Foto: LETA/Zane Bitere

Rīgā sākas Burova laiks 1

Jaunais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”), kuru ar 35 balsīm pirmdien vēlu vakarā ievēlēja amatā, plāno izvēlēties tādu vadības stilu, kur uzsvars ir likts nevis uz vienu līderi, bet uz komandas darbu.

“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Raķešu triecienā Ukrainā netālu no Polijas robežas iznīcināts militārais objekts
Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
Lasīt citas ziņas

Viņš noskaņots sadarboties arī ar opozīciju. Tikpat saliedēta jaunā koalīcija bija arī balsojumā par Rīgas mēra vietnieci, par kuru kļuva “Saskaņas” frakcijas vadītāja Anna Vladova, kā arī, Rīgas brīvostas valdē ievēlot O. Burovu un Sandri Bergmani (“Saskaņa”).

A. Vladovai viens no izaicinājumiem tagad būs darbs vienā komandā ar otru vicemēru Vadimu Baraņņiku, kurš kopā ar vēl trīs domniekiem tika izslēgts no “Saskaņas”. Abu pušu attiecības būs viens no pārbaudījumiem arī jaunajam domes priekšsēdim O. Burovam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par viņa ievēlēšanu amatā nobalsoja partijas biedri no “Gods kalpot Rīgai”, “Saskaņa”, četri neatkarīgie no šīs partijas ievēlētie deputāti, kā arī trīs neatkarīgie domnieki, kuri aizgājuši no “Latvijas attīstībai” un Jaunās konservatīvās partijas (JKP). Šī trijotne nav noslēgusi sadarbības līgumu ar O. Burovu.

Par otru mēra kandidātu Viesturu Zepu (“Latvijas attīstībai”) balsoja 12 domnieki no “Latvijas attīstībai” un Nacionālās apvienības, bet “Vienotība” un Jaunā konservatīvā partija, kas uzskata, ka tikai domes ārkārtas vēlēšanas var mainīt situāciju, balsojumā nepiedalījās.

Vienošanās par atbalstu O. Burovam vēl negarantē ilgstošu pamieru starp “Saskaņu” un četriem tās bijušajiem biedriem, kuri pirms vairākiem mēnešiem krita partijas līdera Nila Ušakova nežēlastībā, jo vilcinājās atbalstīt priekšsēža vietnieka amatā Sandri Bergmani. Viņa ievēlēšana šajā postenī ir atlikta līdz nākamā gada sākumam.

Frakcijas vadītāja A. Vladova toreiz ‘”četrinieka” rīcību nodēvēja par nodevību, kas neesot piedodama. To vicemēra kandidātes iztaujāšanas laikā atgādināja JKP frakcijas vadītājs Jānis Ozols, kurš vēlējās saprast, kādas ir A. Vladovas attiecības ar V. Baraņņiku, jo O. Burovs veidojot politisko komandu, kurā abi būs. A. Vladova aicināja saprast, ka arī viņa esot tikai cilvēks un varot būt emocionāla, bet rīdziniekus interesējot nevis emocijas, bet ar viņu dzīvi saistīti pašvaldības jautājumi. “Mums ir jādomā par sadarbību, kopīgu skatu uz problēmām un kopīgu vēlmi tās atrisināt,” sacīja A. Vladova.

Par “Saskaņas” un tās bijušo biedru turpmākās sadarbības noturību “Latvijas Avīze” vaicāja abu pušu pārstāvjiem. Aleksejs Rosļikovs no neatkarīgo deputātu frakcijas atzina, ka domē nav citu iespējamo politisko kombināciju.

“Tāpēc mēs esam spiesti konsolidēties, lai pieņemtu nākamā gada budžetu. Iet uz ārkārtas vēlēšanām būtu bezatbildīgi,” sacīja A. Rosļikovs, uzsverot, ka “četrinieks” nav solījis atbalstu S. Bergmaņa ievēlēšanai mēra vietnieka amatā un šo pozīciju nav mainījis. Taču, ja “Saskaņas” frakcija spēšot strādāt patstāvīgi, tad vieni un otri varot kopā nostrādāt arī līdz nākamajām vēlēšanām, pieļāva A. Rosļikovs.

S. Bergmanis atzina, ka viņam bija no frakcijas vairākuma atšķirīgs viedoklis – ja ne agrākajai koalīcijai, ne opozīcijai bez neatkarīgajiem deputātiem nav vairākuma, tad, viņaprāt, bija jāiet uz ārkārtas domes vēlēšanām, “lai paprasītu padomu vēlētājiem”. Taču kā komandas cilvēks viņš respektējot frakcijas lēmumu.

S. Bergmanis neraujoties uz vicemēra amatu. Priekšsēža vietnieka pienākums ir atvieglot mēra darbu, sadalot atbildību par pašvaldības uzņēmumu kapitāldaļu pārvaldību. Taču, no 1. janvāra kapitālsabiedrību pārvaldība būs domes izpilddirektora Jura Radzeviča (“GKR”) kompetencē. Līdz ar to esot jautājums, vai ir nepieciešams vēl viens vietnieka postenis. Ja S. Bergmanis neredzēšot šādu nepieciešamību, viņš atteikšoties no pretendēšanas.

Domes priekšsēža vietnieka vēlēšanās tika pieteikta ne tikai A. Vladova, bet arī “Vienotības” frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis, kuru nominēja neatkarīgais deputāts Oskars Putniņš. V. Ķirsis no piedāvājuma atteicās, jo O. Putniņš “jau trīs reizes ir savu kažociņu apmetis uz otru pusi”.

Savukārt O. Putniņš “LA” sacīja, ka būtu tikai pareizi, ja V. Ķirsis ne tikai gudri runātu, bet arī būtu gatavs uzņemties atbildību. V. Ķirsis savukārt atkārtoja jau vairākkārt teikto, ka ir solījis vēlētājiem nesadarboties ar deputātiem, kas ievēlēti no “Saskaņas” un “GKR”. V. Ķirsi nepārliecina argumenti, ka ārkārtas vēlēšanas nevarēja pieļaut budžeta dēļ, jo arī šā gada budžets esot pieņemts pavasarī.

V. Zeps zaudējumu mēra vēlēšanās uztvēra mierīgi, bet atzina, ka ir vīlies opozīcijas kolēģos. “Ne paši ir gatavi darīt, ne atbalstīt citu iniciatīvas,” žurnālistiem teica V. Zeps. Lūgts prognozēt, cik ilgi O. Burovs būs amatā, V. Zeps atbildēja – pieļaujot, ka līdz kārtējām vēlēšanām, jo “neredzu, kas viņu varētu gāzt un ko piedāvāt vietā”. V. Zepam šķiet, ka O. Burovs arī spēs samierināt dažādas grupas, jo viņš mākot manevrēt.

A. Vladova vairāku stundu ilgajā iztaujāšanā uz visiem jautājumiem nevarēja atbildēt, atzīstot, ka viens cilvēks visu nevarot zināt. Taču viņa esot gatava mācīties un ir radusi to darīt ātri. A. Vladova ir Rīgas 80. vidusskolas direktore, kura ieguvusi angļu filoloģes izglītību.

Atbildot Nacionālās apvienības frakcijas vadītājam Dainim Locim, viņa atzina, ka algu skolā turpmāk nevarēšot saņemt, taču plāno konsultēties ar juristiem, vai būšot iespējams saglabāt direktores amatu. Domē viņas atbildībā būs Satiksmes departaments un Labklājības departaments, kā arī vairākas kapitālsabiedrības.

SAISTĪTIE RAKSTI

Olafs Pulks (“Vienotība”) interesējās, kas notiks ar diviem kaķiem, kuri gadiem ilgi uzturējušies domes priekšsēža kabinetā, vai tie spēs sadzīvot ar trešo kaķi, kas mīt “Saskaņas” frakcijā, uz kuru paredzēts pārvietot arī divus mājdzīvniekus no mēra kabineta. A. Vladova apsolīja “atrisināt jautājumu ar visiem kaķiem”.

O. Pulks “LA” paskaidroja, ka šis jautājums neesot tik smieklīgs, kā daudzi to uztverot. Viņš varot saprast O. Burovu, kurš nevēlas, lai viņa kabinetā ir mājdzīvnieki, kurus mēra priekšgājējs izmantojis arī tēla spodrināšanai, uz ko O. Burovs neesot vērsts. Taču kādam ir jāuzņemas atbildība par kaķiem, kuri palikuši bez saimnieka, uzskata O. Pulks.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Raķešu triecienā Ukrainā netālu no Polijas robežas iznīcināts militārais objekts
Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
Guntis Kalme: Krievijas sakāve vairs nav aiz kalniem
Ilze Roķe: Ukraiņu producents man teica, ka Rīgā ir pārāk liela tolerance pret prokremliski noskaņotiem krievvalodīgajiem
Lasīt citas ziņas
VIDEO. “Objekts Pārdaugavā nav mēms vēstures liecinieks.” Valsts prezidents pauž pārliecību par Uzvaras pieminekļa demontāžu
Guntis Kalme: Krievijas sakāve vairs nav aiz kalniem
Nedēļa iesāksies ar mākoņainām debesīm, bet ievērojami nokrišņi nav gaidāmi
Rīgas dome vēršas tiesā pret būvnieku karteļa dalībnieci “Velvi” par 4 miljonu eiro piedziņu
Ukrainas spēki Harkivas apgabalā sasnieguši valsts robežu
07:31
Nedēļa iesāksies ar mākoņainām debesīm, bet ievērojami nokrišņi nav gaidāmi
07:27
Kā dzīvot siltumā un komfortā: konkursā meklē energoefektīvāko ēku Latvijā
22:17
Bijušais Ventspils tranzītbiznesa menedžeris grib izpirkt Bondara parādu “Krājbankas” lietā, vēsta raidījums
Portāls LA.LV šodien piedzīvoja kiberuzbrukumu
FOTO, VIDEO. Mika pārspēja pat “Superbowl” šovu! Soctīklotāji sajūsmā par vienu no spilgtākajiem „popūrijiem” Eirovīzijas vēsturē
Krista Draveniece: Neļķu traktors, Ukrainas māšu himna un kiberuzbrukums
FOTO. Skrējēji ieņem galvaspilsētu: Kā šogad noritējis Rimi Rīgas maratons?
risināt miega traucējumus? Atbild psihiatrs Elmārs Tērauds
Stoltenbergs: NATO paplašināšanās procesā nav gaidāmi šķēršļi
Ilze Roķe: Ukraiņu producents man teica, ka Rīgā ir pārāk liela tolerance pret prokremliski noskaņotiem krievvalodīgajiem
FOTO, VIDEO. Kā teica Reiniks – “diez cik diskobumbas tika izjauktas šī gada tērpu dēļ!” Eirovīzijā šogad gribēja mirdzēt teju katrs
Rada virtuālo asistentu medicīnas iestādēm. Kā tas palīdzēs mūsu ārstiem?
“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Vai paliks siltāks? Laikapstākļu prognoze nākamajai nedēļai
Prezidents: Somija pieteiksies dalībai NATO
Populārākais Latvijas sportists Kristaps Porziņģis izveidojis jaunu zīmolu
Anda Līce: Jau divdesmit gadus baidot pasauli ar kodolraķetēm, viņš pats līdz smieklīgumam baidās no nāves
Kas patiesībā notika ar Staļinu? Ko vēl mūsdienās slēpj Krievijas noslepenotie dokumenti?
Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
Arhitekts Andis Sīlis: Latvijas influencere lepni stāsta, ka nav izlasījusi nevienu grāmatu. Par kādām vērtībām var būt runa?
Ščerbatihs: Ienaidnieks ir valdība, jo viņi ir izdarījuši visu, lai mums šeit būtu grūti dzīvot
VIDEO. Andrim Kivičam Latvijā pārtikas cenas šķiet smieklīgas: “Vai tiešām tās ir cēlušās?”
Viens, divi – gatavs! “Ātrās” kanēļmaizītes
Cīņa ar latvāņiem nav bezcerīga
VIDEO. Atbalstot Ukrainu un tās tautu, “Citi zēni” iedziedājuši ukraiņu dziesmas “Stefania” kaverversiju
Planētas sola veiksmi visā, kas attiecas uz attiecībām! Horoskopi no 16. līdz 22.maijam