Rīgas cirka ēka.
Rīgas cirka ēka.
Publicitātes foto

Rīgas cirks piedāvā 20 audiostāstus – sarunas ar esošajiem un bijušajiem darbiniekiem 0

Rīgas cirks piedalās Kultūras ministrijas organizētajā informatīvajā kampaņā #Ēkultūra, kas aicina kultūru izbaudīt virtuāli, paliekot mājās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Jau šobrīd Rīgas cirka mājaslapā cirks.lv ir pieejami 20 audiostāsti latviešu un krievu valodā – senāku un nesenāku laiku Rīgas cirka mākslinieku, mūziķu, veterinārārstes, kasieres un citu Rīgas cirka esošo un kādreizējo darbinieku atmiņas un pārdomas, LA.LV informēja Rīgas cirka sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Volkinšteine.

Sarunas ir ne tikai interesanta klausāmviela, bet visas kopā veido Rīgas cirka vēsturi, turklāt tās papildina mākslinieces Ievas Epneres fotogrāfijas ar rakstu varoņiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šajā sērijā ietverta intervija ar starptautiski pazīstamo cirka mākslinieci Dzintru Žildi, ar aktrisi Guntu Virkavu, kuras tēvs Alfons Virkauss bijis izcils cirka mākslinieks, ar iluzionisti Daci Pecolli un daudziem citiem ar Rīgas cirku saistītiem cilvēkiem.

“Uniformistu piedzīvojumi, darbs ar kaķu trupu, atmiņas par leģendāro klaunu Rolandu, skats uz cirka arēnu no orķestra balkona un citi atmiņstāsti iemūžināti vērienīgajā Rīgas cirka projektā “Rīgas cirka stāsti”.

Visa pagājušā gada garumā esam krājuši audiostāstus.

Ik vakaru noklausoties pa vienam, pietiks apmēram mēnesim jeb tieši līdz aprīļa vidum,” ielūkoties Rīgas cirka mājaslapā aicina cirka direktore Liene Pērkone.

Bez tam Rīgas cirka komanda aktīvi strādā pie videosatura radīšanas,

kas, sākot no nākamās nedēļas, būs daļēji pieejams publiski – lai mācības varētu turpināt arī neklātienē, Rīgas cirka skolas audzēkņi saņems regulāras videoapmācības no saviem cirka skolas pasniedzējiem.

Iecerēts, ka daļa cirka skolas lekciju bez maksas būs pieejamas arī visplašākajai auditorijai – žonglēšanas videolekciju cikls, kas būs interesants gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Šajā lekciju ciklā tiks rādīts, kā iesildīties pirms nodarbības, kādus vingrinājumus veikt pirkstu veiklībai un, protams, būs apgūstami žonglēšanas pamati.

Māra Pāvula, Rīgas cirka stratēģiskās attīstības un cirka skolas vadītāja, stāsta: “Arī, paliekot mājās, katram ir iespēja izkustēties un iemācīties kaut ko jaunu. Žonglēšanas māksla ir ļoti piemērota pašizolācijas apstākļiem – tā neprasa plašu telpu un ir pieejama teju ikvienam.

Žonglēšana ir sava veida meditācija, jo tās laikā cilvēks atslēdzas no liekajām domām un koncentrējies uz bumbiņu, uz konkrēto mirkli…Izkustināt ķermeni un atslābināt prātu ir tieši tas, kas šajā laikā ir vajadzīgs.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.