Foto: Ieva Leiniša/LETA

Publicē “Latvenergo” koncerna nerevidētos finanšu rezultātus 0

Šodien, 28. februārī, tiek publicēti Latvenergo koncerna 2018. gada nerevidētie saīsinātie finanšu pārskati.

Atklāts Prigožina miljonu, īpašumu un privātās armijas “Vagner” vienīgais mantinieks 59
Karā Ukrainā kritis pirmais Latvijas brīvprātīgais, iespējams, drona triecienā 119
Kokteilis
FOTO. Laimīgs jubilārs un mīlestības pilna sagaidīšana – Nacionālajā teātrī skaisti nosvinēta Ulda Dumpja 80 gadu jubileja 9
Lasīt citas ziņas
2018. gadā elektroenerģijas tirgu ietekmēja sausie un karstie laikapstākļi Eiropā, kas izraisīja negaidītu elektroenerģijas cenu kāpumu.

Šajos apstākļos koncerns efektīvi izmantoja savu diversificēto ražotņu priekšrocības, AS “Latvenergo” termoelektrocentrālēs saražojot lielāko elektroenerģijas daudzumu kopš 1990. gada.

CITI ŠOBRĪD LASA

2018. gadā Latvenergo koncerns ir vērtīgākais enerģētikas uzņēmums Baltijā, aktīvu vērtībai gada nogalē sasniedzot 3,8 miljardus eiro.

Koncerna ieņēmumi ir 878 miljoni eiro, kas ir par 5% mazāk nekā 2017. gadā.

Savukārt EBITDA ir samazinājusies par 41% un ir 321,6 miljoni eiro. 2018. gadā koncerna peļņa ir 76 miljoni eiro.

Rezultātus ietekmēja par 44% mazāka elektroenerģijas izstrāde Daugavas hidroelektrostacijās (HES) zemākas ūdens pieteces dēļ, kā arī AS “Latvenergo” lēmums pieteikties vienreizējai kompensācijai, atsakoties turpmāk saņemt 75% no ikgadējiem elektriskās jaudas maksājumiem TEC un tādējādi nodrošinot OIK samazināšanas iespējas.

Latvenergo koncerna darbību un rezultātus 2018. gadā ietekmēja globāli un reģionāli darbības vides faktori, kā elektroenerģijas, dabasgāzes un CO2 emisijas kvotu cenu kāpums.

Ilgstoši karstie un sausie laikapstākļi ievērojami samazināja hidroelektrostaciju izstrādi, īpaši Skandināvijā, tādējādi veicinot elektroenerģijas spot cenu pieaugumu visā Eiropā.

Tādējādi vidējā elektroenerģijas cena Latvijā 2018. gadā bija par 44% augstāka nekā gadu iepriekš, sasniedzot gandrīz 50 EUR/MWh.

Pali 2018. gada janvārī Latvijai pat nodrošināja Baltijas lielākās elektroenerģijas eksportētājas statusu, taču kopumā Daugavas HES izstrāde 2018. gadā, salīdzinot ar pagājušo gadu, samazinājās par 44% un bija 2380 GWh.

Līdz ar to elektroenerģijas pieprasījuma nodrošināšanā šogad ļoti būtiska loma bija AS “Latvenergo” termoelektrocentrālēm (TEC), kas kompensēja hidroizstrādes iztrūkumu.

2018. gadā TEC elektroenerģijas izstrāde bija 2644 GWh, kas ir par 87% vairāk nekā pagājušajā gadā.

Vienlaikus tas ir lielākais TEC saražotās elektroenerģijas daudzums kopš 1990. gada. Kopumā 2018. gadā AS “Latvenergo” savās ražotnēs ir saražojusi 5076 GWh elektroenerģijas.

2018. gadā Latvenergo koncerns ir viens no vadošajiem enerģijas tirgotājiem Baltijas valstīs. Līdz ar dabasgāzes tirdzniecības uzsākšanu Lietuvā 2018. gada oktobrī Latvenergo koncerns šobrīd darbojas visos enerģētikas tirgus segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Latvenergo nepārtraukti turpina attīstīt jaunus biznesa virzienus un pakalpojumus, un jaunākais Elektrum pakalpojums ir dabasgāzes tirdzniecība Latvijas mājsaimniecībām no 2019. gada februāra.

Uzņēmums efektīvi turpina attīstīt savu darbību Baltijas valstīs, klientiem piedāvājot Elektum Solārais saules paneļu un Elektrum Viedās mājas produktus.

Mazumtirdzniecības klientiem Baltijā 2018. gadā kopumā pārdotas 7 TWh elektroenerģijas, kas ir aptuveni tikpat, cik pērn. Latvijā pārdotās elektroenerģijas apjoms ir 4,4 TWh, Lietuvā – 1,6 TWh un Igaunijā – 0,9 TWh.

2018. gadā samazinājās obligātā iepirkuma komponente, ko veicināja AS „Latvenergo” lēmums atteikties turpmāk saņemt 75% no ikgadējiem elektriskās jaudas maksājumiem TEC, vienlaikus saņemot no valsts vienreizēju kompensāciju.

Tādējādi 2018. gadā TEC ietekme obligātā iepirkuma un jaudas maksājumā no 37% ir samazinājusies līdz 15% jeb par 74,2 miljoniem eiro.

Par 75 % mazāki TEC elektriskās jaudas ieņēmumi un būtiski zemāka izstrāde Daugavas HES kaskādē negatīvi ietekmēja koncerna finanšu rezultātus. Latvenergo koncerna ieņēmumi 2018. gadā ir samazinājušies par 5% un sasniedz 878 miljonus eiro.

Savukārt EBITDA ir samazinājusies par 41% un sasniedz 321,6 miljonus eiro. 2018. gadā koncerna peļņa ir 76 miljoni eiro (2017. gadā – 322 miljoni eiro).

2017. gadā koncerna peļņu veidoja koncerna saimnieciskās darbības rezultāts – peļņa 173,1 miljons eiro apmērā un uzņēmumu ienākuma nodokļa reformas rezultātā reversētais atliktais nodoklis – 149,1 miljons eiro.

Kopējais Latvenergo koncerna investīciju apjoms 2018. gadā sasniedz 220,6 miljoni eiro. Lielākais investīciju apjoms ir ieguldīts tīklu modernizācijā – aptuveni 80% no kopējām investīcijām, kas nodrošina augstu tīkla pakalpojumu kvalitāti un uzlabo tehniskos rādītājus un darbības drošumu.

Daugavas HES hidroagregātu rekonstrukcijā pārskata gadā ir ieguldīts 21,1 miljons eiro. Turpinās ieguldījumi lielajos pārvades projektos – Kurzemes lokā un Trešajā elektropārvades tīkla savienojumā starp Igauniju un Latviju.

2018. gadā koncernā ir īstenoti gan iekšējie procesu un pārvaldības, gan ārējie saskarsmes ar klientiem digitalizācijas projekti.

Līdz pārskata gada beigām AS “Sadales tīkls” uzstādīto viedo skaitītāju īpatsvars ir 49% no kopējā skaitītāju skaita, tādējādi efektīvi pārvaldot klientu patēriņa informāciju.

AS “Latvenergo” īstenoti klientu apkalpošanas projekti, kas šobrīd nodrošina pilnvērtīgas digitālās apkalpošanas iespējas.

Līdz ar digitalizācijas realizāciju ir paaugstināta koncerna darbības efektivitāte, samazinot darbinieku skaitu un nepieciešamos resursus, piemēram, transporta un nekustamā īpašuma jomā.

SAISTĪTIE RAKSTI

2018. gada 14. martā Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody’s saglabāja nemainīgu AS “Latvenergo” kredītreitingu Baa2 līmenī ar stabilu nākotnes vērtējumu.

Revidētie Latvenergo koncerna 2018. gada rezultāti un Korporatīvās pārvaldības ziņojums par 2018. gadu tiks publicēti 2019. gada 17. aprīlī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Atklāts Prigožina miljonu, īpašumu un privātās armijas “Vagner” vienīgais mantinieks
Karā Ukrainā kritis pirmais Latvijas brīvprātīgais, iespējams, drona triecienā
Kokteilis
FOTO. Laimīgs jubilārs un mīlestības pilna sagaidīšana – Nacionālajā teātrī skaisti nosvinēta Ulda Dumpja 80 gadu jubileja
12 gadus vecu meiteni no festivāla aizveda 11 vīrieši. Tas, ko viņi izdarīja pēc tam, ir prātam neaptverami…
Slaidiņš Ukrainā nogādājis saziedotos dronus un pastāsta, uz ko skatoties lūza sirds
Lasīt citas ziņas
Šnore: Krievu valodas nepārtraukta uzspiešana bērniem ir cūciska! Kāpēc izdabājam okupācijas kopienai?
Igors Rajevs: “Tā sliktā ziņa ir tāda, ka Krievija ir pārgājusi uz kara laika ekonomiku”
Franciju apsēdušas gultas blaktis – tās rāpo gan kinoteātros, gan lidostā un Parīzes metro
Kokteilis
FOTO. Negaidīti! TV personība Žaklīna Cinovska tomēr pamet Latviju
“Būtiska nozīme ir sievietei un mīlestībai.” Izsludināts “Ziedonis un Mīlestība” papildkoncerts
08:45
Kokteilis
FOTO. Negaidīti! TV personība Žaklīna Cinovska tomēr pamet Latviju
08:16
Franciju apsēdušas gultas blaktis – tās rāpo gan kinoteātros, gan lidostā un Parīzes metro
08:02
“Zemūdens munīcija izdala toksīnus.” Baltijas jūras dzelmē nogremdētas 300 000 tonnas kara laika ieroču, kas kaitē jūras ekosistēmām
Spānijas sikspārņu alā atrasti vecākie zināmie apavi Eiropā – no zāles pītas sandales
Kokteilis
FOTO. Laimīgs jubilārs un mīlestības pilna sagaidīšana – Nacionālajā teātrī skaisti nosvinēta Ulda Dumpja 80 gadu jubileja
Trešdien pūtīs brāzmains vējš līdz pat 22 m/s, VUGD brīdina par ūdens līmeņa paaugstināšanos Rīgā
Dārzs
Idejas rudens košumam dārzā – krāsainas kompozīcijas dzīvespriecīgiem saimniekiem
Kokteilis
Modra, Francis un Dmitrijs – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tevi?
Karā Ukrainā kritis pirmais Latvijas brīvprātīgais, iespējams, drona triecienā
Zirnekļu inde, kas izraisa mokošu erekciju, varētu būt nākamā Viagra
Mieriņai pēc pirmās ārvalstu vizītes Tallinā jauna ideja: igauņu valoda varētu būt otra svešvaloda Latvijas pierobežā
Naudas sods līdz 3,1 miljonam eiro…Atbalsta grozījumus Krimināllikumā par traģiskas avārijas izraisīšanu alkohola vai citu apreibinošu vielu iespaidā
Turpina meklēt Krāslavas novadā pazudušo sievieti un viņas mazo meitiņu
Tie, kas bēg no Putina režīma, saka – jums te pašiem ir Kremļa aģentūra. “Te pat spiegus noķer reti!” tā Viļums
VIDEO. ANO misija paziņojusi, ka Kalnu Karabahā palikuši 50 līdz 1000 etnisko armēņu
Receptes
Gardas un vienkāršas! Laiks gatavot ķirbju sukādes
Ivars Āboliņš par šodienas tiesas lēmumu atstāt spēkā 8500 eiro sodu TVNET: “Dezinformatoru mērķis nav nostrādājis, tiesiskums ir uzvarējis”
Mājas
Pēc ugunsgrēka Merķeļa ielā papildinātas ugunsdrošības prasības īres dzīvokļiem un būvēm
Veselam
Padomi topošajām māmiņām. Kādas izmaiņas nepieciešams veikt ikdienas ritmā?
Slaidiņš Ukrainā nogādājis saziedotos dronus un pastāsta, uz ko skatoties lūza sirds
SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā
Kokteilis
Šodien tu vari sajusties tā, it kā tu būtu vāvere, kas skrien ritenī! Horoskopi 4.oktobrim
VK: Tikai divus no 11 biežāk sastopamajiem vēža veidiem Latvijā ārstē atbilstoši pasaules praksei. Pārējos?..
Mājas
Ko par tevi liecina mājas apģērbs
VIDEO. “Ukraiņu desants Krimā…” Atpūtniekus pludmalē pārsteidz no jūras ārā lecošā mežacūka!
Atklāts Prigožina miljonu, īpašumu un privātās armijas “Vagner” vienīgais mantinieks