Rīgas “Dinamo” pēc izgāzta pirmā perioda zaudē Astanas “Baris” 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē savā laukumā aizvadīja katastrofālu pirmo periodu, kurā ielaida piecus vārtus, pēc tam piedzīvojot zaudējumu pret Kazahstānas vienību Astanas “Baris”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Rīdzinieki cieta neveiksmi ar rezultātu 3:7 (0:5, 2:0, 1:2), ciešot otro zaudējumu pēc kārtas.

Latvijas kluba rindās ar precīziem metieniem izcēlās Matiass Mitinens, Metjū Majone un Kevins Klārks, visiem realizējot skaitlisko vairākumu, piedevām otro un trešo vārtu guvumā mājinieki bija nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Majone un Klārks nopelnīja arī pa rezultatīvai piespēlei, pēdējam tiekot atzītam par labāko mājinieku rindās, kamēr Līnuss Videls un Lauris Dārziņš nopelnīja pa divām rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr “Baris” rindās divus vārtus guva Patriss Kormjē, kuram arī rezultatīva piespēle, bet pa reizi precīzi bija Kevins Dalmens, Ņikita Mihailis, Derens Dīcs, Andrē Petešons un Kērtiss Valks, pēdējiem diviem arī pa divām reizēm asistējot partneriem.

Rīdzinieki pirmo trešdaļu aizvadīja zem katras kritikas, pirmo ripu ielaižot jau 39.sekundē, bet pēc nepilnām trim minūtēm zaudējot ar 0:2. Arī turpinājumā laukuma saimniekiem nekas prātīgs neizdevās, ļaujot pretiniekiem saimniekot savā zonā un panākt 5:0.

Pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem mājinieki veica vārtsargu maiņu, Timura Biļalova vietā sūtot Kristeru Gudļevski, taču arī viņš pēc 52 sekundēm varēja ķeksēt ripu no sava “cietokšņa”, pēc tam reizi kapitulējot arī perioda pirmspēdējā minūtē, kad skaistu izgājienu veica Valks.

Savukārt otrajā periodā laukuma saimnieki izmantoja “Baris” grēkošanu ar noraidījumiem. Pēc tam, kad viesi uz neilgu brīdi palika trijatā, Ģirts Ankipāns laukumā Gudļevska vietā laida sesto laukuma spēlētāju. Tas gan netika izmantots, taču spēlējot piecatā pret četriem pretiniekiem vārtus guva Mitinens. Ripa pēc Līnusa Videla metiena palika uz “Baris” ripu ķērāja Henrika Kārlsona sargāto vārtu līnijas, taču manīgākais bija Mitinens, kurš to iestūma vārtos, gūstot savus piektos vārtus sezonā.

Savukārt otrā perioda pēdējā minūtē, kad “Dinamo” vēlreiz ieguva vairākumu, Gudļevskis atkal devās malā, bet spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem mājinieki panāca 2:5. Precīzu metienu no zilās līnijas izdarīja aizsargs Majone, gūstot savus trešos vārtus sezonā.

Savukārt noslēdzošajā periodā 47.minūtē Kormjē straujā pretuzbrukumā panāca jau 6:2 viesu labā. Mājinieki gan nepadevās, jo ieguvuši vēl vienu vairākumu, atkal nomainīja Gudļevski pret sesto laukuma spēlētāju, šoreiz ar plaukstas metienu no zonas vidus izceļoties Klārkam, kuram tie bija otrie gūtie vārti sezonā.

Piecas minūtes pirms mača beigām “Dinamo” vēlreiz nomainīja vārtsargu, taču šoreiz vēlamos augļus tas nenesa,

jo viesi ripu izsvieda no savas zonas, bet ātrākais pie tās bija Petešons, panākot 7:3.

Rīdzinieki ar šo maču noslēdza četru mājas spēļu sēriju, jo pirms tam Latvijas galvaspilsētā viesojās Latvijas hokeja uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Maskavas “Spartak”, kas ar 3:1 pārspēja “Dinamo”, bet tad sekoja uzvara papildlaikā ar 2:1 pret vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvēto somu vienību Halsinku “Jokerit”. Savukārt nākamajā mačā “Dinamo” ceturtdien ar 1:4 zaudēja “Soči” vienībai.

Ģirta Ankipāna trenētā komanda pagājušajā nedēļā noslēdza sezonas tālāko izbraukumu, no viesošanās Tālajos Austrumos atvedot četrus no sešiem punktiem. Rīdzinieki vispirms Šanhajā ar 4:2 uzvarēja Pekinas “Kuņluņ Red Star” vienību, tad Habarovskā ar 1:2 zaudēja “Amur” hokejistiem, bet tad pēcspēles metienos ar 3:2 pieveica Vladivostokas “Admiral” komandu.

Latvijas klubs šosezon 12 spēlēs ir izcīnījis sešas uzvaras, kas ar 13 punktiem ļauj ieņemt piekto vietu Rietumu konferencē,

bet “Baris” ar 15 punktiem 11 dueļos ir Austrumu konferences septītajā vietā.

“Baris” komandai šobrīd ir trīs uzvarētu spēļu sērija, tostarp pret Mika Indraša pārstāvēto Maskavas “Dinamo”.

Rietumu konferences vadībā ar 18 punktiem 11 spēlēs ir Jāņa Kalniņa pārstāvētā Helsinku “Jokerit”, kam ar 16 punktiem seko Maskavas CSKA, kas ir savas divīzijas līdere, tādēļ konferences kopvērtējumā ir virs SKA, neskatoties uz to, Sanktpēterburgas klubam ir 17 punkti. Ceturtā ar 15 punktiem ir Jaroslavļas “Lokomotiv”, kamēr Rīgas “Dinamo” tikusi pie 13 punktiem 12 dueļos.

Vēl par punktu atpaliek Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Maskavas “Spartak”, kas ir sestā, bet Artūra Kuldas pārstāvētā Čerepovecas “Severstaļ” ar deviņiem punktiem 13 mačos ir devītā, kamēr Maskavas “Dinamo” un Miks Indrašis ar deviņiem punktiem 12 cīņās ir pozīciju zemāk.

Savukārt Austrumu konferencē Jekaterinburgas “Avtomobilist” ir maksimāli iespējamie 24 punkti 12 mačos, bet četrus punktus tai zaudē Boba Hārtlija trenētā Omskas “Avangard”.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, kas rīdziniekiem bija neveiksmīgākā kluba vēsturē, sastāvā notikušas ļoti būtiskas izmaiņas, jo pirmo reizi vienības vēsturē sezonas sākumā ir 12 leģionāri. Pilnībā nomainījusies vārtsargu līnija, kā arī ierindā palikuši vien trīs aizsargi no iepriekšējās sezonas.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 25 komandas – 12 Rietumu un 13 Austrumu konferencē.

Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm, kas ir jauns līgas rekords, jo līdz šim vairāk par 60 spēlēm sezonā vienai vienībai nav bijis.

Rīdzinieki regulārajā turnīrā pa četrām reizēm tiksies ar Helsinku “Jokerit”, Sanktpēterburgas SKA, Maskavas “Dinamo”, Maskavas “Spartak” un Čerepovecas “Severstaļ” komandām, kuras tāpat kā Latvijas klubs spēlēs Bobrova divīzijā. Četras spēles tiks aizvadītas arī pret principiālo sāncensi Minskas “Dinamo”, kā arī Bratislavas “Slovan”, bet ar pārējiem klubiem nāksies mēroties pa divām reizēm.

Rīgas “Dinamo” aizvadītajā sezonā ceturto gadu pēc kārtas nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā, paliekot pirmspēdējā vietā visā līgā.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet tagad četrus gadus “Dinamo” palikusi bez izslēgšanas turnīra.