Foto – AFP/LETA

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis sestdien guva 19 punktus, taču Ņujorkas “Knicks” komanda piedzīvoja zaudējumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā Austrumu konferences līderei Klīvlendas “Cavaliers”.
“Knicks” savā laukumā ar rezultātu 93:107 (15:32, 17:24, 40:33, 21:18) kapitulēja “Cavaliers”.
Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 40 minūtes un 34 sekundes, trāpīja sešus no 11 divpunktu metieniem, vienu no pieciem tālmetieniem un četrus no sešiem soda metieniem.
Latvieša kontā arī sešas izcīnītas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, divas piezīmes un divas kļūdas.
“Knicks” sastāvā Karmelo Entonijs guva 28 punktus, lielāko tiesu iemetot spēles otrajā puslaikā.
“Cavaliers” rindās Lebrons Džeimss guva 27 punktus, izcīnīja 11 bumbas pie groziem un veica desmit rezultatīvas piespēles, bet Kevins Lavs iemeta 28 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas.
Porziņģis jau pirmajā puslaikā guva 12 punktus un uzbrukumā bija pārliecinoši labākais savā komandā, sekmīgi uzbrūkot grozam gan no tuvas distances, gan no perimetra. Tikmēr “Knicks” līderis Entonijs nespēja trāpīt savus metienus un mača pirmajā puslaikā atzīmējās tikai ar pieciem punktiem.
“Cavaliers” jau mača sākumā iekrāja lielu pārsvaru, kas līdz puslaika pārtraukumam turpināja pieaugt un pārsniedza 20 punktu robežu. Klīvlendas vienības rindās lieliski darbojās Porziņģa pozīcijā spēlējošais Lavs, kurš puslaikā guva 14 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas.
Pēc pārtraukuma Entonijs sajuta metienu un trāpīja četrus trīspunktniekus trešās ceturtdaļas laikā, taču “Knicks” joprojām vāji spēlēja aizsardzībā, regulāri atstājot pretiniekus nepiesegtus, Porziņģis ar precīziem metieniem no pustālas distances palielināja savu punktu ražu, taču pēc trešās ceturtdaļas “Knicks” bija 17 punktu deficīts.
Ceturtās ceturtdaļas sākumā, spēlējot “Cavaliers” rezervistiem un Lavam, mājinieki ar Entoniju priekšgalā samazināja rezultāta starpību. Ceturkšņa vidū laukumā atgriezās Porziņģis, kurš uzreiz izcēlās ar “slam dunk”. Viesu komandas pārsvars saruka līdz desmit punktiem un tika atjaunota intriga šajā mačā, taču spēles galotnē “Knicks” neizdevās pacīnīties par uzvaru šajā duelī.
“Knicks” ar 30 panākumiem 74 spēlēs ieņem 13.vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, taču ņujorkiešu izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs ir vairāk teorētiskas nekā reālas, jo no astotās vietas Porziņģa komanda atpaliek par astoņu uzvaru tiesu, kamēr komandai šosezon ir atlikušas vien astoņas spēles.
Tikmēr “Cavaliers” ar 52 uzvarām 73 mačos ir Austrumu konferences līdere.
Nākamās divas spēles “Knicks” aizvadīs izbraukumā – pirmdien Ņūorleānā un trešdien Dalasā.