Pote droši nepasargā, bet nepieciešama 0

Lai gan vakcīna pret tuberkulozi pasargā tikai no saslimšanas ar smagākajām slimības formām, bet ne no inficēšanās ar tās ierosinātāju, ne arī no saslimšanas, vakcinēšanās pret to ir ļoti svarīga, – atgādina Tuberkulozes un plaušu slimību centra ārste Iveta Ozere.

 

Kokteilis
Ātrs psiholoģiskais tests: sarkana, zila vai dzeltena – kuru krāsu izvēlies tu?
RAKSTA REDAKTORS
“Ļoti negodīgi ir sadalīts valsts ģimenes pabalsts – ar ko divi bērni atšķiras no viena?” mamma Māra izgaismo pretrunu likumos
Krievu mērs ir pilns: tiešraides laikā viņi turpina uzbrukt Putinam, “apmētājot” viņu ar vēl neērtākiem jautājumiem
Lasīt citas ziņas

Jo īpaši, lai izvairītos no centrālās nervu sistēmas un militārās jeb visa organisma tuberkulozes, kuru iznākums reizēm ir letāls.

Jāatgādina, ka galvenie slimības simptomi ir klepus ar vai bez krēpām, kas ilgst vairākas nedēļas, nespēks, paaugstināta ķermeņa temperatūra, pastiprināta svīšana naktīs, svara zudums. Tuberkulozei progresējot, ķermeni pārņem drudzis, klepus kļūst mokošs, ar asins spļaušanu, slimnieks ievērojami novājē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašlaik Latvijā uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju ir 38 ar tuberkulozi sirgstošo.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.