānā vairāk nekā 460 cilvēkiem izvirzītas apsūdzības terorismā un nemieru rīkošanā 27
Slīdes ir dažādas. Kura mazāk bīstama?
Kuram no ministriem pērn bijušas lielākās izmaksas? 4
Otro dienu pēc kārtas jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā tuvu 6000 33
Vai cilvēki pandēmijas laikā sākuši vairāk ēst?
Aparjods izcīna 2. vietu EČ kamaniņu sportā un pirmoreiz valsts vīriešu sporta veida vēsturē 3. vietu PK kopvērtējumā 1
Kalvītis: Nevaru iedomāties, ka es kā valdības vadītājs varētu vienu sabiedrības daļu izslēgt no sabiedrības, tāpēc ka viņi negrib mani klausīt 81
“Man tas ir labs azarts, bet galvenais, ka prieks maniem abiem bērniem.” Rūjienietis pilnveido tautas bobsleju, gūstot ievērību visā pasaulē
Aptaujas dati liecina, ka jaunieši priekšroku dod maltītēm bez gaļas un zivīm 1
Vai cilvēkam vispār ir iespējams saprast, kas ir bezgalība?
Pēteris Apinis: Cilvēka mikrobioms un rezistence pret mikrobiem, vīrusiem un vakcīnām
APTAUJA: Latvijā 48% iedzīvotāju nav informēti par iespēju izņemt skaidru naudu veikalu kasē
Nauris Puntulis: Žēl, ka pandēmijas situācija neļauj pulcēt seniorus uz semināriem, lai mācītu medijpratību 5
No pilngadīgajiem iedzīvotājiem vakcināciju pret Covid-19 pabeiguši ap 80% un gandrīz trešdaļa revakcinējušies 143
Kāpēc “Gaso”, izbūvējot dabasgāzes pieslēgumu, prasa uzstādīt patēriņa skatītājus ēku ārpusē? 31
“Rīgā ievāktais medus ir ļoti kvalitatīvs.” Pēdējos gados galvaspilsētā attīstījusies urbānā biškopība 20
Vējainu laiku prognozē arī februārī un martā 6
“Visa pamatā ir cilvēku iekšējais karš, katram pašam iekšpusē, meklējot ienaidnieku ārpusē!” Saruna ar publicistu Ilmāru Latkovski 53
“Morāli kropļi.” Ķirsis skarbi par protestu Gunāra Astras pieminekļa atklāšanas pasākumā 642
“Truši var būt visai bezbailīgi un pašapzinīgi dzīvnieki”: kas noteikti jāzina par trusi kā mājdzīvnieku?
“Esmu bijis cilvēks, kurš agrāk diezgan skaļi vīpsnājis par seriāliem…” – atzīstas aktieris Niklāvs Kurpnieks
VIDEO. Ar mammu labāk tā nejokot! Dēls par nešpetnu joku saņem slapju slotu sejā 5
Maģiskās eņģeļu stundas no no 22. līdz 28. janvārim: kādas vēlmes piepildīsies?