Latvijā
Rīga

Egils Līcītis: Uz kurieni cielaviņas solī aizsteidzās Aldermane, kurp aizvalsē Stepaņenko pāris1


Eiženija Aldermane
Eiženija Aldermane
Foto – LETA

No vienas puses raugot, sešu valdes locekļu aiziešana brīdi pirms starta šāviena galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās no Oļega Burova partijas “Gods kalpot Rīgai” nav traģēdija, jo valdē paliek vēl 15 cilvēki un partija nepārvērtīsies lūžņā.

Sarakstā OB būs, ar ko aizbāzt radušos caurumu, ar ko tamponēt iztrūkumu, jo “GKR” listē ielāpiem savaņģots aktieris Rafalsons, zaļais velobraucējs Silenieks, futbola treneris, “golu” sitējs Pahars, citi balsis piesaistīt spējīgi kandidāti, turklāt pilsētas galvu slavina Nacionālā teātra Ojārs Rubenis, renovēto skolu direktores un būvnieki – vēlēšanu iznākumam jābūt šķietami okei.

No otras puses skatot, starpgadījums tomēr nepatīkams un aizgājēju vidū ir spilgtas personības, Amerika ilggadējā līdzgaitniece, profesionāli atbildīgā domes amatpersona izglītības kūrēšanā, jau dzīves laikā leģendārā Eiženija Aldermane un domes frakcijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko ar kundzi, Saeimas deputāti Jūliju.

Bijušais “GKR” valdes locekļu sešnieks pievienojies saskaņiešu kritikai, kas veļas pār partijas saraksta līderi – ko vērta ir Ušakova asā korespondence no Briseles, ka pornoaktrises, kad runājot par morāli, izklausoties patiesākas par Burovu! Arī šiem sešiem neesot pieņemama vadoņa patvaļa un grūti izturami partijā valdošie antisanitārie apstākļi.

Iedegoties cīņai par Rīgas atslēgām un 60 krēsliem galvaspilsētas domē, galvenie pārmetumi vēl tiek pietaupīti. Droši vien sekos apvainojumi, ka OB – paskat, viltnieks, – nopircis māju Maiami un nav biedrus uzaicinājis uz sālsmaizi, kā arī izslaucījis no rātsnama kaķuvīra Kuzju un Muri.

Tādas lietas, protams, sāp, tomēr kāpēc cilvēki devās ziedot uz citiem altāriem? Dr. Solomatins no Acu rehabilitācijas un redzes korekcijas centra varēja vienkārši pārskatīties, uzlikt ne tās brilles un saputroties.

Jaunajam kolēģim Kameņeckim fāters saskaņietis, bet eksdeputātei Viņņikai, kas zina, kāds brūtgāns “Saskaņas” frakcijā. Bet uz kurieni cielaviņas solī aizsteidzas Aldermane un kurp aizvalsē Stepaņenko pāris? Sirmgalve Eiženija, kāpēc un kāda Sv. Antonija iekārdināta, cienījamā 90 gadu vecumā nodarīja kaunu savai bijušajai partijai, mezdamās citās skaujās?

“Gods kalpot Rīgai” sastāvā cietas dabas Aldermane tika augsti novērtēta. Lai gan abas ar Viņņiku esot runājušas, ka jādod ceļš jaunajiem un vai pagātnes reliktiem nebūšot jāmet miers kandidēšanai, partija novecojušajai prīmai būtu radusi iespēju kotēties pirmajā desmitniekā, bet – vai ne par zemu?

Vecā, bet nenokausējamā kundze izturībā pārspēj ikkatru progresīvo jaunavu, kuru visādas aktīvistes Zanītes un Dačuki spēj vien Eiženijai šleifi nest! Mārrutks viņu zina, iespējams, gadu dēļ švakāk dzirdēdama un ne visu saprazdama, Aldermane īsti nesaklausīja, sajauca nū paskubinājumu ar tprū stopēšanu?

Slava Stepaņenko turpretī pazīstams blandonis. Jau pirms 16 gadiem, mostoties kolektīvai apziņai un stāstot tuftu par “sabiedrībai nepieciešamo konsolidāciju”, Vjačeslavs kopā ar četriem līdzbiedriem pameta Tautas saskaņas partiju un pārbēga pie Šlesera.

Jānis Urbanovičs bija tik sarūgtināts, ka rēzeknietim “trūka vārdu”, lai nosodoši raksturotu pirātisko nodevību, bet TSP vadītājs Jurkānu Jānis vērtēja, it kā Šlesera krējumlaižas iekontrabandēti par 50–75 tūkstošiem vecā naudā, latos. Arī tagad, velti piedāvājis savu kandidatūru karjeras kāpumam par Rīgas domes priekšsēdētāju, noraidītais un saskābušais Vjačeslavs sarīkojis ģimenisku pasākumu – aiziešanu no “GKR” – projām, projām, ko kājas nes!

Nabaga Jūlija! Iekritusi pienākuma slazdā pret miesīgo lauleni –
Saistītie raksti

sveštautieti – un izārdīta pie frakcijām nepiederošās deputātes klusā laime būt par galveno kristīgās ētikas aizstāvi un tradicionālo uzskatu piekritēju Saeimā! Jo kā tikumības pamatlicējai paskaidrot mīklainu aiziešanu no konservatīvā spēka un politisku grupensex dzimummaiņu?

Kārtīga sieviete būtu pametusi veci, kurš mētājas apkārt, un stāvējusi kā klints par partiju, kas tik daudz devusi. Tagad – vai Jānis Urbanovičs būs gatavs kopdarbībai ar atvalsējušo Stepaņenko pāri, vai neņems vērā senos pāridarījumus un negribēs norobežoties kā no koronavīrusa? Kādam alternatīvas mīlas romānam ļausies Stepaņenko vadītā kompānija, vilks zina, bet pozitīvu iespaidu uz vēlētājiem šādas izdarības neatstāj.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.