Kultūra
Kultūrpolitika

Rīga kļust par prestižas starptautiskas dizaina organizācijas pārstāvi Ziemeļeiropā0

Publicitātes foto

Rīga ir oficiāli kļuvusi par prestižās SEGD (Society for Experiential Graphic Designs) dizaina organizācijas pārstāvniecības pilsētu, informē SEGD Riga Chapter komunikācijas konsultante Gita Deniškāne.

Tādējādi Latvija kļuvusi par pirmo Baltijas valsti, kas ir ieguvusi unikālās tiesības pārstāvēt organizācijas zīmolu, kvalitātes vērtības un vīziju, organizējot profesionāli izglītojošus notikumus dizaina jomas pārstāvjiem un lietotājiem, skaidro Deniškāne.

Par SEGD Riga Chapter organizatoriem ir iecelts dizaina birojs H2E, kas pērn ieguva konkursa galveno balvu par darbu “Alūksnes Bānīša stacija”.

SEGD ir viena no pasaulē vadošajām un lielākajām pieredzes grafikas dizaina kopienām, kas apvieno dizaina jomas ekspertus no visas pasaules.

Organizācijas misija ir izglītot, apvienot un iedvesmot dizaina nozares profesionāļus,

veicināt pieprasījumu pēc izcilības dizaina jomā, definēt dizaina jomas labas prakses standartus, veicināt kvalitatīvu nozares pētījumu izstrādi, tādējādi ietekmējot vispārēju zināšanu uzlabošanu par dizainu, veicināt dizaina izglītības izaugsmi un attīstību, kā arī aicināt attīstīt sadarbību starp dažādām dizaina disciplīnām un uzlabot nozares akadēmiskos pamatus.

Šobrīd kopā ir 42 SEGD nodaļas Austrālijā, Jaunzēlandē, Āzijā, Eiropā, Amerikā un Kanādā.

Rīga ir pirmā pilsēta, kas ir ieguvusi tiesības pārstāvēt SEGD dizaina kopienu ne tikai Baltijas valstīs, bet arī visā Ziemeļeiropā. SEGD Chapter Eiropā šobrīd pārstāvēts vēl tādās pilsētās kā Parīze, Londona un Edinburga.

“Aicinot H2E komandu kļūt par SEGD Chapter organizatoriem Rīgā, SEGD dizaina kopiena ir ne tikai demonstrējusi lielu godu un uzticību, bet arī atzinusi augsto Latvijas dizaina potenciālu.

SEGD Riga Chapter turpmāk kalpos kā platforma, kurā tiks attīstīta saruna par dizaina starpdisciplinaritāti,

par to, kā dizains var sniegt vērtību telpiskai videi,” stāsta SEGD Riga Chapter līdzdibinātāja, dizaina biroja H2E vadošā dizainere Ingūna Elere.

SEGD Riga Chapter 2020. gadā plānoti četri pasākumi, kuros tiks aktualizētas tēmas par telpu un navigācijas dizainu, telpu un pieredzi, vides grafikas dizainu un digitālo pieredzi. Būtiska pievienotā vērtība šiem pasākumiem būs pasaules dizainu ekspertu klātesamība, ko nodrošina starptautiskais SEGD biedru tīkls.

Saistītie raksti

Pirmais SEGD Riga Chapter pasākums norisināsies 2020. gada martā ar SEGD Riga Chapter atklāšanu, kurā dizaina birojs H2E runās par pieredzes dizaina loma publiskās vides vēstījuma veidošanā, kā arī pastāstīs, kas ir SEGD, kāda ir SEGD Riga Chapter darbības programma gadam un kādas ir sadarbības iespējas.

Nākamie pasākumi plānoti attiecīgi jūlijā, septembrī un novembrī, un tajos tiks runāts par navigācijas dizainu, digitālo pieredzi un interaktīvā dizaina aspektiem telpiskā vidē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.