Ekonomika
Latvijā

Dzīvnieku aizstāvji vēršas pret kažokādu biznesu7


“Manu kažoku vajag man pašai!” kopā ar biedrības “Dzīvnieku brīvība” aktīvistiem pie Saeimas par kažokzvēru aizsardzību aģitēja ūdele.
“Manu kažoku vajag man pašai!” kopā ar biedrības “Dzīvnieku brīvība” aktīvistiem pie Saeimas par kažokzvēru aizsardzību aģitēja ūdele.
Foto – Alfreds Ulmanis

Vakar Saeimā tika iesniegts kolektīvais iesniegums par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā, ko portālā “manabalss.lv” parakstījuši vairāk nekā 10 000 Latvijas pilsoņu.

Kopā ar iniciatīvas autoriem no biedrības “Dzīvnieku brīvība” dokumentus Saeimā palīdzēja iesniegt ūdeles tērpā ģērbies aktīvists (viņu gan drošības dienesti Saeimā neielaida).

“Ceram, ka savāktie paraksti pārliecinās deputātus par to, cik svarīgi sabiedrībai ir dzīvnieku aizsardzības jautājumi. Šī ir pirmā iniciatīva, kur balsis savāktas nevis cilvēku interesēs, bet lai iestātos par tiem, kas paši nav nekā pārstāvēti. Turēt savvaļas dzīvniekus mokpilnos apstākļos tikai tādēļ, lai iegūtu modes un greznuma priekšmetus, nav mūsdienu cilvēku attīstības līmenim atbilstoši,” teica biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes priekšsēdētājs 
Aivars Andersons. Iniciatīvas autori pieprasa veikt likuma grozījumus, nosakot pilnīgu kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā, jo savvaļas dzīvniekus – lapsas, ūdeles un šinšillas – zvēraudzētavās neesot iespējams izaudzēt, nesagādājot viņiem nopietnas problēmas. “Sprostu šaurībā dzīvnieki neizbēgami ir pakļauti mokpilnai eksistencei, kas tiek izbeigta jau pirmsreproduktīvā vecumā – ūdeles nosmacē gāzes kamerā, bet lapsas nosit ar strāvu, ievietojot vienu vada galu dzīvnieka mutē, bet otru – anālajā atverē,” teikts iesniegumā.

Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas valdes locekle Sandra Vilciņa neredz pamatu šāda aizlieguma ieviešanai, jo fermās audzētās ūdeles un lapsas neesot savvaļas dzīvnieki. “Fermās tiek audzētas šķirnes, kas veidotas zootehniķu un speciālistu selekcijas darbā. Humānos apstākļos audzēti zvēri ir vispārpieņemts veids, kā ražot pārtiku, ādas jakas un kurpes, kā arī kažokus. Cilvēkiem ir izvēles iespējas – 
nēsāt vai nenēsāt kažokus, līdzīgi kā ēst vai neēst gaļu,” ziņu aģentūrai LETA sacīja Vilciņa. Kažokzvēru audzētāju bizness Latvijā nodrošinot vairāk nekā 500 darba vietas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Šonakt rēķinus samaksāt neizdosies. Būs traucēta “Smart-ID” darbība
19 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Jelgavniekus turpmāk vadās “Liepājas autobusu parks”? Intrigas un strīdi iepirkumos parāda nozares trūkumus
21 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Banku analītiķi: Atlaižot mazāk atalgotos darbiniekus, pieaugs vidējā alga 1
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
10 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
5 stundas