Basketbola treneris Nikolajs Mazurs.

U-19 izlases galvenais treneris: “Esam tālu no basketbola, ko gribētu spēlēt!” 1

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Latvijas basketbola izlase U-19 Pasaules kausa pirmajās spēlēs Daugavpilī zaudēja Puertoriko (75:79) un uzvarēja Irānu (58:48).

Mačā pret Puertoriko Latvijas basketbolistiem pēc trim ceturtdaļām bija 13 punktu pārsvars, taču pēdējā cēlienā pajuka aizsardzība, ielaižot 31 punktu.

Uzbrukumā problēmas radīja zonas aizsardzības apspēlēšana. Tālmetienos 11/37, no tiem 16 izpildīja Ričards Vanags, trāpot piecus.

“Spēles atslēga – pašu kļūdas, kas arī izšķīra spēles likteni. Ceturtās ceturtdaļas sākumā īsā brīdī atdevām daudz punktu, atļaujot pretiniekiem vieglus metienus no apakšas. Slikti aizsargājāmies viens pret vienu. Pretinieki katrā mačā maina aizsardzību un tam jāspēj pielāgoties. Pietrūka bumbas kustības ātruma, bija nepareizi lēmumi. Esam tālu no basketbola, ko gribētu spēlēt. Jāturpina strādāt un cīnīties,” atzina Latvijas U-19 izlases galvenais treneris Nikolajs Mazurs.

Latvijas vakardienas pretiniece Irāna čempionātu sāka ar zaudējumu Serbijai (67:88).

Otrā spēle iesākās ļoti līdzīgā cīņā, bet otrajā ceturtdaļā mājinieki nekādi nespēja atrast precizitāti, brīžiem lēni atgriezās aizsardzībā un 17. minūtē deficīts sasniedza 12 punktus. Līdz pārtraukumam gan izdevās atgūties un to samazināt uz pusi.

Latvijas basketbolistiem liels pārsvars cīņā zem groza (atlēkušās bumbas 30 pret 19, 13 no tām uzbrukumā – Rodijam Mačoham vienam pašam sešas), bet daudz kļūdu un zema metienu precizitāte.

Pēc atpūtas veiksmīgi izdevās gūt punktus gan no groza apakšas, gan trāpīt vairākus tālmetienus, ātri panākot izlīdzinājumu un pamazām spēles grožus paņemot savās rokās.

Irāņi pēdējā ceturtdaļā ķērās pie zonas aizsardzības, taču latvieši realizēja tālmetienus, un 37. minūtē pārsvars iesniedzās otrajā desmitā, ko arī bez problēmām izdevās nosargāt.

Izšķirošajos brīžos lieliski nospēlēja Kristians Feierbergs, trāpot gan trejačus, gan arī no groza apakšas, roka nenotrīcēja Vanagam. Pretinieku kombinācijām īpaši veiksmīgi izdevās izsekot otrajā puslaikā, ielaižot vien 19 punktus.

Pēdējā grupu turnīra spēle rīt 18.00 būs pret Serbiju, astotdaļfinālā iekļūs visas 16 komandas.

Basketbols

PASAULES KAUSS U-19

Latvija – Puertoriko 75:79 (18:15, 18:19, 25:14, 14:31), Vanags 17, Mačoha 13, Skuja 9+7 RP, Viljamsons, Denafs 7; Klarks 24, Pinzons 17.

Latvija – Irāna 58:48 (15:17, 8:12, 11:9, 24:10), Feierbergs 17, Vanags 10, Mačoha 9+12 AB, Helmanis, Skuja 6.