Daudzi tagadējie olimpieši pirmās sportistu gaitas sākuši Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē. Vakar tur pabija arī Valsts prezidents Egils Levits un vēlēja veiksmi gan sportistiem, kuri dosies uz olimpiskajām spēlēm, gan arī jaunajiem skeletonistiem, kuri tobrīd Siguldas trasē aizvadīja treniņus.
Daudzi tagadējie olimpieši pirmās sportistu gaitas sākuši Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē. Vakar tur pabija arī Valsts prezidents Egils Levits un vēlēja veiksmi gan sportistiem, kuri dosies uz olimpiskajām spēlēm, gan arī jaunajiem skeletonistiem, kuri tobrīd Siguldas trasē aizvadīja treniņus.
Foto: Ilmārs Znotiņš/VPK

Pieredzes un jaunības sakausējums: trešo reizi Latvijai ziemas olimpiskajās spēlēs būs 57 sportisti. 1

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

140 stundu darba un vēl 50 000 eiro – tik vērtas ir 10 olas. Kāpēc tiesnesis piesprieda tik bargu sodu vīrietim, kurš it kā tikai supoja?
VIDEO. “Latvijai ir nākotne!” Trīs latviešu puikas pārsteidz ar savu radošumu, izgudrojot unikālu braucamrīku 7
Vai ir taisnība, ka ar vienu raķeti Krievija var “noslaucīt” vairākas valstis? Slaidiņš par krievu kodolarsenāla jaudu
Lasīt citas ziņas

Trešo reizi Latvijai ziemas olimpiskajās spēlēs būs 57 sportisti. Tikpat bija 2006. gadā Turīnā un 2014. gadā Sočos, taču šoreiz ir lielāka sporta veidu pārstāvniecība, pirmo reizi kopš valsts neatkarības atjaunošanas klāt nākot ziemeļu divcīņai (Markuss Vinogradovs). Šī ir arī visu laiku otra jaunākā Latvijas delegācija ziemas olimpiādē, jo sportistu vidējais vecums ir 25,5 gadi. Atgriežoties olimpiskajā saimē 1992. gadā Albērvilā, vidējais vecums bija 25 gadi.

Brāļu duetiem piektās

CITI ŠOBRĪD LASA

Četriem sportistiem šīs būs piektās olimpiskās spēles – skeletona brāļiem Martinam un Tomasam Dukuriem, kā arī kamaniņu braukšanas brāļiem An­drim un Jurim Šiciem. Tieši viņi ir uzskatāmi par re­ālākajiem pretendentiem uz medaļām. Ceturto reizi zem olimpiskajiem apļiem sacentīsies ātrslidotājs Haralds Silovs, kurš pirms četriem gadiem Phjončhanā izcīnīja augsto ceturto vietu. Trešās spēles būs hokejistiem Laurim Dārziņam, Kasparam Daugaviņam, Mārtiņam Karsumam un Arturam Kuldam, kamaniņu braucējai Elīzai Tīrumai un bobsleja pilotam Oskaram Ķibermanim. Divpa­dsmit sportisti dosies uz savām otrajām olimpiskajām spēlēm, bet pārējiem debija. “Pieredze un jaunība ir tas salikums, kas šajās spēlēs veidos komandas garu un spēku, turklāt to stimulēs ģimeņu un dzimtu spēks – Dukuri, Šici, Aparjodi, Eiduki, Bondari, Krūzbergi, Bukarti,” saka Latvijas delegācijas vadītājs Kārlis Lejnieks.

Delegācijā iekļauti arī 43 treneri un funkcionāri, četri sporta ārsti un četri fizioterapeiti, bet delegācijas vadībā un atbalsta personālā būs deviņi cilvēki. Starp treneriem lielākā pieredze ir Ilmāram Bricim un Sandim Prūsim, kuriem šīs būs devītās olimpiskās spēles. Bricis sešas reizes startēja kā sportists, kas ir dalīts rekords ar Annu Orlovu. Septītā olimpiāde Dainim Dukuram, Mārtiņam Rubenim (pirmais Latvijas medaļnieks ziemas spēlēs) un Sandrim Bērziņam.

Ielēca pēdējā vagonā

Galīgais vārdiskais Latvijas delegācijas sastāvs būs zināms vien nākamajā pirmdienā, kad izvēli veiks Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš. Uz 25 vietām pretendē 31 hokejists. Tāpat vēl jāpagaida otrs distanču slēpotājs starp vīriem. Latvijas Slēpošanas federācija (LFS) vēl svētdien lēma, ka uz Pekinu dosies Raimo Vīgants un Indulis Bikše, taču tagad Bikšes sarakstā nav, bet federācija sola otru slēpotāju nosaukt pirmdien. LFS ģenerālsekretārs Agris Raugulis vakar “Latvijas Avīzei” nevēlējās komentēt radušos situāciju.

Labas ziņas vakar saņēma biatloniste Baiba Bendika, jo distanču slēpošanā pārdalot starptautiskās kvotas, Latvija tika pie piektās ceļazīmes, līdz ar to Bendika varēs piedalīties 30 km distancē ar kopējo startu, kas notiks olimpisko spēļu pēdējā dienā. Vēl priecīgāks varēja būt ātrslidotājs Silovs, kurš līdz šim bija pirmais rezervists olimpiešu sarakstā, taču citas valstis savas kvotas neaizpildīja, tāpēc 35 gadus vecais sportists pēdējā brīdī ielēca Pekinas vilcienā.

Federāciju prognozes

Pirms Pekinas spēlēm sporta veidu federācijas paudušas savu sportistu prognozējamos rezultātus. Kamaniņu braucējiem Šiciem un Kristeram Aparjodam prognozē labāko sešnieku, arī skeletonistiem Dukuriem, Tīrumai, Kendijai Aparjodei un divniekam Bots/Plūme – astoņnieku. Tas pats par bobslejista Ķibermaņa ekipāžām. Silovs un daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs var tikt labāko 12 skaitā, šorttrekisti Krūz­bergs un Bērziņš – starp labākajiem 16, biatloniste Bendika – starp labākajām 20. Hokeja izlases mērķis ir vispirms cīnīties par ceturtdaļfinālu, tad iespējami augstāku vietu. Šobrīd gan svarīgākais, lai visi mūsējie veiksmīgi nokļūtu līdz Ķīnai, nesaķerot kovidu. Delegācijā visi ir vakcinēti. Pirmie sportisti ceļā dosies 26. janvārī, pēdējie (hokeja izlase) 2. februārī – divas dienas pirms spēļu atklāšanas. Četrgades lielākais ziemas sporta forums norisināsies līdz 20. februārim.

Fakti par Latvijas olimpisko delegāciju

Skeletona tēvs Dainis Dukurs (no kreisās) vakar Siguldas trasē no Valsts prezidenta Egila Levita rokām saņēma Prezidenta medaļu par mūža darbu Latvijas ziemas sporta labā. Apbalvošanā klāt bija arī Daiņa dēli Tomass un Martins, kuri ir vieni no Latvijas olimpiešu cerībām cīņā par Pekinas olimpisko spēļu godalgām.
Foto: Paula Čurkste/LETA

* Vecākais sportists – Tomass Dukurs (40), jaunākā – slēpotāja Estere Volfa (16).

* Garākais atlēts – Kristers Aparjods (1,96 m), īsākā – Baiba Bendika (1,56 m).

SAISTĪTIE RAKSTI

* Iecienītākais atpūtas veids – aktīvā atpūta, ēst gatavošana, makšķerēšana un golfs (hokejistiem).

* Ģimenes saites – brāļi Martins un Tomass Dukuri, tēvs Dainis Dukurs (treneris); brāļi Juris un Andris Šici; brālis un māsa Kristers un Kendija Aparjodi; māsa un brālis Patrīcija un Valts Eiduki (treneris); brāļi Roberts un Kārlis Krūzbergi (treneris); māsas Liene un Anna Bondares (trenere); mazdēls un vectēvs Markuss Vinogradovs un Agris Kumeliņš (treneris); brāļi Roberts un Rihards Bukarti; tēvs un dēls Rodrigo Ābols un Artis Ābols (treneris).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
140 stundu darba un vēl 50 000 eiro – tik vērtas ir 10 olas. Kāpēc tiesnesis piesprieda tik bargu sodu vīrietim, kurš it kā tikai supoja?
VIDEO. “Latvijai ir nākotne!” Trīs latviešu puikas pārsteidz ar savu radošumu, izgudrojot unikālu braucamrīku
Vai ir taisnība, ka ar vienu raķeti Krievija var “noslaucīt” vairākas valstis? Slaidiņš par krievu kodolarsenāla jaudu
TESTS: izvēlies attēlu un uzzini, kas tu biji iepriekšējā dzīvē
“Vairāk guļu un sēžu, ārā netieku…” Izcilā Latvijas basketboliste Uļjana Semjonova nesūdzas par savām likstām, tomēr balsī jaušams izmisums
Lasīt citas ziņas
Brīvprātīgajiem Valsts aizsardzības dienesta beidzējiem valsts varētu apmaksāt studijas. Cik cilvēku ik gadu izvēlētos šo piedāvājumu?
Latgalē kāds “veikls” policists par samaksu iedzīvotājiem nodrošinājis piekļuvi aizliegtām TV programmām
“Zītari LZ” apgalvo, ka atkāpšanās no NBS līguma uzņēmumam draud ar 1,1 miljona eiro līgumsodu
140 stundu darba un vēl 50 000 eiro – tik vērtas ir 10 olas. Kāpēc tiesnesis piesprieda tik bargu sodu vīrietim, kurš it kā tikai supoja?
Centrāltirgus paviljoniem un kanālmalai steidzami nepieciešami būtiski ieguldījumi
23:11
Juris Lorencs: Atmiņas ir dzīvas, tās mainās līdzi laikam, un katra paaudze pagātni uzver citādi
22:40
Volgogradas “iniciatīvu grupa” vēlas pilsētai veco nosaukumu – Staļingrada
22:06
FOTO. “Grīdas lupata uz galvas!” Elīna Didrihsone tiek pie “sirmiem matiem”, vīrs un fani pamatīgi izbrīnīti
FOTO, VIDEO. Izskatīgā latviešu aktrise Lelde Dreimane pastāsta, kāpēc izlēma piedalīties erotiskā fotosesijā vīriešu žurnālā
Austrālija tik ļoti mīl savus ķengurus, ka ikgadējā kvota to izšaušanai ir – daudzi miljoni
“Normālais” stereotips par darbiniekiem – vecums. Kvalifikācija ir, pieredze ir un ir cilvēkam gadi.. Vai pieņemt jaunāko?
Nenokārtojot obligāto valsts valodas prasmes pārbaudi, Krievijas pilsoņus varēs arī piespiedu kārtā nogādāt uz robežu
Latvijas vēsture skolās – pabērna lomā? Par ārvalstīm skolēniem veidojas priekšstats no filmām un “Youtube”, bet par procesiem Latvijā..
Māris Antonevičs: Psiholoģiskie ieroči strādā, bet ir blefs. Putina vājprāts ar gatavību sarīkot trešo pasaules karu ir uzspēlēts
FOTO. Jaunais “Škoda Vagonka” elektrovilciens kritis grafiti zīmētāju nežēlastībā
Parīzē darbu atsāk atkritumu savācēji. Pilsētās ielās esošo atkritumu svars esot pielīdzināms Eifeļa tornim
Skotijas jaunais premjers, musulmanis Humza Jusufs, nodevis amata zvērestu
“Air Baltic” iegādājies elektroautomašīnas 100 000 eiro vērtībā katru; ministrs pieprasīs skaidrojumu
Ašeradens: Ar esošajiem nodokļiem nepietiek visām vajadzībām; pārvērtēsism visus 14 nodokļus
“Apgalvojumi par aplokšņu algu izmaksām man šķiet absurdi”. Plaude-Rēlingere noliedz apsūdzību krimināllietā
Latvijai strauji tuvojas nokrišņu zona – valsts lielāko daļu pārklās sniegs
VIDEO. Latvijas futbola fani satricina tribīnes Velsā
Medijs: “Wizards” pārrunā ar Porziņģi ilgtermiņa līgumu. Kādas ir nākamās opcijas un līguma summas?
Publicists: Kariņš ir persona, kas nekad ne par ko neuzņemas atbildību
Valsts Valodas centrs īpašā akcijā apbalvo kvalitatīvas latviešu valodas laureātus masu mediju nozarē
Avdijivkā krievu karaspēks pielietojis gāzes granātas, kuru izmantošanu aizliedz konvencija
Vai ir taisnība, ka ar vienu raķeti Krievija var “noslaucīt” vairākas valstis? Slaidiņš par krievu kodolarsenāla jaudu
Somija soļa attālumā no NATO: robeža ar Krieviju kļūs teju divreiz garāka
TEKSTA TIEŠRAIDE. Karš Ukrainā. Ķīna piedāvā Putinam bloķēt “YouTube” Krievijā
Juris Lorencs: Atmiņas ir dzīvas, tās mainās līdzi laikam, un katra paaudze pagātni uzver citādi
SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā