Rauj tikai bojātās lapas daļas.
Rauj tikai bojātās lapas daļas.
Foto: Inita Šteinberga

Kāds nogriež kātus gandrīz plikus, citam tie vēl kupli. Raut vai neraut tomātu lapas? 23

Ir dažādi viedokļi par lapu griešanu tomātiem. Citi nogriež gandrīz plikus kātus. Manējie vēl kupli. Cik varu griezt? Rasma Bauskā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti 98
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Lasīt citas ziņas

Tomātam lapas nav nekas lieks, tās vajadzīgas auga attīstībai. Kamēr tās veselas, regulāri nogriež tikai pa kādai, kas traucē vai pieliekusies pie zemes.

“Ja mazdārziņa nelielajā siltumnīcā tomāti saauguši pārāk raženi, augumu regulē. Tas vajadzīgs, lai būtu labāka ventilācija, jo sabiezinātos stādījumos vairojas kaitēkļi, attīstās slimības,” teic tomātu audzētāja Daina Apša.

CITI ŠOBRĪD LASA

Audzētāja savās siltumnīcās tagad nogriež augiem lapas līdz pirmajam ķekaram.

"Tomātu parāde 2020" Latvijas Dabas muzejā

To šķirņu augiem, kuri tiek audzēti ar divām vai pat trim galotnēm, atstāj tikai vienu. Pārējās saīsina, kad izveidojušies četri pieci tomātu ķekari.

Parasti to dara jūlija beigās, bet šogad vasara karsta un augu attīstība notiek strauji. Apgriezt izvēlas tās galotnes, kuras rada lielāko sabiezinājumu dzinumos.

Šāda tomātu augumu regulēšana veicinās arī labāku augļu nobriešanu un ienākšanos.

Katru dienu nogriež neveselīga izskata lapas vai lapas daļas, uz kurām pamanītas kādas izmaiņas (pelēki punkti, tās apdzeltējušas, apbrūnējušas). Pat ja slimība jau sarosījusies, tā var attālināt tās uzliesmojumu.

Nekādus miglojumus augu profilaktiskai aizsardzībai var nelietot, ja augiem nodrošina labu ventilāciju (arī izretināts lapojums), laistīšanu un barošanu, uzskata tomātu audzētāja.

Foto: Inita Šteinberga

Lapas no karstuma rullējas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.