Foto-LETA/AFP

Pirmajā pusgadā dzimstība nav būtiski pieaugusi 0

Šā gada pirmajos sešos mēnešos Latvijā piedzimuši 9810 bērni, kas ir tikai par 23 bērniem vairāk nekā pērn šajā laika posmā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Kļūdas, kas var maksāt ļoti dārgi! 14 lietas, ko nekad nedarīt, ja dzīvo viens
Kokteilis
Katram dzīvokļa vai mājas numuram līdzi nāk sava aura un “liktenis”. Noskaidro savējo!
VIDEO. Šausmu brīdis trasē: 19 gadus vecs olimpiskais favorīts paliek nekustīgs pēc smaga kritiena
Lasīt citas ziņas

“Dzimstība, salīdzinot šā gada un pagājušā gada pirmajiem sešiem mēnešiem, praktiski stāv uz vietas. Pieaugums ir par pāris desmitiem cilvēku. Tas ir ārkārtīgi nepietiekoši, it īpaši ņemot vērā mirstības pieaugumu,” tā jaunākās dzimstības tendences aģentūrai LETA komentēja demogrāfs Ilmārs Mežs.

CSP dati liecina, ka šā gada pirmajā pusgadā Latvijā miruši 15 280 iedzīvotāji, kamēr 2012.gada pirmajos sešos mēnešos dzīvību zaudēja 14 987 Latvijas iedzīvotāji.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Valdība mazliet mēģina nomierināt sabiedrību, vairākkārtīgi uzsverot, ka viss notiek, viss maksimālais tiek darīts, dzimstība pieaugot. Te nu mēs redzam, ka valdības ministri kļūdās, domādami, ka, pateicoties ekonomiskajai izaugsmei, ģimenes radīs vairāk bērnu. Pati ekonomiskā izaugsme vēl neko nedos. Nepieciešams dubultot izdevumus ģimeņu ar bērniem atbalstam,” sacīja Mežs.

Demogrāfs nenoliedza, ka šogad varētu tapt jauns demogrāfijas ultimāts. “Mēs ar šo domu strādājam ar vairākiem politiķiem no vairākām partijām, taču būtu pāragri atklāt kārtis. Galvenais jau nav ultimāts, tas it tikai taktisks solis. Galvenais ir palielināt spiedienu gan no sabiedrības, gan no apzinīgo politiķu puses uz valdības un parlamenta vairākumu. Ja mēs to nedarām, tad nekas nenotiek,” pauda Mežs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.