Putins atlicis mobilizāciju, lai neizraisītu protestus sabiedrībā 83

“The Times paziņojis, ka Vladimirs Putins esot atlicis jaunu mobilizāciju. Tā bija plānota septembrī, bet tagad tā ir pārcelta līdz ziemai,” TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” stāsta NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.

Reklāma
Reklāma
Bundesvēra ģenerālinspektors brīdina par draudiem: “Krievijas armija orientējas Rietumu virzienā”
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
Lasīt citas ziņas

Mobilizācijas atlikšanas galvenais iemesls – izvairīties no iespējamiem protestiem valsts iekšienē.

“Redzam, ka Krievijā rublis “krīt”, cilvēki ir neapmierināti ar notiekošo, jo, kur tad ir garantija, ka viss ies uz augšu. Ļoti iespējams, ka armija prasa cilvēkus, viņiem vajag, bet politiskais spiediens ir nostrādājis uz Putinu,” komentē Slaidiņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc atklātajiem informācijas avotiem krievi gatavojās iesaukt vēl 100 tūkstošus, bet neoficiālie skaitļi liecina – viņi gatavojas iesaukt līdz pat pusmiljonam iedzīvotāju.

“Skaitlis ir milzīgs, bet tie ir cilvēki, kas vēl ir jāapmāca. Mēs zinām, ka Krievijā karaspēks vienmēr ir bijis liels pēc skaita, bet kvalitātes tur varētu nebūt. Šobrīd arī redzam, ka krievi vairākas regulārās vienības taupa, pirmajās līnijās met mobilizētos un triecienvienības,” turpina majors.

Savukārt Ukrainas robežzsargu informācija liecina, ka kopš kara sākuma aizturēti 13 600 bēgļi no Krievijas, kuri mēģinājuši nelikumīgi šķērsot robežu, lai izvairītos no mobilizācijas. Kā arī vēl 6100 cilvēki aizturēti ar viltotiem dokumentiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.