“Riga” un “Liepāja”/”Mogo” izcīna uzvaras futbola virslīgas spēlēs 0

“SynotTip” Latvijas futbola virslīgas 19.kārtas ietvaros piektdien uzvaras izcīnīja “Liepāja”/”Mogo” un “Riga” komandas.

“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115

“Liepāja”/”Mogo” viesos ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja “Jelgavu”, bet “Riga” ar 1:0 (1:0) pretinieku laukumā apspēlēja “Ventspils” vienību.

Liepājnieku sastāvā ar vārtu guvumiem izcēlās Ēriks Punculs un Verners Apiņš, kamēr otrā mačā rīdziniekiem uzvaras vārtus guva Darko Lemajičs.

Liepājas un Jelgavas komandu spēlē 11.minūtē pēc Jāņa Ikaunieka piespēles Punculs izcīnīja bumbu soda laukumā, raidot to vārtos ar pirmo pieskārienu. Pārsvaru “Liepāja”/”Mogo” panāca visai ātri, taču spēles turpinājumā viesi piedzīvoja neveiksmi, jo savainojumā iedzīvojās viens no komandas līderiem Jānis Ikaunieks.

Otrajā puslaikā rezultāta pārsvaru dubultoja Apiņš, kurš pret sev ērto pretinieci “Jelgavu” guva savus trešos vārtus šosezon tieši pret šo vienību. Viņam tas kopumā bija sestais precīzais sitiens šosezon. Atlikušajās minūtēs turpināja spraiga cīņa, taču vārti vairs netika gūti.

Tādējādi Jelgavas vienība piedzīvoja piekto zaudējumu pēc kārtas.

Tikmēr rīdzinieki spēlē pret “Ventspili” rezultātu atklāja 24.minūtē, kad pēc stūra sitiena skaisti bumbu ar galvu vārtos raidīja Lemajičs. Pirmajā puslaikā vārti vairs netika gūti, bet otrajā Stefans Paničs 73.minūtē nopelnīja savu otru dzelteno kartīti un atstāja savu komandu mazākumā.

Rīgas klubs nonāca nepateicīgā situācijā, kad savā soda laukumā noteikumus 80.minūtē pārkāpa Ivans Lukjanovs. Līdz ar to ventspilnieki izpildīja 11 metru sitienu, taču Tosina Aijeguna raidīto bumbu atvairīja Roberts Ozols. Spēles turpinājumā Rīgas komandai izdevās noturēt pārsvaru un izcīnīt 11.uzvaru pēc kārtas.

Starp “Ventspils” un “Riga” komandām šosezon iepriekšējie divi savstarpējie mači bija noslēgušies ar rezultātu 1:0, katrai vienībai gūstot pa vienai uzvarai. Tiesa, rīdzinieki pašlaik atrodas uz viļņa, jo vietējos turnīros gūtas jau 11 uzvaras pēc kārtas jeb kopš 21.maija. Nupat komandas rindas papildināja Polijas centra uzbrucējs Kamils Biliņskis, kamēr vienību atstājis Igaunijas uzbrucējs Bogdans Vaščuks.

“Ventspils” komandā uz soliņa nākamās divas spēles nevarēs atrasties kluba prezidents Adlans Šišhanovs, kurš pēc tiesnešu darba kritizēšanas pēc iepriekšējās cīņas pret “Spartaku” saņēma viena mēneša diskvalifikāciju. Trīs spēļu sods tika piešķirts arī sarkano kartīti nopelnījušajam nigēriešu pussargam Tosinam Aijegunam, tomēr Latvijas Futbola federācijas (LFF) Apelāciju komisija šo mēru atcēla.

Tiesa, sarkanās kartītes dēļ viņš tik un tā šīs dienas mačā piedalīties nevarēs.

“Liepāja”/”Mogo”, ņemot vērā arī kausa izcīņu, līdz šai spēlei bija iedzīvojusies trīs zaudējumu sērijā un visi bija ar vienādu rezultātu 0:1. Īpaši sāpīga neveiksme bija iepriekšējā virslīgas kārtā, kad ar 0:1 negaidīti nācās piekāpties “Metta”/”Latvijas Universitāte” futbolistiem.

Abas komandas virslīgā šosezon līdz šim bija tikušās divas reizes, abos gadījumos triumfējot Liepājas klubam – 3:1 un 2:0.

Virslīgas 19.kārtas ietvaros piektdien maču aizvadīs arī RFS un Jūrmalas “Spartaka” vienības, bet kārta tiks noslēgta sestdien, kad principiālu cīņu aizvadīs “Metta”/LU un “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”.

Virslīgas kopvērtējuma galvgalī ar 43 punktiem 17 spēlēs ir RFS, tai ar 40 punktiem 18 mačos seko “Riga”, bet 37 punkti ir “Ventspilij”, kas gan aizvadījusi 19 spēles. Aiz labāko trijnieka ar 31 punktu 17 mačos atrodas “Liepāja”/”Mogo”, bet par diviem punktiem atpaliek “Spartaks”.

Savukārt 14 punktus 19 cīņās iekrājusi “Jelgava”, septiņi punkti 18 dueļos ir “Metta”/LU vienībai, bet divi punkti ir “Valmiera Glass”/ViA futbolistiem, kuri aizvadījuši 17 spēles.

Šajā sezonā astoņas virslīgas komandas aizvadīs četrus apļus, tādējādi kopumā katra nospēlēs pa 28 mačiem. Sezona noslēgsies 10.novembrī.
Pirms šīs sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraidīs virslīgas mačus, kā arī katrā centrālajā kārtas mačā ir studija.

Iepriekšējā sezonā Jūrmalas “Spartaks” otro gadu pēc kārtas izcīnīja valsts čempionu titulu, aiz sevis atstājot “Liepāja”/”Mogo” vienību, kamēr trešā palika “Riga”.