Latvijā
Sabiedrība

Raidījums: Daļa deputātu gatava solidarizēties ar mediķiem un atteikties no algas pielikuma2


Darbs Saeimas sēdē.
Darbs Saeimas sēdē.
Foto: Ieva Ābele/Saeima

Lai nākamā gada budžetā nodrošinātu algas pielikumu mediķiem Saeima domā par atsevišķu nodokļu paaugstināšanu, piemēram akcīzes nodokļa pieaugumu cigaretēm. Tomēr, ja likumā ierakstīto solījumu par 20% algas pielikumu ārstiem un medmāsām turēt neizdosies, daļa deputātu gatavi solidarizēties ar mediķiem un nākamgad atteikties no likumā noteiktā algas pielikuma, vēsta TV3 Ziņas.

Pērn decembrī iepriekšējās Saeimas deputāti lielā vienprātībā atbalstīja likuma grozījumus, solot visiem mediķiem 20% algu pielikumu nākamos trīs gadus. Šogad solījumu pildīja, taču valdības sagatavotajā nākamā gada budžeta projektā algām atvēlētā tikai trešdaļa nepieciešamā finansējuma, izsaucot medmāsu un ārstu sašutumu.

“Ja cilvēkam nav veselība, viņu neinteresē pilnīgi nekas. Jūs varēsiet nebūvēt tiltus, jūs varēsiet nebūvēt cietumus, jūs varēsiet nenodrošināt infrastruktūru, jo nebūs vienkārši kam. Un tas nav pareizi. Vai jūs esat tik drosmīgi, lai pieņemtu kompromisa budžetu uz savas tautas rēķina?” vaicā Māsu asociācijas valdes locekle Ilze Ortveina.

Par spīti emocionālajiem runām valdība atzina, ka likumā ierakstīto pildīt nevar, jo budžetā visi pieejamie līdzekļi esot sadalīti. “Praktiski brīvas naudas nav,” atzīst finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Atšķirība no mediķiem deputātiem nākamgad paredzēts izmaksāt visu likumā noteikto algas pielikumu, kas plānots 162 eiro apmērā. Šim mērķim budžetā rezervēti pieci miljoni eiro.

TV3 Ziņas vēlējās noskaidrot, vai ņemot vēra solījuma nepildīšanu, nebūt pareizi no pielikumu atteikties, to novizot mediķu algām.

Saistītie raksti

Tikmēr deputāti sola, ka mediķu algām nākamgad tiks sadalīts vairāk nekā valdība apstiprinātajā budžeta projektā, jo tiekot gatavoti vairāki priekšlikumi.

“Mans priekšlikums būs celt akcīzi cigaretēm un elektroniskajām cigaretēm un arī šo naudu novirzīt mediķu algām,” norāda Saeimas sociālo lietu komisijas vadītājs Andris Skride (JKP).

LA.LV Aptauja

Vai ticat, ka deputāti atteiksies no algu palielinājuma mediķu labā?

  • Ka tik tā nebūtu!
  • Iespējams, ka daļa atteiksies.
  • Jā, un cienu viņus par šādu solidaritātes žestu.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
VISC sāk vecāku informēšanas kampaņu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lūdz precizēt grozījumus kriminālatbildības noteikšanai par nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizāciju
2 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Spridzinātāja lietā liecina “mērķis”: Aigaru apsūdz divu slepkavību organizēšanā
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Mediķu palīgpersonāla vairākumam ienākumi mazāki par 1000 eiro
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Raimonds Vējonis ievēlēts par Latvijas Basketbola savienības prezidentu 1
52 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Stokholmā nogranduši divi sprādzieni
1 stunda
DG
Dainis Gašpuitis
Ekonomika
Gašpuitis: Desmit gadi Latvijas ekonomikā – vai jūtam krīzes ietekmi un ko varam secināt
35 minūtes
LE
LETA
Dabā
Šonedēļ laboti jau 11 temperatūras rekordi
3 stundas