Ekrānšāviņš no LTV sižeta

Policija izbeidz procesu par latgalieša nāvi un pareizu ārstēšanu 2

Pievieno LA.LV

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirknī izbeigts kriminālprocess pret Rēzeknes slimnīcas ārstu saistībā ar Roberta Saukāna nāvi, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

MI aprēķinājis aptuveno kara sākuma gadu Eiropā un prognozē, kuras valstis būtu kā zem naža asmens 12
Naktī uz pirmdienu vietām gaidāms sals, bet īstā “jautrība” sāksies nākamās nedēļas otrajā pusē
Veselam
Trīs ikdienas paradumi, kas patiesībā paātrina novecošanos – daudzi tos piekopj ik dienu
Lasīt citas ziņas

71 gadu vecais Roberts Saukāns nomira savās mājās, lai gan ātrā palīdzība viņu ar aizdomām par miokarda infarktu aizveda uz Rēzeknes slimnīcu. Pēc stundas un 20 minūtēm dežūrārsts viņu palaida mājās. Vīrietis pats neesot spējis paiet. Ar meitas un kaimiņa palīdzību sasniedzis auto un pēc septiņām stundām ģimenes lokā nomira. Ekspertu komisija atzina, ka nevar prognozēt slimības gaitu, taču pacients nesaņēma mūsdienu iespējām atbilstošu ārstēšanu infarkta gadījumā.

Pēc visu atzinumu saņemšanas Kriminālpolicijas nodaļas inspektore nav konstatējusi konkrētu cēloņsakarību starp ārsta darbību vai bezdarbību un pacienta nāvi, tāpēc kriminālprocesu izbeigusi. Izmeklētāju pārliecinātais eksperts atzinis, ka pacients ar šādu diagnozi būtu nomiris jebkurā gadījumā, vēstīja televīzija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Policijas lēmumā uzsvērts, ka Rēzeknes slimnīcā pacientam ar šādu diagnozi palīdzēt nevarētu. Turpat atzīts, ka ārsts īsto diagnozi vispār nebija noteicis un tieši tādēļ ģimenei no Ārstniecības riska fonda ir izmaksāta kompensācija – vairāk nekā 100 000 eiro.

Roberta Saukāna dēls Latvijas Televīzijai uzsvērta, ka policijas lēmums izbeigt kriminālprocesu noteikti tiks pārsūdzēts.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.