Latvijā
Rīga

Rīgā likumsargi šausmīgos apstākļos atrod divus mazus bērnus0

Foto: Pixabay.com

Iļģuciemā iedzīvotāji ziņojuši par diviem novārtā atstātiem bērniem, portāls LA.LV uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

15.februārī pulksten 14.01 RPP saņēma izsaukumu uz Iļģuciemu, kur kāda daudzdzīvokļu nama iedzīvotāja sadzirdējusi pie savām ārdurvīm bērna raudas. Ziņotāja atklāja, ka pēc durvju atvēršanas kāpņu telpā ieraudzījusi kaimiņu noraudājušos atvasi – aptuveni divus gadus vecu meitenīti, savukārt kaimiņu durvju ailē pamanīta otra kaimiņu atvase – aptuveni tāda paša vecuma puisēns. Bērni bija bez pieaugušo uzraudzības.

Sieviete abas kaimiņu atvases ieveda atpakaļ dzīvoklī, kur aicinājusi viņu tēvu vai māti atsaukties.

Mirkli vēlāk viņa ieraudzījusi bērnu tēvu pamatīgā alkohola reibumā guļam uz tualetes grīdas. Sieviete nolēmusi situācijas atrisināšanai izsaukt policiju.

Saņemot informāciju par bērnu tiesību pārkāpumiem, uz norādīto adresi nosūtīta tuvākā RPP Kurzemes pārvaldes autopatruļa. Likumsargus pie norādītā dzīvokļa durvīm sagaidīja izsaucēja, kura sīkāk izstāstīja piedzīvoto.

Policijas ierašanās brīdī bērnu tēvs bija atjēdzies un pats saviem spēkiem iznāca no tualetes. Izjautājot vīrieti par notikušo, viņš, apgalvoja, ka alkoholu lietojis dienu iepriekš. Notikuma dienā viņš grādīgos dzērienus neesot lietojis. Savukārt bērni diendusas laikā esot nemanot izgājuši no dzīvokļa, jo ārdurvīm esot kāda tehniska ķibele.

Pārrunu laikā policistiem radās aizdomas, ka vīrietis joprojām ir pamatīgā alkohola reibumā.

Likumsargi vīrieti izjautāja par bērnu mātes atrašanās vietu, kas varētu uzņemties rūpes par abām atvasēm. Drīz vien sieviete sazvanīta un lūgta ierasties bērniem pakaļ. Viņa solīja atgriezties mājvietā 20 minūšu laikā, tomēr likumsargiem telefonsarunas laikā radās aizdomas, ka arī bērnu māte varētu būt pamatīgā alkohola reibumā.

Tikmēr bērnu tēvam veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Pirmā pūtiena laikā alkohola koncentrācijas mērījums uzrādīja 3.20 promiles, savukārt otrais mērījums – 3.44 promiles.

Mājokļa apskates laikā ievērots, ka virtuvē atrodas pelnu trauks ar vairākiem cigarešu izsmēķiem. Arī telpā bija jūtama cigarešu dūmu smaka. Vīrietis izjautāts arī par smēķēšanu dzīvoklī, kurā uzturas divi mazi bērni. Vīrietis atzina, ka pa retai reizei smēķējot dzīvoklī.

Uz notikuma vietu izsaukti arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri konstatēja, ka jaunākajam bērnam aptuveni divas līdz trīs dienas nav mainītas autiņbiksītes.

Pēc abu bērnu medicīniskās apskates un apkopšanas nolemts viņus nogādāt slimnīcā papildu pārbaužu veikšanai.

Ņemot vērā, ka bērnu māte divu stundu laikā tā arī nebija atgriezusies dzīvoklī, pieņemts lēmums abus bērnus nošķirt no ģimenes. Pēc tēva informēšanas par nošķiršanu, viņš sāka lamāties, vainojot visus citus par savu bērnu atstāšanu novārtā.

Līdz ar to pēc slimnīcas apmeklējuma, abas pāra atvases tiks nogādātas krīzes centrā, kur sagaidīs bāriņtiesas lēmumu, vai viņus atgriezt vecākiem.

Saistītie raksti
Pabeidzot procesuālās darbības, saņemta informācija no slimnīcas, ka abiem bērniem jāpaliek ārstniecības iestādē.

Lietas materiāli pārsūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem vecāku atbildības izvērtēšanai.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Koronavīrusu izgudrojuši Latvijā? Kāpēc gan ne”. Dez­informācijas plūsma, ko izplata varai tuvie Krievijas un arī Ķīnas mediji 1
16 stundas
LE
LETA
Latvijā
Azartspēles Covid-19 laikā interaktīvajām vidē neatļaus
16 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Noticis incidents veikalā distances neievērošanas dēļ 6
17 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Diennakts laikā konstatēti 16 jauni Covid-19 gadījumi, kopējam slimnieku skaitam sasniedzot 509 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Aizputes novadā kravas automašīna uz pārbrauktuves taranējusi pasažieru vilcienu
6 minūtes
LE
LETA
Dabā
Saule mīsies ar mākoņiem. Pastiprināsies anticiklona ietekme
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Epidemiologs: Visticamāk, ar Covid-19 būs jāsadzīvo ilgu laiku
18 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Dod zaļo gaismu papildu pasākumiem Covid-19 krīzes pārciešanai
14 stundas