Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgas budžeta projektā plāno ievērojamu deficītu 0

Rīgas 2020.gada budžeta izdevumi šogad tiek plānoti 1,05 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumi – 940 miljonu eiro apmērā, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Finanšu departamenta direktora pienākumu izpildītājs Uldis Rakstiņš.

LA
LA.LV
Ziņas
Skatītājs jautā: kāpēc nav statistikas par nāves gadījumiem pēc vakcinācijas? 161
15 stundas
RR
Rolands Repša
Ziņas
Rolands Repša: Ja karaspēka koncentrācijas zonā ir izveidoti pārvietojamie morgi, tad lieta ir nopietna 17
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valdība apstiprina neapliekamā minimuma apmēra aprēķināšanas kārtību 29
18 stundas
Lasīt citas ziņas

Budžeta deficīts plānots aptuveni 110 miljonu eiro apmērā, un tas veidosies no vairākām daļām – 38 miljoni eiro, kas jāiemaksā valsts budžetā par SIA “Rīgas satiksme”, 57 miljoni eiro ir valsts transferti, kuri no pagājušā gada tiek pārcelti uz šo, un aptuveni 14 miljoni ir deputātu iesniegto priekšlikumu realizācijai nepieciešamā nauda.

Rīgas domes Budžeta komisija šodien sāka skatīt pašvaldības šī gada budžetu, taču sēdi pārcēla uz 22.janvāri, jo vairākās nozaru komitejās departamentu finanšu pieprasījumi joprojām nav izskatīti. Lai gan Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) kopā ar partijas biedriem šodien sabiedrību informēja par gaidāma budžeta prioritātēm, ņemot vērā politisko situāciju domē, patlaban nav skaidrs vai to maz izdosies pieņemt.

CITI ŠOBRĪD LASA
Piemēram, deputātu bloks “Rīgai” norādījis, ka Burova vadībā par budžetu nebalsos, kas nozīmē, ka koalīcijai balsu lēmuma pieņemšanai trūkst.

Tikmēr GKR pauduši, ka Burovu no mēra krēsla gāzt neplāno.

Komisijā gan Rakstiņš pastāstīja, ka 2019.gadā ir bijusi pēdējās desmitgades labākā budžeta izpilde, jo par 65 miljoniem eiro jeb 11% ir pārsniegta iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) prognoze.

Runājot par 2020.gada budžeta ieņēmumiem, finansists atzina, ka, ja IIN prognoze ir par 15 miljoniem lielāka nekā pērn, tad speciālā valsts dotācija 14 miljonu eiro apmērā, kuras mērķis ir mazināt negatīvo nodokļu reformas ietekmi, šogad nebūšot vispār. “Tas gan samazina iemaksas pašvaldību izlīdzināšanas fondā par 23 miljoniem eiro, taču tas ir nepietiekami, lai segtu 38 miljonus, kuri būs jāatgriež valstij,” pauda Rakstiņš. Viņš arī norādīja, ka Dabas resursu nodokļa un Azartspēļu nodokļa pārdale par labu valstij pašvaldībai “atņem” vēl aptuveni piecus miljonus eiro.

SIA “Rīgas satiksme” dotācija plānota 130 miljonu eiro apmērā – tikpat, cik 2019.gadā.

Pirms budžeta komisijas par pašvaldības 2020.gada budžeta iecerēm preses konferencē ziņoja GKR pārstāvji, taču citi koalīciju veidojošie spēki tajā nepiedalījās.

Burovs uzskata, ka Rīgas budžeta projekts 2020.gadam esot “sociāli orientēts un ar uzsvaru uz pilsētvidi un ielu remontdarbiem”.

“Tas paredz atbalstu dažādām rīdzinieku grupām, tai skaitā palielināt algas pirmsskolu pedagogiem un sociālajiem aprūpētājiem. Budžeta projektā plānots saglabāt arī visas sociālās programmas, kuras ir bijušas līdz šim, tai skaitā visas atlaides sabiedriskajā transportā, brīvpusdienas skolēniem līdz 12. klasei un ēdināšana bērnudārzu audzēkņiem. Budžetā ir paredzētas arī ieceres pilsētas attīstības jomā, apzaļumošanā, mājokļu jomā, ielu remontdarbus,” sacīja Burovs.

Rīgas pilsētas pašvaldības 2020.gada budžeta projekta prioritātes izglītībā būšot 28 jaunas pirmsskolas grupas 560 bērniem, kam paredzēti 0,26 miljoni eiro, atalgojuma palielinājums pirmsskolas pedagogiem par 100 eiro mēnesī – 2,6 miljoni eiro, veselības apdrošināšanas polišu iegāde interešu un profesionālās ievirzes pedagogiem – 2,2 miljoni eiro, jaunas datortehnikas iegāde mācību procesa nodrošināšanai – 1 miljons eiro, un atalgojuma palielinājums izglītības iestāžu medicīnas darbiniekiem.

Sociālā atbalsta jomā esot plānots jaundzimušo rīdzinieku pabalsta palielinājums vecākiem no 150 uz 250 eiro, kam nepieciešami 0,6 miljoni eiro, sociālo aprūpētāju atalgojuma palielinājums par 110 eiro mēnesī – 0,5 miljoni eiro, brīvpusdienu turpināšana visiem skolēniem līdz 12.klasei un bērnudārzu audzēkņiem – 27,3 miljoni eiro, un atlaides sabiedriskajā transportā nodrošināt iepriekšējo gadu līmenī.

Iekškvartālu sakārtošanai tikšot paredzēti 2 miljoni eiro, pilsētas apstādījumu uzturēšanai un atjaunošanai – 0,45 miljoni eiro, Krišjāņa Barona ielas apstādījumu apsaimniekošanai – 53 000 eiro, apstādījumu ierīkošanai – 0,2 miljoni eiro, gājēju celiņu seguma nomaiņai Esplanādes parkā – 0,14 miljoni eiro, Jaunatnes dārza bērnu rotaļu laukuma atjaunošanai – 60 000 eiro, pilsētas parku sakārtošanai un renovācijai – 2 miljoni eiro, bet Rīgas 1.slmnīcas jauna operāciju bloka izveidei – 1,7 miljoni eiro.

Austrumu maģistrāles 1.kārtas darbiem tikšot tērēto 40 miljoni eiro, Marijas un Aleksandra Čaka ielu seguma atjaunošanai – 5 miljoni eiro, Bruņinieku un Sporta ielas seguma atjaunošanai – 3,2 miljoni eiro, Krasta ielas veloceliņu izbūvei no Salu tilta līdz Ogres ielai – 1,5 miljoni eiro, A.Deglava ielas pārvada remontam – 5,5 miljoni eiro, Brasas stacijas satiksmes pārvada pārbūvei – 10 miljoni eiro, bet Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanai – 10,9 miljoni eiro.

Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Eiženija Aldermane (GKR) pastāstīja, ka pirmsskolas pedagogu algu palielinājumam par 100 eiro tiks atvēlēti 2,6 miljoni eiro, savukārt, lai atvērtu 26 bērnudārzu grupas ar apmācībām latviešu valodā – 263 000 eiro.

Tāpat plānots nodrošināt veselības polises visiem interešu izglītības pedagogiem, vienu miljonu eiro atvēlēt datortehnikas iegādei, kā arī paredzēta nauda algu palielinājumam skolās strādājošajam medicīnas personālam.

Sociālo jautājumu komitejas vadītāja Baiba Rozentāle (GKR) norādīja, ka sociālais budžets sastāda aptuveni 8% no visa pašvaldības budžeta. Šogad iecerēts par 100 eiro palielināt jaundzimušo pabalstu, paceļot to līdz 250 eiro, kam kopumā nepieciešami aptuveni 600 000 eiro.

Vēl 60 000 eiro plānots atvēlēt invalīdu pacēlāju uzstādīšanai, kā arī pusmiljonu eiro – lai paaugstinātu atalgojumu sociālajiem aprūpētājiem par 110 eiro. 1,7 miljoni eiro plānoti Rīgas 1.slimnīcas jaunā operāciju bloka izveidei.

Tikmēr Mājokļu un vides komitejas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) solīja, ka būs divas jaunas programmas – piesārņoto vietu revitalizācijai tiks paredzēti 300 000 eiro, bet pilsētas parku un apstādījumu revitalizācijai – divi miljoni eiro. “Piemēram, Jaunatnes dārzā būs bērnu rotaļu laukums un Esplanādes parkā tiks atjaunoti gājēju celiņi,” teica politiķis.

Viņš arī solīja, ka Krišjāņa Barona ielā atgriezīsies puķu podi, jo ielas apstādījumu uzturēšanai plānots tērēt 53 000 eiro.

Savukārt Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas vadītājs Dainis Turlais (GKR) norādīja, ka 700 000 eiro šogad iecerēti videonovērošanas sistēmas pilnveidei un paplašināšanai.

Tikmēr pats Burovs pauda, ka 2020.gada budžets “ir sociāli orientēts un ar uzsvaru uz pilsētvidi un ielu remontdarbiem”.

SAISTĪTIE RAKSTI

“Tas paredz atbalstu dažādām rīdzinieku grupām, tai skaitā palielināt algas pirmsskolu pedagogiem un sociālajiem aprūpētājiem. Budžeta projektā plānots saglabāt arī visas sociālās programmas, kuras ir bijušas līdz šim, tai skaitā visas atlaides sabiedriskajā transportā, brīvpusdienas skolēniem līdz 12.klasei un ēdināšana bērnudārzu audzēkņiem,” pauda mērs.

Lai budžets tiktu apstiprināts, tam gan vēl “jāiziet” virkne nozaru komiteju, Budžeta komisija, Finanšu un administrācijas lietu komiteja, kā arī jābūt apstiprinātam Rīgas domes sēdē. Ņemot vērā pašvaldībā esošo politisko situāciju, pagaidām nav skaidrs, vai budžets tiks pieņemts un kāds no solījumiem – izpildīts.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ziņas
Skatītājs jautā: kāpēc nav statistikas par nāves gadījumiem pēc vakcinācijas? 161
15 stundas
RR
Rolands Repša
Ziņas
Rolands Repša: Ja karaspēka koncentrācijas zonā ir izveidoti pārvietojamie morgi, tad lieta ir nopietna 17
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valdība apstiprina neapliekamā minimuma apmēra aprēķināšanas kārtību 29
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valdība nedaudz mīkstina Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus. Kas mainīsies? 31
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Smags zaudējums: mūžībā devies vēl viens karalienes Elizabetes II tuvinieks 10
16 stundas
Lasīt citas ziņas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Katru gadu par 10 000 rīdziniekiem vairāk! Galvaspilsētā plāno palielināt iedzīvotāju skaitu 49
7 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Kovids palīdzējis vai tikai sakritība? Kāpēc pandēmijā daudz vairāk ēdam zivju konservus 8
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valsts ziemeļaustrumos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -25 grādiem 1
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Kā šogad uz Ziemassvētkiem izrotāta “lampiņu karaliene” Ogre 3
6 stundas
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Iznācis rallija kalendārs: neviens cits pasākums Latvijā nav tik bagātīgi un kvalitatīvi ilustrēts
22:55
LA
LA.LV
Kokteilis
Apstājies un padomā pirms pārkāpt kādu robežu! Horoskopi 8.decembrim
22:51
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
RTU izveido enerģētikas un klimata modelēšanas rīku 2
22:41
LE
LETA
Ziņas
Kriminālprocesā meklēs, kurš spēra policistei! Policija pret Gobzemu sākusi 12 administratīvā pārkāpumu procesus 72
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Saulkrastos nozāģēts simtgadīgs mežs, iedzīvotāji sašutuši, vēsta televīzija 51
10 stundas
RR
Rolands Repša
Ziņas
Rolands Repša: Ja karaspēka koncentrācijas zonā ir izveidoti pārvietojamie morgi, tad lieta ir nopietna 17
7 stundas
AJ
Atis Jansons
Ziņas
“Daudz labāk nez vai būšot!” Degviela – mazliet lētāka, bet tāpat dārga 1
8 stundas
GN
Gints Narogs
Ziņas
Formulā-1 pamatīga intriga, kas nebija notikusi kopš 1974. gada 1
8 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Ziņas
Priekšsacīkstes Francijas prezidenta vēlēšanās: uzvarēja Pekresa, Zemūrs grib “atkarot” valsti
8 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Stāsti
Iepazīstamies ar trīs jauktu tautību ģimenēm. Kā viņi jūtas Latvijā?
10 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
“Šie cilvēki savu veco antenu pagriež robežas virzienā, un tur viņiem viss ir bez maksas.” Pierobežā vietējais saturs nespēj konkurēt ar austrumu kaimiņu 129
14 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ruks komentē runas par personīgas pavēles došanu Gobzema aizturēšanai 62
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Skatītājs jautā: kāpēc nav statistikas par nāves gadījumiem pēc vakcinācijas? 161
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
Navaļnijs cietumā sācis strādāt. Ko viņš dara? 25
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Darba devēji saka: mēs neko tādu neesam piedāvājuši.” Dombrovskis izklāsta piemēru par valsts naudas izšķērdēšanu 16
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Pārņem bailes, skatoties, ka šādi tiek pieņemti lēmumi.” Jurists par valdības sēdes gaitu saistībā ar lēmumiem par vakcināciju 95
18 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Vai sniegs no kokiem un krūmiem ir jānopurina? Iesaka dārzniece
16 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
“Ja auto nereaģē vai stūre šķiet “vaļīga” – ceļš ir slidens!”: eksperts skaidro, kā, braucot ziemā, nepieļaut liktenīgas kļūdas 13
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valdība nedaudz mīkstina Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus. Kas mainīsies? 31
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Reperis Ozols atceras – reiz kāda fane viņam nozagusi metāla zobus 3
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valdība apstiprina neapliekamā minimuma apmēra aprēķināšanas kārtību 29
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Augsta ranga amatpersona atklāj, kādā gadījumā ASV palielinātu militāro klātbūtni Austrumeiropā 37
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Veģetārais plovs ar burkāniem, ķirbīti un kariju
15 stundas
VK
Vita Krauja
Ziņas
Etnogrāfe: Tā ir lielākā nelaime, ka vairāku paaudžu priekšmeti savilkti vienā ģērbā un pasniegti kā tautastērps 9
1 diena
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Par neatbilstošu riepu stāvokli autovadītāji šķīrušies no tehniskās apskates uzlīmes un pat mašīnas numura zīmes 11
14 stundas
IB
Indulis Burka
Praktiski
Kad mājai jāziemo vienai: 7 praktiski padomi 6
1 diena
KA
Kristīne Akmentiņa
Kokteilis
Astroloģiskā prognoze: veiksmīgās un bīstamās dienas decembrī
16 stundas