Foto: Ieva Čīka/LETA

PTAC piemērojis sodu “Memory Water” 2

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis 15 000 eiro sodu SIA “Memory Water” par negodīgas komercprakses īstenošanu, kā arī uzņēmumam uzlikts pienākums triju mēnešu laikā mainīt ražoto produktu marķējumu, aģentūru LETA informēja PTAC pārstāvji.

VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums 126
Ukraiņi sagrauj “Vagner” kaujinieku štābu, kura atrašanās vietu nejauši atklājis krievu kara korespondents 6
FOTO. Kā izskatās nacistu slepenās pilsētas Antarktīdā?
Lasīt citas ziņas

Komercprakse, par kuru PTAC uzņēmumu sodījis, īstenota, patērētājiem piedāvājot “Memory Water” ražoto fasēto dzeramo ūdeni “BIO ūdens” un citas preces, piemēram, uztura bagātinātājus, kosmētikas līdzekļus, tostarp, slēdzot ar patērētājiem distances līgumus un veicot darbības, kuras saistītas ar patērētāju likumīgo tiesību un līgumu izpildi.

Lietā vērtētā komecprakse konstatēta kompānijas tīmekļa vietnēs “www.memorywater.com/lv”, “www.shop.memorywater.lv”, sociālajos tīklos izveidotajos “Memory Water” profilos, publiskā vidē izplatītajās “BIO ūdens” reklāmās, kā arī ūdens pudeļu marķējumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ilgstošas izvērtēšanas laikā, tostarp uzklausot citu kompetento iestāžu viedokļus, PTAC konstatējis “Memory Water” rīcībā pārkāpumus, kas saistīti ar maldinošiem apgalvojumiem par “BIO ūdens” īpašībām un kvalitāti, maldinošu informāciju par ūdens apstrādes tehnoloģiju un reģistrēto preču zīmi, kā arī normatīviem neatbilstošas veselīguma norādes.

Tāpat PTAC konstatējis maldinošus apgalvojumus par kosmētikas līdzekļu ārstnieciskajām īpašībām un speciālo normatīvu prasību neievērošanu uztura bagātinātāju reklāmās. Kompānijas tīmekļa vietnēs nav arī sniegta informācija par atteikuma tiesībām, to izmantošanas nosacījumiem, kā arī nav nodrošināta atteikuma tiesību veidlapa.

Tāpat nav sniegta informācija par ārpustiesas strīdu risināšanas kārtību, kā arī strīdu risināšanas tiešsaistē platformu. Kompānijas mājaslapās nav sniegta informācija arī par tās nosaukumu, nav minēts tās reģistrācijas numurs un juridiskā adrese. “Memory Water” mājaslapās patērētājiem netiek sniegta informācija arī par līguma izbeigšanas tiesībām.

Neraugoties uz to, ka daži no lietā konstatētajiem pārkāpumiem novērsti kompānijas labprātīgo darbību rezultātā, PTAC konstatējis, ka “Memory Water” prettiesiskā rīcība turpināta, jo kompānija joprojām nav veikusi visus nepieciešamos pasākumus, lai izbeigtu negodīgās komercprakses īstenošanu, atzīmēja PTAC pārstāvji.

“Sabiedrības komerciālajā saziņā ar patērētājiem izmantotā kvalitātes zīme “Bio Water”, kā arī sniegtā informācija par “BIO ūdeni”, tā īpašībām un kvalitāti, tostarp informācija par ūdens apstrādes tehnoloģiju un normatīviem neatbilstošu veselīguma norāžu, piemēram, par bioenerģijas līmeņa paaugstināšanu izmantošana, turpina maldināt patērētājus par reālo produkta augstvērtīgumu, kvalitāti un tam piedēvētajām īpašībām,” skaidroja PTAC.

PTAC lēmumā teikts, ka, ņemot vērā kompānijas izdarītā pārkāpuma apmēru, ilgumu, radīto ietekmi uz patērētāju tiesiskajām interesēm, kā arī, lai panāktu konstatēto pārkāpumu novēršanu, “Memory Water” piemērota soda nauda 15 000 eiro apmērā, kas, PTAC ieskatā, uzskatāms par samērīgu soda naudas apmēru, ņemot vērā kompānijas izdarīto pārkāpumu, tā raksturu un ietekmi, īpaši ņemot vērā patērētāju kolektīvajām ekonomiskajām interesēm radīto apdraudējumu un nepieciešamību “Memory Water” un citus tirgus dalībniekus atturēt no turpmākas šādas komercprakses īstenošanas.

Ar PTAC lēmumu “Memory Water” uzlikts tiesisks pienākums aizliegt lēmumā konstatētās negodīgās komercprakses īstenošanu, tostarp nodrošinot triju mēnešu laikā no lēmuma stāšanās brīža mainīt kompānijas ūdens pudeļu marķējumu, izslēdzot no tā informāciju par ūdens apstrādes tehnoloģiju un kvalitātes zīmi “Bio Water”, kā arī noteiktā laika periodā iesniedzot PTAC rakstveida pierādījumus un informāciju par šo darbību izpildi.

SAISTĪTIE RAKSTI

Lēmumā noteiktais tiesiskais pienākums saistībā ar marķējuma nomainīšanu attiecas tikai uz tiem kompānijas ražotajiem produktiem, kuri vēl nav laisti tirgū, proti, uzņēmumam ir tiesības izpārdot produktus ar veco marķējumu.

Kompānijas “Memory Water” reģistrēta 2008.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2842 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Kompāniju dibināja Jānis Pļaviņš, bet kopš 2012.gada tās vienīgā īpašniece ir Tatjana Pļaviņa. 2019.gadā kompānijas apgrozījums bija 473 857 eiro, bet peļņa – 92 617 eiro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums 126
Ukraiņi sagrauj “Vagner” kaujinieku štābu, kura atrašanās vietu nejauši atklājis krievu kara korespondents 6
FOTO. Kā izskatās nacistu slepenās pilsētas Antarktīdā?
“Tādus jautājumus, su…, uzdod!” Policists kukuļa izspiedējs aizmirst izslēgt mikrofonu un aizkadrā pasaka, ko domā par prokuroru 1
Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes 133
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
“Tas jāizdara ar cieņu un bez šova,” Staķis komentē baumas, ka pieminekli Pārdaugavā sāks demontēt 23. augustā
“Tallina ir tieši divreiz dārgāka par Rīgu tagad!” Strautiņš atklāj, ka Latvijā lētākās mājokļu cenas Baltijā
“Iespējams, ka visi pretrunīgie apgalvojumi par gāzi ir patiesi,” savu viedokli skaidro Kaktiņš
Jo “biezāks maks”, jo lielāks sods! Vai Latvijā būtu jāievieš progresīvā sodu sistēma?
“Mēs nevēlamies, ka krievi izbauda mūsu radītās vērtības.” Pakrojas muižas īpašnieki atsakās apkalpot Krievijas tūristus
12:22
Stāda zemenes un avenes, sēj zālāju, novāc tomātus un gurķus. Kas darāms dārzā no 15. līdz 22.augustam?
12:02
Zenta, Dzelde un Zelda – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
11:52
Gaidāms ļoti stiprs karstums – gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +32 grādiem. Prognoze pirmdienai 4
Izejošais tūrisms Latvijā piedzīvo renesansi, ienākošais – nīkuļo. Ārzemnieki šobrīd baidās braukt uz Latviju
“Tādus jautājumus, su…, uzdod!” Policists kukuļa izspiedējs aizmirst izslēgt mikrofonu un aizkadrā pasaka, ko domā par prokuroru 1
“Latvijas gāze” melo? Jezga ap “šķībo” dziedāšanu, valsts uzņēmumi investēs vējā. Nedēļas notikumu apskats
Būtu īsti iederīgi pašreizējā kapusvētku laikā – aizraidīt Putina draugu partiju pa skuju taku. Egila Līcīša feļetons
Stāda zemenes un avenes, sēj zālāju, novāc tomātus un gurķus. Kas darāms dārzā no 15. līdz 22.augustam?
Ukraiņi sagrauj “Vagner” kaujinieku štābu, kura atrašanās vietu nejauši atklājis krievu kara korespondents 6
“Disney” uzņem apgriezienus, situācija Reinas upē apdraud Eiropas ekonomiku un sarūk dolāra vērtība – pasaules finanšu apskats
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums 126
Ekoloģiska katastrofa Oderā: Polijas un Vācijas robežupē izgāztie ķīmiskie atkritumi nogalinājuši tonnām zivju
Būs izmaiņas vairāku trolejbusu un autobusu maršrutos Rīgā
Būtiski vairāk nekā vidēji brīvdienās – svētdien Latvijā daudz avārijās cietušo 1
Sprādzienā Erevānas tirgū vairāki bojāgājušie un desmitiem ievainoto
Šonakt sveika un vesela atradusies Kurzemes pusē pazudusī pusaudze 1
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs