Foto – Shutterstock

Psihoterapeite par mīļākās lomu 3

Ikviena sieviete vēlas būt mīlēta un lolota, pavadot savu dzīvi ar vīrieti, kurš sniedz vajadzīgo drošības sajūtu, izrāda rūpes un, protams, pauž mīlestību un pieķeršanos. Bet ko iesākt, ja šis šķietami ideālais vīrietis jau ir saistīts laulības saitēm ar citu sievieti? Noderīgus ieteikumus un plānu, kā rīkoties, ja attiecībās esi nonākusi mīļākās lomā, sniedz eksperti.

VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 104
Pēc mobilizācijas izsludināšanas Krievijā Putins aizbraucis atpūsties 42
Lasīt citas ziņas

“Lai uzzinātu, vai vīrietis plāno šķirties no sievietes, ar ko ir precēts, lai veidotu attiecības ar jauniepazīto simpātiju, atliek vien runāt ar pašu vīrieti. Atbilde būs vajadzīga no viņa paša, tomēr ne vienmēr tā būs patiesa un reālajai situācijai atbilstoša.

Protams, šādā situācijā nobrieduši cilvēki vēlas plānot savu dzīvi, izvirzīt mērķus un saprast, ar ko var rēķināties un ar ko nē, kas ir pilnīgi dabiski, tomēr tas ne vienmēr notiek realitātē,” stāsta psihoterapeite Benita Griškeviča, piebilstot, ka sievietei, kura šai situācijā ir mīļākās lomā, ir jāizvērtē, kas traucē pajautāt vīrietim, vai viņš ies prom no sievas un kad?

CITI ŠOBRĪD LASA

Varbūt tās ir bailes dzirdēt patiesību un reāli saskarties ar zaudējuma izjūtu. Vai varbūt bailes viņa acīs izskatīties pārāk prasīgai un paģērošai, un apdraudējums zaudēt attiecības pavisam, ja tiks izrādīta pārāk liela uzstājība.

“Tā jau mēdz jokot, ka centieni parunāt par attiecībām esot drošs veids, kā tās sabojāt. Patiesībā viss atkarīgs no katra partnera pašpaļāvības, vēlēšanās pilnveidot attiecības un prasmes sarunāties. Pavisam nerunāt par to, kā jūtaties savā mīļākās lomā, ir grūti, tāpēc spriedze izlaužas, izplūstot greizsirdībā (varbūt skaudībā). Tādēļ arī saruna netiek nekur tālāk par jūsu mierināšanu, bet nav risinājuma, un tādēļ nav arī pārmaiņu,” uzskata psihoterapeite.

Tāpat Griškeviča min, ka šādās attiecībās abiem ir atšķirīgas nākotnes vīzijas: “Jūs vēlaties būt viņa sieva un komfortablas mājas saimniece, kamēr viņam, iespējams, visērtāk ir saglabāt esošo situāciju. Kad vilšanās izjūta kļūst arvien reālāka, un ir skaidrs, ka būtiskas vajadzības šajās attiecībās paliek neapmierinātas, ir saprotama vēlēšanās iegūt jaunu cerību, ka sapņi piepildīsies.”

Rezumējot iepriekš minēto, Griškeviča uzsver, ka nobrieduša cilvēka reakcija uz notiekošo būtu raudzīties pēc iespējas reāli un problēmas risināt lietišķi, citādi riskējam laiku pavadīt, pasīvi gaidot uz pārmaiņām un neizmantot iespēju pašiem uzlabot savu dzīvi.

Turpinājumā piedāvājam rīcības plānu – padomus, ko ņemt vērā ikvienai sievietei, kura saistījusies romantiskās attiecībās ar precētu vīrieti. Ieteikumus apkopojis portāls allwomenstalk.com, konsultējoties ar attiecību eksperti un psiholoģi Mišelu Veineri – Deivisu.

Cieni sevi

Pirms izvēlies stāties attiecībās ar jau saistības uzņēmušos vīrieti, izvērtē, vai būsi gatava samierināties ar dalītu uzmanību un rūpēm. Ja apzinies, ka šāda vīrieša rīcība liks tev justies nekomfortabli, cieni sevi un rodi situācijai piemēroto risinājumu, pat tad, ja tas paredz šķiršanos no cilvēka, kurš paguvis iemantot vietu tavā sirdī.

Vai viņš ir gatavs jaunai dzīvei?

Protams, ir dzirdēti dažnedažādi stāsti par vīriešiem, kuri no tiesas izšķiras no savām sievām un bērnu mātēm, lai veidotu jaunu dzīvi, ar sievieti, kura iemantojusi viņu simpātijas, neraugoties uz laulības noteiktajām saistībām. Tomēr šādus gadījumus krietni biežāk papildina situācijas, kurās vīrieši cenšas dzīvot dubultu dzīvi. Ja nojaut, ka arī tu esi sastapusies ar šādu cilvēku, izvērtē visus upurus, ko tev nāksies nest, saglabājot attiecības, ko vīrietis veido paralēli savai ģimenes dzīvei.

Atceries par ģimeni

Saistoties ar jau precētu vīrieti, ņem vērā, ka tavs partneris, visticamāk, ir ne tikai kādas sievietes vīrs, bet arī bērnu tēvs. Ja zini, ka vēlies jūsu attiecības saglabāt, velti laiku un pūles, lai, ja tas iespējams, pēc laika iepazītu viņa atvases un nodibinātu attiecības, nevis pilnībā ignorētu viņa iepriekšējo dzīvi.

Nebaidies sērot

Ja esi izlēmusi atteikties no attiecībām, kurās tavs partneris nav bijis brīvs pirms to uzsākšanas, ļauj sev izsērot šo nelaimīgo aizraušanos un nekaunies par to. Mīlestība robežu nepazīst, tāpēc tev nav jājūtas vainīgai par savām jūtām!

Neļauj apkārtējo nosodījumam ietekmēt savu lēmumu

Gadījumā, ja tomēr vēlies turpināt attiecības ar jau precētu vīrieti, neļauj apkārtējo nosodījumam kavēt tevi no tavas dzīves dzīvošanas! Atbildība par lēmumu šķirt esošo laulību, lai veidotu jaunas attiecības, ir jāuzņemas vīrietim, turklāt jūsu privātā dzīve nudien nav neviena darīšana!

Saglabā modrību

Ņem vērā, ka attiecības esi izveidojusi ar vīrieti, kurš ir bijis spējīgs spert sānsoli savās agrākajās attiecībās. Iespējams, tā nav bijusi vienīgā reize viņa mūžā, tāpēc izvērtē, vai partneris patiesi ir tāds cilvēks, par kādu tu viņu uzskati.

Greizsirdība

Attiecībās ar jau aizņemtu vīrieti, ļoti iespējams, jutīsi greizsirdību. Diemžēl saistības, kurās vienam no partneriem ir divas otrās pusītes, paredz šādu izjūtu amplitūdu, tāpēc izvērtē, vai esi gatava to piedzīvot!

Nezaudē kontroli pār savu dzīvi

SAISTĪTIE RAKSTI

Atceries, ka vien tev ir iespēja ietekmēt savu dzīvi – cilvēki, kas mums ir apkārt, mūsu ikdienā atrodas vien mūsu vēlmes dēļ. Ja jūti, ka attiecības ar jau precētu vīrieti ir bez perspektīvas un jūsu nākotne, visticamāk, būs tāda pati kā šodien – ar slapstīšanos, noklusēšanu un nozagtiem kopīgi pavadītā laika mirkļiem -, apdomā, vai patiešām vēlies dzīvot šādu dzīvi!

http://www.delfi.lv/vina/veseliba/

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists 16
Tavas iespējas šodien kaut ko sasniegt ir ļoti lielas! Horoskopi 25.septembrim
Agris un Agrita – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
FOTO. Princis Harijs karalienes nāves dienā bijis tik saniknots, ka noraidījis sava tēva Čārlza ielūgumu uz vakariņām. Kas starp abiem notika? 38
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 104
Pēc mobilizācijas izsludināšanas Krievijā Putins aizbraucis atpūsties 42
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
Pilnībā mainījis savu dzīvi! Ar ko tagad nodarbojas kādreiz TV skatītāju iemīļotais Valters Krauze? 19
Lasīt citas ziņas
VIDEO. Kāds ir vienmēr perfektās frizūras noslēpums? Latviešu aktrise Ieva Florence-Vīksne atklāj, kā rūpējas par saviem matiem 5
FOTO. Dziedātāja Līga Rīdere kļuvusi par māmiņu ceturto reizi: bērniņam dots pavisam neparasts vārds
“Facebook” dibinātājs Marks Zakerbergs priecīgs paziņo – kļūs par daudzbērnu tēvu
Tu ar savu neatlaidīgo attieksmi šodien pārsteigsi daudzus! Horoskopi 24.septembrim
Vanda, Veneranda un Venija – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi? 1
FOTO. “Kamilla gandrīz aizrijās ar tēju”: princis Harijs neierasti piedāvājis atrisināt domstarpības karaliskajā ģimenē
“Sekas var būt nepatīkamas.” Politiķis par risku, ka Krievijā pie varas var nonākt daudz radikālāki spēki
FOTO. VIDEO. Policija brutāli izrēķinās ar Krievijas iedzīvotājiem, kuri izgājuši ielās, protestējot pret mobilizāciju 92
Pēc mobilizācijas izsludināšanas Krievijā Putins aizbraucis atpūsties 42
Krievu, kurš protestēja pret tanka T-34 Narvā pārvietošanu, deportē no Igaunijas 85
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists 16
VIDEO. Igaunijas mežos pamanīts liels retums – lācene ar četriem mazuļiem 10
Putinam bija interese par vienu cilvēku… Erdogans atklāj ukraiņu gūstekņu atbrīvošanas aizkulises
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
“Sekas var būt nepatīkamas.” Politiķis par risku, ka Krievijā pie varas var nonākt daudz radikālāki spēki
07:02
Biedrību “Hospiss LV” novērtē Eiropā – Latvijā paliatīvās aprūpes sistēma joprojām nav sakārtota
22:31
Latvijas kosmosa industrijas pirmie soļi kosmosā
21:59