Foto: Unzplash.com/ Archidea X

Privātmājas būvniecība: kā izvēlēties zemi? 8

Ja ir pieņemts lēmums par privātmājas būvniecību, nākamais loģiskais solis ir izlemt, kur to darīt, rūpīgi izvērtējot gan potenciālās lokācijas plusus, gan arī mīnusus. Raksta turpinājumā uzzini, ko ņemt vērā, lai nekustamā īpašuma pirkums būtu veiksmīgs un atbilstu ekspektācijām!

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Taksists nolēma kļūt par ballītes kulmināciju” – pašā Rīgas centrā kāda vecmeitu ballīte noslēgusies ar taksista Vjačeslava perversu uzvedību 30
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
Lasīt citas ziņas

Ceļā uz zemes iegādi: ko ir svarīgi zināt

Liela daļa cilvēku lolo sapni par savu nekustamo īpašumu – privātmāju un zemesgabalu. Kāds izvēlas dzīvot nomaļākā vietā ārpus lielpilsētu burzmas, aizvadot savu dzīvi dabas ieskāvumā, savukārt cits dod priekšroku mūsdienīgam privātmāju ciematam, kas atbilst visām prasībām attiecībā uz komfortu un labsajūtu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču, neatkarīgi no tā, kur vēlies dzīvot, jāņem vērā, ka zemesgabala iegāde var būt visai laikietilpīgs un izaicinošs process. Neapšaubāmi, svarīga ir arī privātmājas būvniecība, tomēr primāri būtu jāizraugās atbilstošā zeme, uz kuras to celt.

Atbilstošās lokācijas izvēlēšanās

Primāri izpēti nekustamā īpašuma tirgu, tā piedāvājumu un iespējas. Lai arī ideja par dzīvošanu meža ielokā, iespējams, varētu šķist vilinoša, tomēr jau laikus ir jārēķinās ar zināmiem ierobežojumiem. Piemēram, tuvumā var nebūt komunikācijas un elektrība, kā arī var būt nepieciešams saņemt būvniecības atļauju. Lūkojot pēc piemērotākā zemesgabala, aicinām ņemt  vērā arī pārējo ģimenes locekļu vēlmes un vajadzības, lai ikviens tur justos labi un kā mājās.

Lētāk ne vienmēr ir labāk

Nākamais aspekts, ko būtu svarīgi izvērtēt, ir cena. Ja zemesgabala vērtība ir aizdomīgi zema, iespējams, ka tam ir būtisks pamatojums. Piemēram, nav pievilktas visas nepieciešamās komunikācijas, daļa no zemes ir privatizēta un pieder pašvaldībai, kā arī vēl citi faktori. Iesakām rūpīgi izvērtēt visas priekšrocības un trūkumus, vienlaikus saglabājot lēnprātību, lai pēcāk nenāktos nožēlot veikto pirkumu.

Soli priekšā viltvāržiem

Latvijā nekustamā īpašuma tirgus ir gana daudzveidīgs. Taču tas diemžēl paver arī plašas iespējas krāpniekiem. Cilvēki, kas pārdod zemi, var būt gana viltīgi, tādēļ pircējam ir jābūt ne vien uzmanīgam, bet arī zinošam. Lai gūtu pārliecību par to, ka zemesgabalam nav nekādu slēpto zemūdens akmeņu, Tev ir tiesības nekustamā īpašuma pārdevējam lūgt uzrādīt zemes robežu plānu un informāciju par iespējamajiem apgrūtinājumiem. Var būt situācijas, kad privātmājas būvniecība nav iespējama vien tā iemesla dēļ, ka zemes atrodas, piemēram, lieguma teritorijā. Tāpat pievērs uzmanību juridiskajai dokumentācijai, tajā skaitā pirkuma līgumā minētajiem abu pušu pienākumiem un tiesībām. Savukārt nostiprinājuma līgumu zemesgrāmatai abas puses var parakstīt tikai pie notāra.

Reklāma
Reklāma

Nepieciešamības gadījumā ir ieteicams piesaistīt nekustamā īpašuma aģentu, kas objektīvi izvērtēs situāciju un palīdzēs pieņemt pareizo lēmumu.

Unikāls zemesgabals pie ezera

Foto: berguskati.lv

Privātmāju ciemats Berģu Skati pavisam noteikti ir vieta, kur veidot savu turpmāko dzīvi. Tuprat esošais Mašēnu ezers, priežu mežs un svaigais gaiss ļaus piepildīt ieceri par dzīvošanu tuvāk pie dabas, taču tajā pašā brīdī – būšanu rokas stiepiena attālumā no galvaspilsētas.

Zeme pie ezera sniedz daudz priekšrocības, un tā visnotaļ ir privilēģija apmesties uz dzīvi vietā, kas nodrošina mūsdienu prasībām atbilstošu infrastruktūru. Katram zemesgabalam ir pievilktas visas komunikācijas, ciematā ir labiekārtota atpūtas zona un ezera pludmale. Laivu piestātnē ir iespējams novietot savu personīgo ūdens transportu.

Ja vēlies pirkt zemi privātmāju ciematā Berģu Skati, iesakām aplūkot visu trīs pieejamo ciematu – Riverpark, Bit of swiss un Lakeside – iespējas. Var arī iegādāties vairākus zemesgabalus, ko pēcāk var apvienot vienā lielākā.

Iegādājoties zemesgabalu, dāvanā saņemsi mājas projektu no kataloga. Ir iespējama vienstāvu vai divstāvu mājas būvniecība. Vienstāvu ēkas cena ir, sākot no 130 000 EUR, bet divstāvu – no 170 000 EUR. Ēku drīkst būvēt arī pēc sava personīgā projekta, ko ir izstrādājis sertificēts arhitekts. Taču tādā gadījumā tas ir jāsaskaņo ar ciemata attīstītāju.

Foto: berguskati.lv

Šāds nekustamais īpašums ir nozīmīga ilgtermiņa investīcija. Arī tad, ja izlemsi to nākotnē pārdot, tam joprojām būs ļoti augsta tirgus vērtība.

Zemesgabala iegāde un privātmāju būvniecība ir nozīmīgi lēmumi, kas ir jāpieņem ļoti pārdomāti. Dod priekšroku mierpilnai un kvalitatīvai dzīvei ezera krastā, izvēloties unikālo privātmāju ciematu Berģu Skati.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.