Kultūra
Mūzika un deja

Producents Millers pārmet “Rīgas namiem” finansējuma “piesavināšanos”0

Foto: LETA

Plkst.19.05 pievienots “Rīgas namu” viedoklis.

Pasākumu producents Juris Millers pārmet pašvaldības SIA “Rīgas nami” finansējuma “piesavināšanos”, atsakoties atmaksāt nomas maksas avansu par Rīgas Kongresu namā plānotu pasākumu, kas ārkārtējās situācijas dēļ nevarēja notikt aprīlī, bet tuvākajā nākotnē nevarēs notikt namā paredzēto remontdarbu dēļ, liecina producenta ieraksts sociālajā tīklā “Facebook”.

Tā vietā “Rīgas nami” piedāvājuši producentam izmantot kinoteātra “Splendid Palace” telpas, tomēr tās pēc Millera paustā konkrētajam pasākumam nav piemērotas.

Pēc viņa vārdiem, 2.aprīlī Rīgas Kongresu namā bija jānotiek dzejnieka Leona Brieža Piemiņas koncertam. Dalību tajā apstiprināja ap 20 dziedātāju, orķestris, koris un deju kolektīvs – kopā ap 150 cilvēki.

Rīgas Kongresu namu apsaimnieko “Rīgas nami”, kas saskaņā ar līgumu 2.martā saņēma 100% telpu nomas priekšapmaksu vairāku tūkstošu eiro apmērā, norādīja Millers, uzsverot, ka līdz ar valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī un par pulcēšanās ierobežojumiem, viņam kļuva skaidrs, ka pasākuma norise noteiktajā datumā nav iespējama.

Millers piebilda, ka Rīgas Kongresu namā pasākumu rezervācijas tika pieņemtas līdz 1. jūnijam, jo pēc šī datuma tajā bija un joprojām ir paredzēta renovācija. Skaidrību par to, kad sāksies un kad beigsies remontdarbi Kongresu namā “Rīgas nami” solot augustā.

Viņš uzsvēra, ka, saskaroties ar valdības rīkojumu, pasākumu producenti meklēja iespējas pārcelt martā un aprīlī, bet tagad arī maijā un jūnijā paredzētos pasākumus uz citu laiku.

Saprotot, ka pēc 1.jūnija Rīgas Kongresu namā pasākumu norise nebūs iespējama, Millers atradis citu pasākumam piemērotu vietu, proti, VEF Kultūras pili, kur zāles ietilpība ir par 30% mazāka, tomēr pasākuma izmaksas saglabājas līdzvērtīgas iepriekšējām.

Abas puses vienojušās arī par datumu, lai gan Millers uzsvēra, ka patlaban vēl nav skaidrs, vai sanitāro protokolu dēļ rudenī vispār būs iespējami liela mēroga publiskie pasākumi.

Producents vērsās pie “Rīgas namiem” ar lūgumu atmaksāt avansa maksājumu, lai varētu to pārskaitīt jaunajai pasākuma norises vietai.

Tomēr “Rīgas namu” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika esot atbildējusi, ka līgums neparedz atmaksāt avansu. Viņam piedāvātas citas telpas, piemēram, “Splendid Palace”.

Millers gan uzsvēra, ka kinoteātrī apmeklētāju ietilpība ir par 50% mazāka, bet skatuve, producenta ieskatā, ir tik maza, ka uz tās iespējams novietot vien mazu ritma grupu un solistu, bet ne kori un deju kolektīvu.

Producents 26.martā rakstveidā vērsies pie “Rīgas namu” kapitāldaļu turētāja, Rīgas izpilddirektora ar lūgumu rast risinājumu situācijai.

“Šodien ar vairāk nekā trīs nedēļu kavēšanos – ak, kāds sīkums – termiņu neievērošana – pienāca atkārtota atbilde no Verikas, atkal piedāvājot pasākumu pārcelt uz citu “Rīgas namu” telpu,” norādīja pasākumu producents.

Millers piebilda, ka koncerta norisei telpu nomas izmaksu apmērā līdzfinansējumu piešķīra Rīgas dome un Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Saskaņā ar līgumu, producentam, vai nu jāiesniedz atskaite par reāli notikušu pasākumu, vai nu jāatmaksā piešķirtie līdzekļi, kurus patlaban, producenta vārdiem izsakoties, ir “piesavinājušies “Rīgas nami””.

Millers uzskata, ka “Rīgas nami” atsakās konstruktīvi risināt situāciju. Viņaprāt, šis piemērs, kā “viena pašvaldības struktūra iznīcina iespēju notikt kultūras procesiem.

Viņš pieļāva, ka varbūt kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK), kā bijušais Rīgas domes deputāts var šo situāciju risināt ar valstiska līmeņa regulējumu, jo šādu piemēru, producenta ieskatā, ir daudz, tikai citi par to baidoties runāt.

“Rīgas nami” sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Jansone norādīja, ka “Rīgas nami” ir saņēmusi vairāku sadarbības partneru iesniegumus ar lūgumu pārcelt pasākumu norises laiku Rīgas Kongresu namā, Melngalvju namā un kinoteātrī “Splendid Palace” un pašlaik notiek darbs pie pasākumu kalendāra veidošanas.

Viņa atzīmēja, ka tajā skaitā iesniegums ir saņemts no “Global Technology Group” ar lūgumu atmaksāt Rīgas Kongresu namā 2.aprīlī plānotā koncerta telpu nomas maksu.

Pēc Jansones teiktā, nomas līgumos ar sadarbības partneriem ir paredzēts, ka līguma laušanas gadījumā netiek atmaksāta drošības nauda. Tāpat iemaksātā nauda netiek atgriezta, ja klients šo līgumu vēlas lauzt mazāk nekā 60 dienas pirms pasākuma norises.

Taču ņemot vērā šī brīža situāciju un nākot pretī saviem klientiem saistībā ar vīrusa Covid-19 pandēmijas izplatību valstī, “Rīgas nami” nomniekiem piedāvā iespēju pasākumus organizēt citā datumā pēc valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām un pulcēšanās ierobežojumu atcelšanas.

Viņa norādīja, ka “Rīgas nami” piedāvājums telpu nomniekiem, tajā skaitā “Global Technology Group”, ir pārcelt telpu nomas termiņu uz citu laiku periodā līdz 2021.gada 30.decembrim, kā arī, ja nepieciešams, vienoties par telpu nomu pasākumu centrā Melngalvju namā vai kinoteātrī “Splendid Palace”.

Vienlaikus Jansone uzsvēra, ka, neskatoties uz komplicētiem uzstādījumiem pasākumu organizēšanā, “Rīgas nami” vairākkārt ir nākuši pretī “Global Technology Group”.

Pašvaldības SIA “Rīgas nami” pamatkapitāls ir vairāk nekā 110 miljoni eiro. Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja ir Verika, bet valdes loceklis – Andrejs Kondratjuks, liecina “Firmas.lv” informācija.

Saistītie raksti

Ar uzņēmumu saistītie objekti ir kinoteātris “Splendid Palace”, Rīgas Kongresu nams un Melngalvju nams. “Firmas.lv” norādīts, ka pagājušajā gadā uzņēmumā strādāja 83 darbinieki.

2018.gadā uzņēmuma apgrozījums bija mērāms 5,5 miljonos eiro, bet peļņa sasniedza 5873 eiro. Finanšu datu par 2019.gadu pagaidām nav.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zane Dzene
Kultūra
Aktuālā kino izlase
1 diena
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
2 dienas
LE
LETA
Kultūra
Tapusi dokumentālā īsfilma par pirmo zināmo Latvijas džeza pianistu
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
1 stunda
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
“Pilskalnes Siguldiņa”, moku kambaris, trušu pilsētiņa un citi apskates vērti objekti. Ziedošā Zemgale – apceļo piesardzīgi!
18 minūtes
Raivis Šveicars
Ekonomika
Kur “audzē” citronskābi, antibiotikas, vitamīnus un vakcīnas? “Biotehniskā centra” noslēpumainie bioreaktori
2 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Varbūt vienreizējās lietošanas masku vietā var lietot vairākās kārtās salocītu agroplēvi?
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Traģiska sestdiena Liepājā. Avārijā gājusi bojā nepilngadīga jauniete
26 minūtes