Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgā apkuri daudzdzīvokļu mājām pieslēgs pakāpeniski 10

Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, precīzs datums apkures pieslēgšanai visām daudzdzīvokļu mājām nav plānots, informēja PS “Siltumserviss Rīga” pārstāve Elīna Silionova.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Tomēr pēc sadarbības partneru pieprasījuma, PS “Siltumserviss Rīga” ir gatavs sākt savu klientu daudzdzīvokļu ēku pieslēgšanu apkurei.

Šobrīd apkure pārsvarā pieslēgta jauno projektu ēkās, kas aprīkotas ar mūsdienīgām apkures sistēmām, ietverot arī individuālu temperatūras regulēšanas funkciju dzīvokļos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā apkurei pieslēgtas jau vairāk nekā 100 daudzdzīvokļu ēkas, PS “Siltumserviss Rīga” un tās biedru klientu daudzdzīvokļu mājas.

Savukārt ēkas, kurās ir padomju laikā izbūvētās apkures sistēmas – bez iespējām individuāli regulēt siltumu dzīvokļos – neskaitot atsevišķus izņēmumus, pagaidām nogaida un nesteidzas pieslēgt apkuri, tādejādi mēģinot mazināt ar īpašuma lietošanu saistītās izmaksas.

PS “Siltumserviss Rīga” skaidro, ka apkures pieslēgšana tik lielu uzņēmumu klientiem kā SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, aizņem nedēļu, bet visu uzņēmuma klientu ēku apkures sistēmu stabilizācija – vēl vidēji divas līdz trīs nedēļas.

Šī gada septembrī PS “Siltumserviss Rīga” noslēdza līgumu ar namu pārvaldīšanas uzņēmumu SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” par ēku iekšējo siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

Iepirkums bija izsludināts aprīlī un paredz ēku centrālās apkures un karstā ūdens apgādes sistēmu tehnisko apkopi un ārpuskārtas remontu pakalpojumu, kā arī apkures pieslēgšanu un atslēgšanu, apkures un karstā ūdens sistēmu stabilizēšanu.

PS “Siltumserviss Rīga” valdes loceklis Alberts Sūna skaidro: “Šīs apkures sezonas sākuma lielākais izaicinājums būs nodrošināt Ministru kabineta lēmuma izpildi par apkures temperatūras samazināšanu, nodrošinot komfortablu temperatūru visiem daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, jo vairumā ēku centralizētās siltumapgādes sistēmas nav veidotas ar iespējām veikt individuālus regulējumus visos dzīvokļos”.

Reklāma
Reklāma

Savukārt SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis norāda, ka lēmums par apkures pieslēgšanu tiks pieņemts balstoties uz ilgtermiņa laika prognozi, lai strauji mazinoties temperatūrai, klientu dzīvokļos būtu komfortabli apstākļi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.