Nauris Puntulis.
Nauris Puntulis.
Timura Subhankulova foto / “Latvijas Avīze”

KM darbību sākusi Latvijas Pasākumu rīkotāju un pasākumu producentu padome 0

Kultūras ministrijā (KM) darbību sākusi Latvijas Pasākumu un pasākumu producentu padome, aģentūru LETA informēja ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete 121
Lasīt citas ziņas

Lai nodrošinātu pasākumu rīkošanas sektora attīstību un sekmētu valsts institūciju un pasākumu rīkošanas sektora profesionāļu sadarbību stratēģiskos jautājumos, piektdien uz pirmo attālināto sanāksmi pulcējās KM Latvijas Pasākumu rīkotāju un pasākumu producentu konsultatīvā padome.

Pirmajā sanāksmē padomes locekļi iepazinās KM ziņojumu par šā brīža aktualitātēm jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ierobežošanā, atbalsta mehānismiem piespiedu dīkstāves radītās negatīvās ietekmes mazināšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat tika runāts par panāktajiem mehānismu uzlabojumiem un tika modelēti iespējamie scenāriji, kādos daļēji vai pilnībā varētu atjaunot publisko pasākumu norisi, kad epidemiologu atzinumi un Ministru kabineta lēmumi to atļaus.

Sanāksmē dalībnieki uzsāka diskusiju par “iziešanas” stratēģiju, k

urā būtiskākais būs risinājumi ar kompleksu pieeju tieši kultūras nozares zaudējumu kompensācijai gan KM padotībā esošajām iestādēm, gan radošajām personām, gan citu kultūras jomas publisko pasākumu rīkotājiem, skaidroja Kokale.

“Laikā, ka mūsu domas aizņemtas ar pandēmiju un tās radīto krīzi, kā arī valsts situācijas stabilizācijas pasākumiem, kultūras visdažādākajos tās spektros nozīme mūsu ikdienā nav mazinājusies un būs svarīga arī tuvā un tālākā nākotnē. Esmu gandarīts par šādas konsultatīvās padomes izveidi un ražīgu pirmo sēdi,” akcentēja kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK).

Latvijas Pasākumu rīkotāju un pasākumu producentu padomē darbosies dažādu jomu pasākumu rīkotāji un producenti, kā arī KM pārstāvji.

Padomē strādās producents Aigars Dinsbergs, Latvijas Pasākumu producentu asociācijas valdes priekšsēdētājs, SIA “Ideju Institūts” valdes loceklis Guntis Ērglis-Lācis, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības izpilddirektore, nodibinājuma “Fonds Līdzskaņa” valdes priekšsēdētāja Liena Grīna, Latvijas Pasākumu norišu vietu asociācijas vadītāja, kultūrtelpas “Hanzas Perons” vadītāja Ieva Irbina, Latvijas Kultūras darbinieku biedrības valdes priekšsēdētāja Dace Jurka, KM Kultūrpolitikas departamenta Radošo industriju nodaļas vadītāja Zanda Jaunskunga, VSIA “Latvijas Koncerti” valdes loceklis, SIA “Dzintaru koncertzāle” valdes loceklis Guntars Ķirsis, festivāla “Positivus” rīkotājs, koncertaģentūras “PositivusMusic” vadītājs, koncertzāles “Palladium” līdzīpašnieks Ģirts Majors, pasākumu producents, žurnālists Juris Millers, kultūras ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Inga Vasiļjeva, KM valsts sekretāre Dace Vilsone, SIA “Mūzikas nams Daile” valdes priekšsēdētāja Anda Zadovska un SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” valdes locekle Diāna Zirniņa.

Reklāma
Reklāma

Latvijas Pasākumu rīkotāju un pasākumu producentu padome izveidota ar kultūras ministra 2020.gada 22.aprīļa rīkojumu. Padomes locekļu darbs netiek apmaksāts un padomes lēmumiem ir ieteikuma raksturs, pavēstīja KM pārstāve.

Kā ziņots, Covid-19 pandēmijas dēļ no 13. marta līdz 12. maijam Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā aizliegti publiski pasākumi ar cilvēku pulcēšanos, tāpēc nenotiek arī virkne kultūras un izklaides pasākumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.