Latvijā
Rīga

Rīgā ar daudzveidīgiem pasākumiem svinēs Bērnu svētkus0

Foto – LETA

Šogad Rīgā tāpat kā citus gadus ar daudzveidīgiem pasākumiem plaši tiks atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, liecina Rīgas domes informācija.

Koncerti, radošās darbnīcas, kino, ekskursijas, sporta aktivitātes, spēles un rotaļas notiks pilsētas centrā, Pārdaugavā, Mežaparkā un Rīgas kultūras centros. Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Jau 31.maijā bērni kopā ar vecākiem gaidīti Bērnu festivālā Kalnciema kvartālā, lai piedalītos dzejas meistarklasēs, izbaudītu audiodušas, piedalītos video intervijās, ziepju burbuļu pūšanā, kā arī noskatītos muzikālu deju un kustību uzvedumu “Ciemos pie Pepijas”. Šajā dienā pasākums “Jautrais karuselis” ar priekšnesumiem, spēlēm, rotaļām un dažādiem pārsteigumiem notiks arī Bolderājā, Stūrmaņu ielā 23.

Savukārt 1.jūnijā bērni gaidīti vēsturiski tradīcijām bagātajā Bērnu svētku svinību norises vietā – Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā, kur šogad notiks pasākums “Kino, kino, kino…”. Būs radošās darbnīcas, koncerts, piepūšamās atrakcijas, vizināšanās zirga pajūgā un, protams, ekskursija skaistajā Ziemeļblāzmas pilī.

Mežaparka Zaļā teātrī jau otro gadu pēc kārtas notiks sportiskas aktivitātes pasākumā “Mazā stiprinieka piedzīvojumi multfilmu pasaulē”. Tajā bērni varēs piedalīties atrakcijās, prāta spēlēs, sportiskās nodarbēs un radošās darbnīcās, kā arī skatīties koncertu – dziedātāju, dejotāju un cirka studijas priekšnesumu.

Vērmanes dārzā bērni aicināti piedalīties “Bērnu Eiropas karnevālā”, kur notiks masku gājiens, bērnu grāmatu lasījumi, priekšnesumi uz skatuves, kā arī, piedaloties spēlēs un rotaļās, varēs iepazīties ar Eiropas valstīm un to bērnu literatūras varoņiem.

Brīvdabas pasākums “Saules bērni” notiks vienā no Rīgas augstākajiem kalniem – Dzegužkalnā, kur bērniem būs iespēja darināt lupatu lelles, darboties foto darbnīcā, zīmēt, iet rotaļās kopā ar pasaku varoņiem Saulstariņu un Saules meitiņu. Parkā visas dienas garumā būs arī koncertprogramma.

Vecrīgā bērni gaidīti koncertā “Tikai dzintars vien”, kas notiks Kultūras centrā “Mazā ģilde”, kā arī Konventa sētā pie Porcelāna muzeja, kur būs skatāmas “Leļļu izrādes Porcelānijā”.

Informācija par pasākumiem un to norises laiku atrodama interneta vietnē “www.kultura.riga.lv”.

Rīgā Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltītos pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
Pusaudzis nozog mašīnu, lai aizvestu mājās mīļoto, vēlāk par 150 eiro pārdod draugam
11 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
Grāmatrūpniecības darbinieku streiks. Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1920. gada 6. jūlijā
12 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Pētnieks: Ārpus Latvijas dzīvojošo tautiešu skaits varētu būt aptuveni pusmiljons cilvēku
Intervija 14 stundas

Lasītākie

LA
LA.LV
Ekonomika
Skaļi minējumi, kāpēc rudenī daudzi pametīs Latviju
4 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Tramps turpina šķelt ASV jeb svētki skarbo runu ēnā
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Veste varēja izglābt dzīvību. Kā atpūtnieku laivu brauciens pārvērtās ļaunākajā murgā
5 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Sēdvietu plānošana šobrīd atgādina “kuģu šaušanu”! Saruna ar Liepājas teātra direktoru Herbertu Laukšteinu
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lūdz laiku, lai spētu izvērtēt “Marsa parka” atbilstību Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļa statusam
8 stundas