Sports

Plēsnieks izgāzies kā veca sēta un skaidrojumu tam neatrod0

Reuters/Scanpix

Latvijas labākais svarcēlājs Artūrs Plēsnieks uzreiz pēc starta Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs nevarēja komentēt kāpēc neizdevās labi nostartēt grūšanā, paužot, ka izgāzies kā veca sēta.

Plēsnieks svara kategorijā līdz 105 kilogramiem raušanā pacēla 181 kilogramu smagu stieni, kas ir sportista jauns rekords šajā disciplīnā. Savukārt grūšanā Plēsnieks pievarēja tikai pirmajā mēģinājumā pieteiktos 218 kilogramus, kas summā deva 399 kilogramus un astoto vietu.
“Slikti nostartēju, nepaveicās. Cauru gadu gatavojāmies, visu laiku bijām treniņnometnēs, bet izgāzos kā veca sēta,” pēc sacensībām teica sportists. “Bijām gatavi celt vairāk par personīgajiem rekordiem. Paldies visiem, kuri turēja īkšķus, bet piedodiet, diemžēl nesanāca. Raušanā uz trešo mēģinājumu saņēmos, bet par grūšanu nav komentāru.

Plēsnieks raušanu sāka ar paceltiem 176 kilogramiem, bet pēc tam ar 180 kilogramiem netika galā. Līdz ar to uz trešo mēģinājumu svars tika palielināts vien par kilogramu un šoreiz to izdevās pacelt.
Tikmēr grūšanā Plēsnieks sāka ar 218 kilogramiem un bez liekas nervozitātes pacēla šo stieni. Otrajā piegājienā Latvijas svarcēlājs mēģināja grūst 223 kilogramus, taču cēliena noslēguma fāzē stienis “aizgāja” aiz muguras. Savukārt trešajā mēģinājumā viņam virs galvas neizdevās pacelt 225 kilogramus.

“Treneris no malas teica, ka izskatījās pēc spēku izsīkuma, kaut uz krūtīm labi uzcēlu,” komentēja sportists, kuram raušana ir vājākā disciplīna un tajā galvenais mērķis bijis maksimāli pietuvoties konkurentiem. “Arī es biju gatavs grūst 230-235, tomēr nemāku izskaidrot, kas šeit notika. Tādi vārdi latviešu un krievu valodā nav. Iespējams, vajadzēja pa dienu vairāk pagulēt, bet nevarēju aizmigt, visu laiku galvā bija dažādas domas.”
Plēsnieks atzina, ka grūšanas otrajā mēģinājumā viņam arī iztraucējusi pleca trauma.

Saistītie raksti

Pagājušajā nedēļā cita Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha izcīnīja ceturto vietu un tas joprojām ir dalīts labākais Latvijas sportistu sasniegums Riodežaneiro.
“Esmu priecīgs, ka Rebekai viss izdevās. Labi, ka vismaz viņai,” tagad saka Plēsnieks, kurš cer, ka pēc četriem gadiem Tokijas Olimpiādē Latviju pārstāvēs vismaz trīs svarcēlāji, jo aug arī talantīgais Ritvars Suharevs. “Ceru, ka mēs kopā ar jaunajiem varēsim olimpiskajām spēlēm kvalificēties komandu ieskaitē vai vismaz pēc ranga. Tokijā jābūt kā minimums trim svarcēlājiem.”

Latvijas svarcēlājam šī bija otrā Olimpiāde. Pirms četriem gadiem Londonas olimpiskajās spēlēs viņš summā pacēla 390 kilogramus un ieguva septīto vietu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.