Publicitātes foto

Programmēšanas sacensībās motivē jauniešus veidot karjeru IKT nozarē 0

Šobrīd viena no ES prioritātēm ir digitālā neatkarība. Mērķu panākšanai Eiropas Savienībai ir nepieciešams liels IKT nozares profesionāļu skaits. Lai iedrošinātu jauniešus izvēlēties veidot karjeru šajā jomā, Huawei Kiprā organizēja pirmās Eiropas līmeņa sacensības programmēšanā. Sacensību laikā arī tika organizētas apmācības un diskusijas par tehnoloģiju aktualitātēm ar kompānijas ekspertiem.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
TV24
Kreituse: Pozņaka kungs “nopirka” vietu EP par 400 tūkstošiem eiro. Vai tā ir adekvāta summa?
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams 23
Lasīt citas ziņas

Patlaban informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozare kļūst par vienu no prioritārajām globālā līmenī, tāpēc arī pieaug akūta nepieciešamība pēc arvien jauniem tehnoloģiju jomas talantiem, tostarp arī Eiropā. Eiropas biedrība All Digital, Kipras Datoru biedrība un starptautiskais tehnoloģiju uzņēmums Huawei rīkoja vienas dienas programmēšanas sacensības Nikozijā, lai piesaistītu uzmanību šai problēmai.

Pasākuma mērķis bija motivēt Kipras jauniešus izvēlēties programmētāja profesiju. Dalībnieki ne tikai sacentās savā starpā, bet arī piedalījās apmācībās, ko nodrošināja Ķīnas uzņēmums Huawei, gūstot praktiskus padomus un ieteikumus no kompānijas ekspertiem. “Mēs zinām, ka lietojumprogrammu ekosistēma ir ļoti svarīga,” stāstīja Huawei Centrāleiropas, Austrumeiropas un Ziemeļeiropas direktors sabiedrisko attiecību jautājumos Marko Šu (Marco Xu). “Vairākumam studentu, kas šobrīd beidz studijas, ir tikai akadēmiskās zināšanas, taču uzņēmumiem svarīgākas ir tieši praktiskas, profesionālas iemaņas,” viņš sacīja, norādot uz nemitīgu attīstību nozarē, kas pieprasa no speciālistiem konstantu pilnveidošanos un nepieciešamību mācīties.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Iespējām apgūt programmēšanu jābūt pieejamām ikvienam,” sacīja biedrības All Digital izpilddirektors Pēters Palvolģi (Peter Palvolgyi), piebilstot, ka “to vislabāk var sasniegt neformālās izglītības ceļā”.

Tikai Kiprā vien šobrīd trūkst apmēram 4000 IT speciālistu, apgalvoja valsts Pētniecības, inovācijas un digitālās politikas ministra vietnieks Kirjacoss Kokinoss (Kyriacos Kokkinos), kas pasākumā uzstājās ar runu. Līdzīga situācija ir arī Latvijā, kur nozare ik gadu ziņo par speciālistu trūkumu. Šobrīd Latvijā trūkst jau aptuveni 3000 IKT jomas speciālistu, bet visā Eiropā – ap 500 tūkstošiem. Statistika skaidri norāda – nozarei ir jāatbalsta jaunu speciālistu apmācības, lai tehnoloģiju nozares attīstība un digitalizācija neapstātos. Huawei šo misiju veic, sadarbojoties ar labākajām valsts augstākās izglītības iestādēm, kopīgiem spēkiem sniedzot jaunajiem IKT nozares talantiem pēc iespējas plašākas un kvalitatīvākas zināšanas, kā arī praktisku pieredzi. Mūsu valstī šo misiju Huawei realizē ar IKT apmācību programmu “Seeds for the Future”.

Ceļš uz digitālo desmitgadi

Atbildot uz IKT nozares talantu deficītu, 2021. gada septembrī Eiropas Komisija prezentēja plānu “Ceļš uz digitālo desmitgadi”. Iniciatīvas mērķis ir nodrošināt, lai ES līdz 2030. gadam tiktu pilnībā veikta digitalizācija. Viens no mērķiem ir panākt, lai līdz 2030. gadam vismaz 80% ES iedzīvotāju būtu digitālās prasmes vismaz pamatlietotāja līmenī un ES27 darba tirgū  būtu 20 miljoni IKT nozares darbinieku.

“To panākt nebūs viegli,” komentēja Kipras Inovāciju ministrs, šo mērķi nodēvējot to par ambiciozu, taču vienlaikus piebilstot ka valdība tā sasniegšanu ir izvirzījusi par vienu no prioritātēm. Uzņēmums Huawei ir “gatavs piedalīties šī [Eiropas] mērķa realizācijā,” sacīja Huawei pārstāvis Marco Šu.