Intars Rešetins
Intars Rešetins
Foto – Karīna Miezāja

Intars Rešetins iestudē ģimenes drāmu 0

25. maijā Dailes teātra Kamerzālē gaidāma režisora Intara Rešetina iestudētās mūsdienu franču rakstnieka un dramaturga Floriana Zellera (1979) ģimenes drāmas “Dēls” pirmizrāde. Ģimenes drāma pievērš uzmanību pusaudža un vecāku attiecībām sarežģītajā pieaugšanas ceļā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu 275
Lasīt citas ziņas

Pjēram ir jauna ģimene. Tomēr viņš ir izmisīgi vajadzīgs savam dēlam no pirmās laulības. Reiz smaidīgais jaunietis vairs nerod sev vietu, nespēj sadzīvot ar māti un arī tēva mājās jūtas kā svešinieks. Pieaugšana ir sāpīga, un gaisma tuneļa galā ne vienmēr redzama.

Dēla Nikolā lomu pārmaiņus atveidos aktieris Toms Veličko un jaunais mākslinieks Rūdolfs Sprukulis – viņš lomai tika izvēlēts publiskas atlases ceļā, kam pieteikties bija aicināti jaunieši vecumā no 16 līdz 18 gadiem. Tēva lomā – Ģirts Ķesteris. Pārējās lomās – Vita Vārpiņa, Inita Sondore, Juris Bartkevičs un Aldis Siliņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nav viegli nosargāt sev tuvos, laikus sadzirdēt saucienu pēc palīdzības, pieņemt, ka bērniem var būt citi mērķi, nekā attaisnot vecāku cerības un par katru cenu dzīvē gūt panākumus. Ko darīt, ja bērni nevēlas pieaugt, uzņemties atbildību un nav īsti skaidrs, kas pie tā vainīgs? Diemžēl ar mīlestību reizēm nepietiek,” izrādi komentē tās veidotāji.

Režisors Intars Rešetins izrādi veido sadarbībā ar scenogrāfu Kristapu Skulti, kostīmu mākslinieci Agnesi Kauperi, animatoru Dāvi Andersonu un gaismu mākslinieci Māru Vaļikovu. Lugu no franču valodas tulkojusi Agnese Kasparova.

Režijas jomā aktieris Intars Rešetins sevi pirmoreiz spoži pieteica Dailes teātrī 2014. gadā, iestudējot izrādi “Nakts vēl nav galā”, par ko saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu kategorijā “Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks”. Intara Rešetina iestudētā A. Ščerbaka luga “Balta vārna melnā krāsā” (2018) ieguva pirmo godalgu Dailes teātra oriģināldramaturģijas lugu konkursā “Austrumi ienāk Latvijā. Patvērums un (ne)satikšanās”. I. Rešetins iestudējis arī Ē. Asusa “Mūsējās”, kā arī veidojis režiju koncertam “Hameleonu rotaļas – Spanovska ballīte”.

Iestudējums “Dēls” ir otrā reize, kad I. Rešetins atgriežas pie pasaulē pazīstamā mūsdienu dramaturga Floriana Zellera daiļrades – 2015. gadā viņa vadībā tapa F. Zellera “Ja tevis vairs nebūtu”. Floriana Zellera darbi ir tulkoti daudzās valodās un uzvesti pasaules teātros, tostarp Londonas Vestendā. Vairākas autora lugas ir saņēmušas Moljēra balvu, kas ir Francijas augstākā godalga teātrī. “The Times” viņu nodēvējis par “aizraujošāko mūsdienu lugu autoru”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.