Foto – Karīna Miezāja

Prezidents atgriežas ierindā 1

Vakar Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc vairāk nekā divu mēnešu slimošanas atgriezās pie savu pienākumu pildīšanas pilnā apmērā un pateicās Latvijas ārstiem par viņu zelta rokām, kas spēj izdarīt daudz laba. “Tāpēc ir būtiski risināt veselības aprūpes jautājumus, lai medicīnas darbinieki saņemtu adekvātu atalgojumu. Tas katrā ziņā bija arī mans uzstādījums jaunajai valdībai,” sacīja R. Vējonis savā preses konferencē. Viņš uzsvēra, ka ir jārunā par medicīnas sistēmas reformu, jo medicīnai jābūt pieejamai visiem Latvijas iedzīvotājiem, un nav normāli, ka jāgaida garās rindās valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi.

Šlesers aicinās KNAB un VDD ierosināt kriminālprocesu par izskanējušo informāciju saistībā ar divu miljonu it kā saņemšanu no Putina 23
VIDEO. Aculiecinieks nakts laikā netālu no Preiļiem nofilmē dīvainus dzīvniekus
Vecāki jautā: Kāpēc par bērnu ēdināšanu nauda jāpārskaita uz Lietuvas bankas kontu? 5
Lasīt citas ziņas

Varēja manīt, ka Valsts prezidentam nav viegli pārvietoties pa kāpnēm, taču viņš to nevēlējās atzīt un pastāstīja, ka brīvdienās bijis savā dzīvoklī Ogrē un kāpšana pa kāpnēm neesot sagādājusi nekādas grūtības, tas esot labs treniņš sirdij. Vēl joprojām viņš šad tad aizbraucot uz Nacionālo rehabilitācijas centru “Vaivari”, kur fizioterapeiti parādot vingrinājumus ķermeņa muskulatūras stiprināšanai.

Kaut gan Vējonis pēc ievēlēšanas Valsts prezidenta amatā nevēlējās pārcelties ar ģimeni uz prezidenta rezidenci Jūrmalā, tomēr šo nodomu viņš mainīja, vēl pirms saslima. Tiekoties ar Valsts prezidentu Melngalvju namā vēl pērnā gada nogalē, uzzināju, ka Vējonim Jūrmalas nama telpas šķiet nemājīgas, tāpēc neesot lielas vēlēšanās turp pārcelties. Taču viņš pieļāva domu, ka tomēr tas būs jādara, un neslēpa, ka pie tāda secinājuma nonākusi arī dzīvesbiedre Iveta, kura jau rezidences dārzā iestādījusi kādu ziedošu augu. “Pašlaik ar sievu dzīvoju Jūrmalā, dēli gan te nedzīvos, jo viņiem ir savas ģimenes un savas apmešanās vietas,” sacīja Valsts prezidents.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vasarā R. Vējonis gatavojas pārvākties no Melngalvju nama uz prezidenta darba vajadzībām izremontēto Rīgas pils korpusu. Taču lielu sabiedrības daļu mulsina fakts, ka pils aprīkojuma un mēbeļu restaurācija, kā arī jaunu mēbeļu izgatavošana un iegāde izmaksās gandrīz piecus miljonus eiro. Sūtņu akreditācijas zālē paredzētais paklājs vien esot gandrīz 78 tūkstošus eiro dārgs. Oriģinālais paklājs gājis bojā, tāpēc tā autentiskumu nodrošināšot nevis ar rūpnieciskām metodēm, bet gan to mezglojot rokām.

Pilī koncertu rīkošanai ir iegādātas arī klavieres aptuveni 100 tūkstošu eiro vērtībā. Kad prezidentam vaicāju, vai tā nav pārlieku liela šķiešanās ar nodokļu maksātāju naudu, viņš atbildēja, ka “tas jāprasa Valsts prezidenta kancelejas vadītājam”.

“Rīgas pilī ir veikta rekonstrukcija, tā ir reprezentācijas vieta, kur es pieņemu gan ārvalstu vēstniekus un delegācijas, un tai jābūt atbilstoši aprīkotai. Līdz ar to ir nepieciešamas gan gleznas, gan paklāji, gan klavieres, ko spēlēt pieņemšanās, gan trauki… Tas ir paredzēts budžetā, un notiek iepirkumi,” norādīja Vējonis.

Kamēr Vējonis slimoja, gan politiķi, gan žurnālisti iesaistījās diskusijās par Valsts prezidenta aizvietojamību, un patlaban Valsts kanceleja kopā ar prezidenta izveidoto valsts tiesiskās vides pilnveides komisiju strādā pie šī jautājuma. R. Vējonis: “Mani vairāk satrauc fakts, ka nevar būt tikai divas amatpersonas – Valsts prezidents un Saeimas spīkers (kas viena otru aizvieto. – M. L.). Un, ja nu kaut kas notiek ar spīkeru, piemēram, viņš saslimst, vai tas nozīmē, ka valstī vispār neviens nekādus pienākumus nepilda? (..)

Neskatoties uz atšķirīgajiem viedokļiem un diskusijām, kas bija ne tikai kuluāros, valstī darbs nav apstājies – viss, kas bija jādara no prezidenta puses, ir izdarīts,” atzina Vējonis.

Valsts prezidenta vizīšu plāni jau ir sastādīti gan aprīlim, gan maijam. Nākamnedēļ Vējonis akreditēs vairāku valstu vēstniekus un dosies reģionālās vizītēs, vēl gan neesot zināms, tieši kurp, bet jūlijā plānota pirmā ārvalstu vizīte Varšavā, kur notiks NATO samits. Valsts prezidents slimības dēļ dažas vizītes bija spiests atcelt, piemēram, uz Somiju, kurp viņš brauks rudenī. Arī iepriekš ieplānotā vizīte uz ASV tika pārcelta.

Kā “LA” informēja avots, kurš vēlējās palikt anonīms, Vējonim ir rekomendēts nelidot vismaz trīs mēnešus, tomēr prezidents to noliedza, norādot, ka šādu ierobežojumu viņam neesot.

Ir aizritējis vairāk nekā mēnesis, kopš valdība strādā, un šā mēneša laikā Vējonis vairākkārt ir ticies ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, tiesa, slimnīcas palātas apstākļos, lai pārrunātu aktuālos valdības uzdevumus. Prezidents neesot mainījis savas noteiktās prioritātes – galvenā ir valsts drošība, bet tai seko arī veselības un izglītības reformas, ģimenes politikas sakārtošana un vesela virkne jautājumu, lai iestātos OECD un citās organizācijās.

R. Vējonis: “Nākamajā nedēļā tikšos ar ministriem, lai uzzinātu, ko viņi attiecīgā laika periodā ir izdarījuši, lai pildītu ne tikai valdības deklarāciju, bet arī to, ko esmu izvirzījis valdībai par prioritāti. Pirmā tikšanās būs ar izglītības un zinātnes ministru. (..)

Valdībai ir jābūt rīcības plānam, ko tā vēlas sa­sniegt tuvākajā laikā, un, pārrunājot ar ministriem, prasīšu, kad būs konkrētie rezultāti. Jautājumam par skolotāju algām jābūt skaidram līdz šī mācību gada beigām, līdzīgi arī mediķiem. Esmu gandarīts, ka pa šo laiku ir pieņemta vesela virkne likumprojektu, piemēram, grozījumi Enerģētikas likumā, notiek diskusijas par grozījumiem Krimināllikumā.”

Ministra slimošanas laikā amatu atstāja Vējoņa preses sekretārs Gusts Kikusts, un prezidents neslēpa, ka tas noticis, saskaņojot ar viņu. Tomēr noliedza, ka tam iemesls bijusi sliktā komunikācija starp Valsts prezidenta kanceleju un žurnālistiem par prezidenta veselības stāvokli. “Nav tā, ka ļoti akūti trūktu preses sekretāra, jo ir preses dienests un kompetenta persona, kas to vada,” sacīja Vējonis, bet nespēja atbildēt, vai Valsts prezidenta kancelejā plānotas vēl kādas pārmaiņas.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Šlesers aicinās KNAB un VDD ierosināt kriminālprocesu par izskanējušo informāciju saistībā ar divu miljonu it kā saņemšanu no Putina 23
VIDEO. Aculiecinieks nakts laikā netālu no Preiļiem nofilmē dīvainus dzīvniekus
Vecāki jautā: Kāpēc par bērnu ēdināšanu nauda jāpārskaita uz Lietuvas bankas kontu? 5
“Aizbēgs un rokā nesamedīs!”: Kaimiņš aicina steidzami aizturēt Gobzemu, kam esot saistība ar “Gazprom”. Tikmēr Aldis šorīt it kā jau redzēts lidostā 11
Sadedzinājusi tiltus: primadonna Alla Pugačova uz visiem laikiem devusies prom no Krievijas
Lasīt citas ziņas
Šis būs izdzīvošanas gads: enerģētikas krīze var novest pie pārtikas un dzērienu ražotāju bankrotiem
Publiskajā telpā atgriezušies dinozauri, kuru nemirstība ir vienkārši apskaužama. Egila Līcīša feļetons
Vai lietus un vējš mitēsies? Laikapstākļu prognoze otrdienai
APTAUJA. Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus un kam, jūsuprāt, jāveido jaunā valdība?
Lembergs paziņojis, ka ZZS Kariņa valdību neatbalstīs
09:16
“Mēs Amerikā nejūtam kovida klātbūtni. Par to vairs nedomā.” Saruna ar profesoru Bertramu Zariņu
09:01
Ar inovācijām IT un elektronikā izstādē “Riga Comm 2022” iepazīstina Latvijas Tehnoloģiskais centrs!
09:00
Maska skandalozie tvīti par “mieru” ar Krieviju un ierosinājums atzīt Krimu par tās daļu sanikno ukraiņus 1
Putins meklē grēkāžus, uz kuriem novelt vainu par neveiksmēm Harkivas apgabalā 14
Lembergs paziņojis, ka ZZS Kariņa valdību neatbalstīs
Vecāki jautā: Kāpēc par bērnu ēdināšanu nauda jāpārskaita uz Lietuvas bankas kontu? 5
VIDEO, FOTO. Princis Viljams, tiekoties ar britiem, pajoko par bērnu audzināšanu – tas sajūsmina un sasmīdina fanus
VIDEO. Lūdz atpazīt autoru video, kurā autovadītājs nežēlīgi tiranizē lāci
Krievija slepus izved Ukrainas graudus
Pabriks par to, kāpēc apvienība netika Saeimā: AP vēlēšanās vāji nostartēja apgabalos, par kuriem atbildēja “Par” 3
Levits pilnvarojis Kariņu sākt konsultācijas par iespējamas koalīcijas izveidošanu 100
Šlesers aicinās KNAB un VDD ierosināt kriminālprocesu par izskanējušo informāciju saistībā ar divu miljonu it kā saņemšanu no Putina 23
Kaktiņš: Latvijas krievvalodīgos vairs nav iespējams saturēt vienā ideoloģiskā rāmī vai partijā
ASV amatpersona: Kara noziegumi bija daļa no Putina iebrukuma plāna 82
Prokuratūra Zolitūdes traģēdijas krimināllietā lūdz notiesāt visas iepriekš attaisnotās personas
“Aizbēgs un rokā nesamedīs!”: Kaimiņš aicina steidzami aizturēt Gobzemu, kam esot saistība ar “Gazprom”. Tikmēr Aldis šorīt it kā jau redzēts lidostā 11
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā ar Jāni Slaidiņu 19
Muižniece: Manas darbības laikā valdībā tika pieņemti dažādi vēsturiski un lieli lēmumi
Stāda augļukokus un ogulājus, krūmus, pavasara sīpolpuķes. Kas darāms dārzā no 3. līdz 8.oktobrim? 1
FOTO. Svinīgi ieskandināts Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra jaunās sezonas atklāšanas koncerts
FOTO. Dejas, līksmība, rūgtas pārdomas un bēdu slīcināšana glāzē…Kur un kā partijas pavadīja pēcvēlēšanu nakti? 32
Par smaržu zādzību Tukumā aizturēts vīrietis, pret kuru ierosināts jau 39.kriminālprocess
“Progresīvie” Levitam apliecina gatavību būt daļa no topošās koalīcijas
Par “Progresīvo” iekļaušanu topošajā koalīcijā vēl runās
Saeimas vēlēšanās Rīgas apkaimēs ir bijuši divi izteikti līderi. Par ko visvairāk balsojuši rīdzinieki?
Eglītis: “Konservatīvie” pēc neiekļūšanas Saeimā neplāno pamest politisko laukumu 31