Potenciālā varas maiņa Čečenijā: kā tas ietekmēs karu Ukrainā? 54

“Es domāju, ka situāciju Ukrainā tas ietekmēs mazāk, bet tas var būtiski ietekmēt to, kas notiks pašā Čečenijā,” runājot par iespējamo Čečenijas līdera Ramzana Kadirova nāvi, TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” sacīja militārais eksperts Igors Rajevs.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Viņš atgādina, ka ne visi Čečenijā mīl Kadirovu, ir apmierināti ar viņa politiku un to situāciju, kas ir izveidojusies. Tāpēc pēc Kadirova nāves noteikti sāksies varas pārdale.

Kadirovs ir panācis, ka Čečenija vairs nav Krievijas problēma – vairs nevajag sūtīt karaspēku, kontrolēt situāciju utt., jo viņa  spēki tur situāciju kontrolē. Viņa nāves gadījumā tas var mainīties – sāksies savstarpējā izrēķināšanās un nemieri.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rajevs norāda, ka tas automātiski ietekmēs arī tos Čečenijas spēkus, kas atrodas Ukrainā, jo viņi atrodas vai nu vienā, vai otrā pusēs. Militārais eksperts atgādina, ka kara sākumā Ukrainā par kadiroviešiem smējās un dēvēja viņus par TikTok karotājiem, kuri imitē kaujas un izvieto nofilmēto video sociālajos tīklos, taču cīņās pie Bahmutas un citviet Kadirova kaujiniek parādījuši savas kaujas prasme. Viņš gan piebilst, ka īpaši lielas nozīmes tam nav, jo viņu apjoms nav tik liels, lai kaut kā ietekmētu situāciju frontē, taču, ja Čečenijā sāktos nemieri, tad papildspēki karam Ukrainā no turienes nebūs.
Baumas par to, ka 46 gadus vecais Ramzans Kadirovs esot smagi slims, medijos ik pa laikam parādās kopš gada sākuma.

Kadirovs ir viens no dedzīgākajiem Krievijas pret Ukrainu izvērstā kara atbalstītājiem.

Tiesa gan, reizumis viņš atļāvies kritizēt Krievijas Aizsardzības ministriju.

Kadirovs savulaik arī atbalstījis Krievijas algotņu grupējuma “Vagner” dibinātāju Jevgeņiju Prigožinu. Neilgi pirms “Vagner” jūnija dumpja viņu starpā esot izraisījies strīds.

Čečenijas prokremliskais līderis Ramzans Kadirovs platformā “Telegram” paziņojis, ka esot sveiks un vesels, bet slimnīcā Maskavā, kur nesen tika novērots liels Čečenijas vadības automašīnu pieplūdums, ārstējoties viņa tēvocis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.