“Rail Baltica” vizualizācija

“Projekts, kas mainīs spēles noteikumus.” Parakstīti divi “Rail Baltica” būvprojektēšanas līgumi 0

“Rail Baltica” kopuzņēmums parakstījis divus būvprojektēšanas līgumus, lai uzsāktu projektēšanas darbus 123 km garajā centrālajā posmā no Upeslejām caur Rīgu uz Misu un no Vangažiem caur Salaspili uz Misu.

VIDEO. Viens no mobilizētajiem Krievijas iedzīvotājiem parāda, kādos apstākļos viņiem jāmitinās
FOTO. “Mums viss ir kārtībā, esam laimīgi”: trešo reizi apprecējusies māksliniece Elīna Maligina 8
Varēs braukt daudz lētāk! Latvieši atklāj alternatīvo degvielu risinājumus 16
Lasīt citas ziņas
Projektēšanas darbu Latvijas Satiksmes ministrijas uzdevumā vadīs “RB Rail”.

“”Rail Baltica” ir projekts, kas mainīs spēles noteikumus daudzos aspektos, ne tikai transporta jomā. Divi posmi: Rīgas centrālā daļa un Vangaži – Salaspils – Misa, ir izaicinājums, un mūsu mērķis ir panākt vislabākos iespējamos būvprojektus un risinājumus. Es sagaidu vislabāko rezultātu, iestrādātu Eiropas labākajā praksē, kas sniegs ieguvumu gan Latvijai, gan globālajam projektam,” saka Latvijas transporta ministrs Tālis Linkaits.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Līdz ar šodien parakstītajiem līgumiem projektēšanas darbi uzsākti jau 411 kilometros no “Rail Baltica” līnijas: no Kauņas līdz Lietuvas/Latvijas robežai; no Pērnavas līdz Tallinai un Latvijas centrālajā daļā. Tikmēr Latvijā visi galvenie Rail Baltica elementi – dzelzceļa līnija Rīgā un “Rail Baltica” pasažieru stacijas Rīgas Centrālajā stacijā un Starptautiskajā lidostā “Rīga” – ir sasnieguši projektēšanas fāzi,” saka RB Rail AS izpilddirektors, Timo Rīhimeki (Timo Riihimäki). “Rail Baltica” projekts pēdējos sešos mēnešos sasniedzis ievērojamu progresu, un mēs varam redzēt taustāmus rezultātus ar parakstītiem līgumiem un inženieru komandām, kas jau uzsākuši projektēšanas darbus.”

Pirmais līgums pamattrases līniju būvprojektēšanai posmā caur Rīgu, kura vērtība ir 12 989 200 eiro, tika parakstīts ar diviem Spānijas uzņēmumiem – IDOM Consulting, Engineering, Architecture (IDOM) un Ingeniería y Economía del Transporte (INECO).

Publicitātes foto

24 mēnešu laikā IDOM un INECO komanda izstrādās detalizētu būvprojektu 56 km garumā, kam sekos autoruzraudzība būvniecības laikā.

Saskaņā ar sākotnējo tehnisko izpēti, šajā posmā paredzēti 30 ceļu un dzelzceļu pārvadi, 4 tilti, 13 gājēju pārejas un 4 dzīvnieku pārejas, kā arī vienīgais tunelis visā projektā.

Abi uzņēmumi ir labi sagatavoti ātrgaitas dzelzceļu projektēšanai. IDOM strādā 3500 cilvēki 45 birojos visā pasaulē, un tai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze tradicionālo un ātrgaitas dzelzceļu projektēšanā Eiropā, Amerikā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā.

Pēdējā laikā uzņēmums bijis iesaistīts ātrgaitas projektos Spānijā, Polijā un Zviedrijā. Šobrīd INIDOM ir iesaistījies dizaina izstrādē vēl četros “Rail Baltica” trases posmos.

Arī INECO transporta inženierijas un konsultāciju jomā strādā jau 50 gadus, tajā skaitā tam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze ātrgaitas dzelzceļa nozarē. Uzņēmums darbojas birojos 50 valstīs.

Publicitātes foto

“Ar pieredzi vairāk nekā 3 000 kilometru ātrgaitas dzelzceļa projektēšanā visā Eiropā, IDOM lepojas ar savu ieguldījumu pasaules klases līmeņa projektā “Rail Baltica”,” parakstīšanas ceremonijā sacīja IDOM izpilddirektors Alvaro Rejs (Alvaro Rey).

“INECO un IDOM apvienos spēkus, lai nodrošinātu mūsdienīgu un efektīvu transporta sistēmu.”

Otrais līgums 12 024 529 EUR vērtībā tika parakstīts ar Egis Rail (Francija), DB Engineering & Consulting (Vācija) un Latvijas uzņēmumu Olimps.

Uzņēmumu apvienība nodrošinās būvprojekta izstrādi 67 km garā posmā. Saskaņā ar sākotnējo tehnisko izpēti, tajā paredzēti 33 ceļu un dzelzceļu pārvadi, 11 tilti (ieskaitot tiltu pār Daugavu), 2 gājēju pārejas un 3 dzīvnieku pārejas.

Publicitātes foto

Līdzīgi kā pirmajam posmam, līguma termiņš ir 24 mēneši projektēšanas darbiem, kam sekos autoruzraudzība būvniecības laikā.

Francijas, Vācijas un Latvijas projektēšanas uzņēmumu apvienība pārstāv vērtīgu starptautiskās un vietējās pieredzes sinerģiju.

Egis ir lielākais projektēšanas uzņēmums Francijā ar vairāk nekā 15 000 darbinieku visā pasaulē un viena miljarda eiro apgrozījumu. Egis ir vairāk nekā 50 gadu pieredze transporta sistēmu projektēšanā.

Uzņēmums ir koordinējis un īstenojis daudzus projektus visā pasaulē, sākot no Dohas un Lielā Parīzes metro, līdz Nicas un Birmingemas pilsētas dzelzceļa sistēmām, kā arī ātrgaitas līnijas, piemēram, Kenitra-Tangier ātrgaitas dzelzceļu Marokā vai Sud Europe Atlantique ātrgaitas dzelzceļu Francijā.

Kā daļa no Deutsche Bahn grupas DB Engineering & Consulting (DB E&C) darbojas dzelzceļa infrastruktūras projektos vietējā un starptautiskā mērogā.

Uzņēmumā strādā aptuveni 4800 darbinieku, un tas piedāvā konsultācijas, projektēšanu mobilitātes un loģistikas projektos, sākot no idejas līdz īstenošanai.

Pieredze Vācijā ietver Berlīnes un Minhenes ātrgaitas maršruta (VDE 8) projektēšanu un būvuzraudzību. Starptautiskā mērogā DB E&C ir pazīstams kā projektēšanas konsultants Haramain ātrgaitas dzelzceļa projektam Saūda Arābijā, ātrgaitas dzelzceļa projektam Gēteborga – Borås Zviedrijā, kā arī izstrādājis kopēju satiksmes sistēmu Kataras Emirātos.

Savukārt Latvijas uzņēmums Olimps specializējas inženierijā, projektēšanā un specifikāciju izstrādē, kā arī visu līmeņu projektēšanas dokumentu koordinēšanā.

„Egis ir ļoti lepni piedalīties šajā apjomīgajā Eiropas projektā. Tas mainīs veidu, kā cilvēki un preces ceļo Baltijas valstīs, un tas arī kalpos kā spēcīgs Eiropas vienotības simbols. Mūsu apvienība, kas iekļauj arī DB un Olimps, veido Eiropas komandu no Francijas, Vācijas un Latvijas. Eiropas atmosfēra, kas valda starp piegādātājiem, kā arī “Rail Baltica” komandā, ir vienlaikus ļoti sarežģīta un ļoti aizraujoša. Tas ir nozīmīgs projekts Egis un mūsu partneriem, ļoti laba pieredze, un mēs vēlamies savus darbus izpildīt savlaicīgi un kvalitatīvi,” saka Egis Rail izpilddirektors Olivjē Buvārs (Olivier Bouvard).

85% no “Rail Baltica” projektēšanas darbiem nepieciešamā finansējuma nodrošina Eiropas Savienība un 15% – Latvijas valsts budžets. “Rail Baltica” pamattrases būvprojektēšanu Latvijā veiks RB Rail AS Satiksmes ministrijas uzdevumā.

Materiāli medijiem ar papildu informāciju par projektu, vizuālizācijām un fotoattēliem ir pieejami tiešsaistē.

“RB Rail” ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai īstenotu “Rail Baltica” projektu – pirmo šādā mēroga infrastruktūras projektu Baltijā.

SAISTĪTIE RAKSTI

“RB Rail” ir centrālais “Rail Baltica” projekta koordinators.

Tā galvenie uzdevumi ir dzelzceļa projekta izstrāde, būvniecība un mārketinga aktivitāšu realizācija. Projekts paredz izbūvēt ātrvilciena dzelzceļa līnijas infrastruktūru no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Viens no mobilizētajiem Krievijas iedzīvotājiem parāda, kādos apstākļos viņiem jāmitinās
FOTO. “Mums viss ir kārtībā, esam laimīgi”: trešo reizi apprecējusies māksliniece Elīna Maligina 8
Varēs braukt daudz lētāk! Latvieši atklāj alternatīvo degvielu risinājumus 16
Ja Krievijas karaspēks iebruktu Latvijā, vai cilvēkiem būtu iespēja evakuēties? Analizē pulkvedis 330
“Tiek organizētas autobusu grupas, kas brauc uz Poliju iepirkt pārtiku – tur nav PVN!” atklāj Gulbe
Lasīt citas ziņas
No nākamā mācību gada skolēniem būs jākārto vēl viens obligātais eksāmens
Atklāj, cik tūkstoši Krievijas pilsoņu iebraukuši Latvijā, kopš spēkā stājās ierobežojumi to ieceļošanai mūsu valstī
“Viņas acis bija neprātīgas, es kliedzu…” Cietusī skolotāja pastāsta sīkāk par audzēknes uzbrukumu 49
“Tiek organizētas autobusu grupas, kas brauc uz Poliju iepirkt pārtiku – tur nav PVN!” atklāj Gulbe
No nākamā mācību gada skolēniem būs jākārto vēl viens obligātais eksāmens
13:41
FOTO. Pār viņas vaigiem nenoritēja neviena asara: kāpēc Keita Midltone karalienes bērēs bija tik “nesatricināma”?
12:48
Atklāj, cik tūkstoši Krievijas pilsoņu iebraukuši Latvijā, kopš spēkā stājās ierobežojumi to ieceļošanai mūsu valstī
12:42
FOTO. Pār viņas vaigiem nenoritēja neviena asara: kāpēc Keita Midltone karalienes bērēs bija tik “nesatricināma”?
VIDEO. “Mēs nevaram pilnībā izslēgt nevienu scenāriju,”: Edgars Rinkēvičs komentē Krievijas regulāros draudus par kodoluzbrukumu
Varēs braukt daudz lētāk! Latvieši atklāj alternatīvo degvielu risinājumus 16
FOTO. Kas ir tie krokusi, kas tik skaisti zied tieši tagad – rudenī?
FOTO. “Mums viss ir kārtībā, esam laimīgi”: trešo reizi apprecējusies māksliniece Elīna Maligina 8
“Medicīniskās kļūdas – smagākās no kļūdām!” Cipule un Ciekurs komentē traģisko NMPD nolaidību, kas jaunai sievietei maksāja dzīvību
Live Karš Ukrainā: Frontē sevišķi saspringta situācija ir Doneckas apgabalā, Ukrainas armija dara visu, lai apturētu ienaidnieku
Vai zemes nākotne ir glābta? NASA zonde sekmīgi ietriekusies asteroīdā, taču vēl nav zināms, cik lielā mērā asteroīda ceļš ir mainījies
FOTO. Mūziķim Kārlim Kazākam attiecības ar 17 gadus jaunāku mīļoto, ģimenes dzīve ar trīs bērnu māti izjukusi 17
Atis Klimovičs: Mēs esam aculiecinieki genocīdam. Ko tādu pat tādi krievu pasaules pazinēji kā mēs nespējām iedomāties
“Šis ir nacionālās traģēdijas gads!” Miroslavs Mitrofanovs par Latvijas krieviem
Jānis Jenzis: Es gribu dzīvo valstī, kur izdara to, kas solīts pirms vēlēšanām. Tas ir mīts, ka nav naudas! 1
“Tā ir gluži kā tāda laimes spēle – tikt pie kurināmā apkures sezonai vai ne.” Granulu cenas augstas, uzdarbojas krāpnieki
Nav apsīkuši krievu centieni pamest valsti: uz Krievijas robežas ar Gruziju izveidojusies auto rinda 16 km garumā
VIDEO. “Ak, Dievs, kā es šo ienīstu!”: nofilmēts brīdis, kā karali Čārlzu III sanikno pavisam sīka ķibele 15
APTAUJA. Ko pašvaldības dara un kā var palīdzēt iedzīvotājiem apkures izmaksu segšanā?
Nepaplašināšanās mīts
FOTO, VIDEO. Fotogrāfs mežā kļūst par liecinieku nežēlīgai staltbriežu cīņai – uzvarētājs ir tikai viens
Gaidāma saulaina un silta diena. Laikapstākļu prognoze otrdienai
Deputāts gāna žurnālisti: aicina izvērtēt Kiršteina rīcību, kurš rupji un aizvainojošos izteicies par LTV darbinieci
VIDEO. Gardie vistas salāti ar šitake sēnēm 1
VIDEO. Viens no mobilizētajiem Krievijas iedzīvotājiem parāda, kādos apstākļos viņiem jāmitinās
“Kāda laime, ka mums ir iespēja balsot brīvi!” Soctīklotāji par garajām rindām pie iecirkņiem 44
Koalīcija atbalstījusi papildu energoatbalstu iedzīvotājiem un uzņēmumiem vēl 425 miljonu eiro apmērā 64