Foto – AFP/LETA

Pļaviņš/Šmēdiņš iekļūst olimpisko spēļu pusfinālā 0

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš Londonas olimpisko spēļu ceturtdaļfināla mačā pirmdien ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:18, 15:11) uzvarēja spēcīgos amerikāņus Džeikobu Gibu/Šonu Rozentālu.

Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10

Līdz ar to Latvijas duets sasniedzis pusfinālu, kur otrdien spēkosies ar brazīliešiem Alisonu Čeruti un Emanuelu Regu, kuri Londonas turnīrā izlikti ar pirmo numuru. Pļaviņam/Šmēdiņam turnīrā vēl ir garantētas vismaz divas spēles.

Pļaviņš/Šmēdiņš sacensībās izlikti ar 17.numuru, savukārt ASV duetam Londonas Olimpiādes turnīrā ticis ceturtais numurs.

Cīņas ievadā Latvijas duets nonāca zaudētājos ar 1:3, tomēr turpinājumā spēja līdzsvarot mača gaitu un panāca neizšķirtu 5:5. Pārņemt vadību Pļaviņam/Šmēdiņam gan neizdevās, jo amerikāņi ieguva divu punktu pārsvaru, bet pēc pāris nākamajām izspēlēm Gibam/Rozentālam bija trīs punktu pārsvars (12:9). Šajā brīdī sportisti devās tehniskajā pārtraukumā, bet pēc tā amerikāņi turpināja spēlēt nedaudz sekmīgāk un panāca piecu punktu pārsvaru (17:12).

Pirmā seta turpinājumā Pļaviņš/Šmēdiņš guva trīs punktus pēc kārtas un pietuvojās līdz 15:17, kas piespieda ASV duetu ņemt pusminūtes pārtraukumu. Pēc tā punktu guva latvieši, taču nākamajās izspēlēs Gibs/Rozentāls panāca 19:17, bet pēc Šmēdiņa kļūdas servē amerikāņi tika pie trim setbumbām – 20:17. Latvijas duetam izdevās atspēlēt divas no tām, tomēr ar trešo setbumbu ASV duets noslēdza setu savā labā.

Otrā seta ievadā Pļaviņš/Šmēdiņš pirmo reizi šajā cīņā izvirzījās vadībā ar 2:1, tomēr ASV duetam ātri izdevās atspēlēties un pārņemt arī vadību 4:3 un 5:4. Turpinājumā spēle ritēja līdzīgi, bet pēc 16 izspēlēm latvieši bija priekšā ar 9:7. Tiesa, iekrāt lielāku pārsvaru Pļaviņam un Šmēdiņam neļāva pašu pieļautās kļūdas, līdz ar to cīņa ritēja līdzīgi un vadībā pārmaiņus atradās abas komandas, bet pārsvarā rezultāts bija neizšķirts – 12:12, 14:14 un 16:16.

Turpinājumā Pļaviņš/Šmēdiņš guva divus punktus pēc kārtas un panāca divu punktu pārsvaru (18:16), tomēr amerikāņi izcēlās ar labām darbībām uzbrukumā, izlīdzinot rezultātu 18:18. Latvijas sportisti uzreiz paņēma pusminūtes pārtraukumu, kas deva vēlamo rezultātu un Pļaviņš/Šmēdiņš tika pie divām setbumbām, no kurām viņi izmantoja jau pirmo – 21:18.

Izšķirošo, trešo, setu Pļaviņš/Šmēdiņš sāka ar labām emocijām un ātri vien izvirzījās vadībā ar 3:1 un 4:2, bet pēc astoņām izspēlēm latviešiem bija četru punktu pārsvars (6:2). Turpinājumā ar vairākiem labiem uzbrukumiem izcēlās Gibs/Rozentāls un pietuvojās līdz 5:7, kas piespieda Latvijas duetam paņemt pārtraukumu. Pēc tā Pļaviņš/Šmēdiņš saglabāja 2-3 punktu pārsvaru, bet pēc 19 izspēlēm latviešiem bija vadībā ar piecu punktu pārsvaru – 12:7. Tomēr ASV duets nepadevās un ar agresīvu spēli uzbrukumā pietuvojās līdz 10:12. Tomēr vēl tuvāk Gibs/Rozentāls gan netika, jo Pļaviņš/Šmēdiņš lieliski spēlēja gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, kas ļāva tikt pie četrām mačbumbām. Latvijas duets pie uzvaras tika, izmantojot otro no tām – 15:11.

Kā ziņots, Pļaviņš/Šmēdiņš astotdaļfināla cīņā aizvadītajā piektdienā ar rezultātu 2-0 (21:18, 21:16) uzvarēja norvēģus Tarjeiju Skārlunnu un Martinu Spinnangru, kuri bija izlikti ar 18.numuru. Savukārt Gibs/Rozentāls astotdaļfinālā sestdien ar 2-0 (21:14, 22:20) uzvarēja Konstantīnu Semjonovu un Sergeju Prokopjevu no Krievijas, kuriem šajā turnīrā bija ticis 22.numurs.