Foto – Shutterstock

Psihoterapeite par mīļākās lomu 3

Ikviena sieviete vēlas būt mīlēta un lolota, pavadot savu dzīvi ar vīrieti, kurš sniedz vajadzīgo drošības sajūtu, izrāda rūpes un, protams, pauž mīlestību un pieķeršanos. Bet ko iesākt, ja šis šķietami ideālais vīrietis jau ir saistīts laulības saitēm ar citu sievieti? Noderīgus ieteikumus un plānu, kā rīkoties, ja attiecībās esi nonākusi mīļākās lomā, sniedz eksperti.

Ukrainā ir tikai ziediņi: Lukašenko pēc sarunām ar Putinu dod mājienu, ka karš var turpināties citā valstī
Mājas
Mērlentes noslēpums ir atklāts! Ir iemesls, kāpēc tās āķītī ir caurums
Krievijā briest dumpis. Pulkvežleitnante atklāj, kas varētu sacelties pret Kremļa vadoni 91
Lasīt citas ziņas

“Lai uzzinātu, vai vīrietis plāno šķirties no sievietes, ar ko ir precēts, lai veidotu attiecības ar jauniepazīto simpātiju, atliek vien runāt ar pašu vīrieti. Atbilde būs vajadzīga no viņa paša, tomēr ne vienmēr tā būs patiesa un reālajai situācijai atbilstoša.

Protams, šādā situācijā nobrieduši cilvēki vēlas plānot savu dzīvi, izvirzīt mērķus un saprast, ar ko var rēķināties un ar ko nē, kas ir pilnīgi dabiski, tomēr tas ne vienmēr notiek realitātē,” stāsta psihoterapeite Benita Griškeviča, piebilstot, ka sievietei, kura šai situācijā ir mīļākās lomā, ir jāizvērtē, kas traucē pajautāt vīrietim, vai viņš ies prom no sievas un kad?

CITI ŠOBRĪD LASA

Varbūt tās ir bailes dzirdēt patiesību un reāli saskarties ar zaudējuma izjūtu. Vai varbūt bailes viņa acīs izskatīties pārāk prasīgai un paģērošai, un apdraudējums zaudēt attiecības pavisam, ja tiks izrādīta pārāk liela uzstājība.

“Tā jau mēdz jokot, ka centieni parunāt par attiecībām esot drošs veids, kā tās sabojāt. Patiesībā viss atkarīgs no katra partnera pašpaļāvības, vēlēšanās pilnveidot attiecības un prasmes sarunāties. Pavisam nerunāt par to, kā jūtaties savā mīļākās lomā, ir grūti, tāpēc spriedze izlaužas, izplūstot greizsirdībā (varbūt skaudībā). Tādēļ arī saruna netiek nekur tālāk par jūsu mierināšanu, bet nav risinājuma, un tādēļ nav arī pārmaiņu,” uzskata psihoterapeite.

Tāpat Griškeviča min, ka šādās attiecībās abiem ir atšķirīgas nākotnes vīzijas: “Jūs vēlaties būt viņa sieva un komfortablas mājas saimniece, kamēr viņam, iespējams, visērtāk ir saglabāt esošo situāciju. Kad vilšanās izjūta kļūst arvien reālāka, un ir skaidrs, ka būtiskas vajadzības šajās attiecībās paliek neapmierinātas, ir saprotama vēlēšanās iegūt jaunu cerību, ka sapņi piepildīsies.”

Rezumējot iepriekš minēto, Griškeviča uzsver, ka nobrieduša cilvēka reakcija uz notiekošo būtu raudzīties pēc iespējas reāli un problēmas risināt lietišķi, citādi riskējam laiku pavadīt, pasīvi gaidot uz pārmaiņām un neizmantot iespēju pašiem uzlabot savu dzīvi.

Turpinājumā piedāvājam rīcības plānu – padomus, ko ņemt vērā ikvienai sievietei, kura saistījusies romantiskās attiecībās ar precētu vīrieti. Ieteikumus apkopojis portāls allwomenstalk.com, konsultējoties ar attiecību eksperti un psiholoģi Mišelu Veineri – Deivisu.

Cieni sevi

Pirms izvēlies stāties attiecībās ar jau saistības uzņēmušos vīrieti, izvērtē, vai būsi gatava samierināties ar dalītu uzmanību un rūpēm. Ja apzinies, ka šāda vīrieša rīcība liks tev justies nekomfortabli, cieni sevi un rodi situācijai piemēroto risinājumu, pat tad, ja tas paredz šķiršanos no cilvēka, kurš paguvis iemantot vietu tavā sirdī.

Vai viņš ir gatavs jaunai dzīvei?

Protams, ir dzirdēti dažnedažādi stāsti par vīriešiem, kuri no tiesas izšķiras no savām sievām un bērnu mātēm, lai veidotu jaunu dzīvi, ar sievieti, kura iemantojusi viņu simpātijas, neraugoties uz laulības noteiktajām saistībām. Tomēr šādus gadījumus krietni biežāk papildina situācijas, kurās vīrieši cenšas dzīvot dubultu dzīvi. Ja nojaut, ka arī tu esi sastapusies ar šādu cilvēku, izvērtē visus upurus, ko tev nāksies nest, saglabājot attiecības, ko vīrietis veido paralēli savai ģimenes dzīvei.

Atceries par ģimeni

Saistoties ar jau precētu vīrieti, ņem vērā, ka tavs partneris, visticamāk, ir ne tikai kādas sievietes vīrs, bet arī bērnu tēvs. Ja zini, ka vēlies jūsu attiecības saglabāt, velti laiku un pūles, lai, ja tas iespējams, pēc laika iepazītu viņa atvases un nodibinātu attiecības, nevis pilnībā ignorētu viņa iepriekšējo dzīvi.

Nebaidies sērot

Ja esi izlēmusi atteikties no attiecībām, kurās tavs partneris nav bijis brīvs pirms to uzsākšanas, ļauj sev izsērot šo nelaimīgo aizraušanos un nekaunies par to. Mīlestība robežu nepazīst, tāpēc tev nav jājūtas vainīgai par savām jūtām!

Neļauj apkārtējo nosodījumam ietekmēt savu lēmumu

Gadījumā, ja tomēr vēlies turpināt attiecības ar jau precētu vīrieti, neļauj apkārtējo nosodījumam kavēt tevi no tavas dzīves dzīvošanas! Atbildība par lēmumu šķirt esošo laulību, lai veidotu jaunas attiecības, ir jāuzņemas vīrietim, turklāt jūsu privātā dzīve nudien nav neviena darīšana!

Saglabā modrību

Ņem vērā, ka attiecības esi izveidojusi ar vīrieti, kurš ir bijis spējīgs spert sānsoli savās agrākajās attiecībās. Iespējams, tā nav bijusi vienīgā reize viņa mūžā, tāpēc izvērtē, vai partneris patiesi ir tāds cilvēks, par kādu tu viņu uzskati.

Greizsirdība

Attiecībās ar jau aizņemtu vīrieti, ļoti iespējams, jutīsi greizsirdību. Diemžēl saistības, kurās vienam no partneriem ir divas otrās pusītes, paredz šādu izjūtu amplitūdu, tāpēc izvērtē, vai esi gatava to piedzīvot!

Nezaudē kontroli pār savu dzīvi

SAISTĪTIE RAKSTI

Atceries, ka vien tev ir iespēja ietekmēt savu dzīvi – cilvēki, kas mums ir apkārt, mūsu ikdienā atrodas vien mūsu vēlmes dēļ. Ja jūti, ka attiecības ar jau precētu vīrieti ir bez perspektīvas un jūsu nākotne, visticamāk, būs tāda pati kā šodien – ar slapstīšanos, noklusēšanu un nozagtiem kopīgi pavadītā laika mirkļiem -, apdomā, vai patiešām vēlies dzīvot šādu dzīvi!

http://www.delfi.lv/vina/veseliba/

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Kokteilis
FOTO. “Mīlu un man ir svarīga viņu esība. Tāpat kā viņiem manējā” – Ieva Brante atklāti par kādu īpašu vīrieti savā dzīvē
Kokteilis
Rojs Puķe dalās pieredzē par kibermobingu: “Visriebīgākos komentārus raksta pieaugušas tantes un onkuļi. Ar bērniem un mazbērniem”
FOTO. Pat debesis raud! Sabiedrībā pazīstami cilvēki, tuvinieki un viņas talanta pielūdzēji atvadās no talantīgās rakstnieces Monikas Zīles
Kokteilis
Ir sācies astronomiskais rudens! Astrologa prognozes liecina, ka būs daudz kādas īpaši labas enerģijas, kas nāks mums talkā
Ukrainā ir tikai ziediņi: Lukašenko pēc sarunām ar Putinu dod mājienu, ka karš var turpināties citā valstī
Mājas
Mērlentes noslēpums ir atklāts! Ir iemesls, kāpēc tās āķītī ir caurums
Krievijā briest dumpis. Pulkvežleitnante atklāj, kas varētu sacelties pret Kremļa vadoni
FOTO. Pat debesis raud! Sabiedrībā pazīstami cilvēki, tuvinieki un viņas talanta pielūdzēji atvadās no talantīgās rakstnieces Monikas Zīles
“Rīgas satiksmes” pasažieri no oktobra varēs izmantot vēl nebijušu iespēju
Lasīt citas ziņas
Kokteilis
Agris un Agrita – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Kokteilis
Tu vari uzzināt kaut ko tādu, kas radīs tev nepatīkamus apstākļus! Horoskopi 24.septembrim
Kokteilis
FOTO. Rudens ražas veltes un krāšņi priekšnesumi baudāmi tradicionālajā Miķeļdienas gadatirgū Doma laukumā
Kokteilis
FOTO. VIDEO. “Tas ir apbrīnojami!” Andris Keišs atklāj, ko viņš visvairāk apbrīno Maestro Raimondā Paulā
Kokteilis
FOTO. Skaistāko Latvijas sieviešu TOP 8. Žūrijā – mākslīgais intelekts
Kokteilis
VIDEO. “Tas ir tik labi, ka mums nevajadzēja amputēt kāju” – aktieris Andris Keišs atklāti pastāsta par pārciesto slimību
Mācību laikā zaudēti sakari ar dronu. Pastāv iespēja, ka tas nosēdies Krievijas teritorijā
STOPkadri: Daudzās jomās atpaliekam no citām Eiropas valstīm, bet digitālā notāra projektā varam sevi uzskatīt par paraugu citiem
Lielākais, kāds jebkad nogādāts uz Zemes! ASV nosēdusies NASA kapsula ar paraugiem no asteroīda
Ilmārs Poikāns: “Ļoti negribētos, ka mēs pārvērstos par digitālu cietumu kā Ķīnā”
Ukrainā ir tikai ziediņi: Lukašenko pēc sarunām ar Putinu dod mājienu, ka karš var turpināties citā valstī
Cilvēkstāsts
CILVĒKSTĀSTS. “Tā ir gatavā elle, kurai iziets cauri…” Anitas dēlam 4 gadu vecumā konstatēta invaliditāte
Kokteilis
FOTO. “Mīlu un man ir svarīga viņu esība. Tāpat kā viņiem manējā” – Ieva Brante atklāti par kādu īpašu vīrieti savā dzīvē
Veselam
Piecas izplatītākās seksuālās fantāzijas. Seksologu novērojumi
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais TV24 raidījuma vadītājs Jānis Labucs “cīnās” ar faniem uz ielas un īsziņās: viņš atbild ar kādu ilgi gaidītu ziņu
Kokteilis
FOTO. Influencere Diāna Kubasova paziņo, ka lielās intereses dēļ viņas attiecību šovs būs redzams biežāk
Kokteilis
VIDEO. “Kāpēc šeit viņa uzskrūvē cenu?” Latvijā pazīstami vīrieši atklāj, cik maksā prostitūtu pakalpojumi
Kokteilis
FOTO. Unikāla “Porsche” izstāde Rīgā: daudzus modeļus radījis latvietis Anatols Lapiņš
Kokteilis
FOTO. Jaunas sajūtas un dārgumi! Ķemeru Nacionālajā parkā gaidāms kaut kas vēl nebijis
Kokteilis
Šī diena tev sagādās dažādus pārsteigumus! Horoskopi 23.septembrim
Māris, Maigurs un Mārica – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Kokteilis
FOTO. Keita Midltone iziet sabiedrībā stilīgā un drosmīgā tērpā: daži uzskata – viņa izmēģina sevi karalienes lomai
Kokteilis
FOTO, VIDEO. “Es esmu četru bērnu mamma un drīkstu sapņot”: “talantīgā Līga Rīdere nākusi klajā ar jaunumiem
Veselam
Piecas izplatītākās seksuālās fantāzijas. Seksologu novērojumi
22:00
Mājas
Mērlentes noslēpums ir atklāts! Ir iemesls, kāpēc tās āķītī ir caurums
21:30
Ilmārs Poikāns: “Ļoti negribētos, ka mēs pārvērstos par digitālu cietumu kā Ķīnā”
20:33