Rīgā ir šmucīgākās publiskās tualetes visā Eiropā. Kas par to sakāms Rīgas mēram? 186

Nesen publiskajā telpā parādījās informācija, ka vairākas Rīgas sabiedriskās tualetes tiks ieviesta ieejas maksa un norēķināties varēs ar maksājumu kartēm. Tāpat gandrīz vienlaikus parādījās britu pētnieku apkopojums par Eiropas sabiedriskajām tualetēm, kura rezultātā ir secināts, ka Rīga ir viena no pilsētām ar vissliktāko publisko tualešu higiēnu visā Eiropā.

Reklāma
Reklāma
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

Tas nav glaimojoši Rīgai kā pilsētai. Vai maksājumu karšu termināļu uzstādīšana pie tualetēm būs kā glābiņš situācijas uzlabošanai, lai tiktu no šī reitinga ārā, šādu jautājumu TV24 raidījums “Uz līnijas” uzdeva Rīgas mēram Vilnim Ķirsim (JV).

“Šī ir milzīga problēma – nepaiet ne nedēļa, kad nebūtu kāda sabiedriskā tualete izdemolēta vai piecūkota. Bieži vien paveiktais ir tāds, ka negribētos pat teikt, ka to paveikuši cilvēki,” tā par realitāti izsakās Ķirsis, piebilstot, ka to lielākoties paveic bezpajumtnieki, huligāni, narkomāni. “Vietās, kur ir dežuranti, tualetes ir pieskatītas, tur problēmu nav, bet problēmas ir tualetēs ar brīvu piekļuvi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau agrāk tualešu apmeklējums bija par maksu, tas situāciju ar kārtību risināja, bet problēma bija cita – tika uzlauztas “krājkasītes” un bieži bija mēģinājumi šos līdzekļus nozagt. Kā skaidro Ķirsis, tāpēc tagad ir plāns, ka tualetes apmeklējums 50 centu vērtībā būs samaksājams ar karti, kas disciplinēs apmeklētājus. Tāpat pēc kartes izmantošanas datiem ir izsekojams cilvēks, pēc kura tualete būs sabojāta.

Šobrīd Rīgā sabiedriskās tualetes ir 90 adresēs, no tām šobrīd ar maksājumu kartēm ir plānots aprīkot 17, kuras atrodas vairāk sabiedriskās vietās, kur parasti problēmu ir visvairāk, bet kopumā publisko tualešu lietošanas kultūra Rīgā ir zem jebkuras kritikas, atzīst Ķirsis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.