Rīgas “Dinamo” pieveic arī vareno “SKA” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo”, turpinot astoņu mājas spēļu sēriju, sestdien ar rezultātu 4:2 (0:1, 3:0, 1:1) uzvarēja spēcīgo Sanktpēterburgas SKA vienību un pirmoreiz šosezon izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
Farmācijas gigants “AstraZeneca” atzīst, ka viens no tās Covid-19 vakcīnas blakusefektiem var būt pat nāvējošs 7
FOTO. Muskuļains torss! Pirmo reizi redzam Donu jaunajā Eirovīzijas tērpā 14

Rīgas “Dinamo” rindās divreiz izcēlās Miķelis Rēdlihs, bet reizi precīzs bija Andris Džeriņš un Kails Vilsons. Tikmēr SKA komandas labā vārtus guva Antons Burdasovs un Andrejs Kutejkins.

Šo spēli klātienē noraudzījās 9750 skatītāji, kas ir šīs sezonas “Dinamo” mājas spēļu apmeklētības rekords. Vien iepriekšējā mačā tika uzstādīts kluba visu laiku zemākais skatītāju skaits “Arēnā Rīga” – 3480 skatītāji.

Spēli “Dinamo” komanda sāka ļoti apņēmīgi, jau pirmajās sekundēs pie labas iespējas izcelties tiekot Līnusam Videlam, bet pēcāk mājiniekiem iegūstot vairākumu. Tajā viena laba iespēja bija Marcelam Hosam, bet pēc atgriešanās vienādos sastāvos viesi pēdējā mirklī spēja neitralizēt potenciāli ļoti bīstamu “Dinamo” uzbrukumu. SKA vārtsargs Aleksandrs Salāks arī turpinājumā tika pakļauts lielam darba apjomam, tomēr savus pienākumus pildīja nevainojami.

Trešdaļas turpinājumā ar ripu vairāk turpināja spēlēt laukuma saimnieki, bet SKA komanda, kas koncentrējās uz spēli pretuzbrukumos, allaž izskatījās bīstama. Vienā no epizodēm savu komandu glābt nācās arī Jakubam Sedlāčekam, tomēr vairums viesu metienu lidoja vārtiem garām. Trešdaļas 14.minūtē noraidīts tika Aleksandrs Jerofejevs, bet sekojušajā mazākumā “Dinamo” vārti palika neskarti. Uzreiz pēc atgriešanās pilnos sastāvos SKA atkal izturēja vairākus spriedzes pilnus brīžus pie saviem vārtiem. Neskatoties uz mājinieku pārliecinošo sniegumu, 23 sekundes pirms trešdaļas beigām vadībā izvirzījās SKA, kad ripu savā zonā zaudēja Čārlzs Genovejs, to ieguva Burdasovs un, ticis līdz vārtiem, apspēlēja Sedlāčeku.

Arī otro trešdaļu daudz pārliecinošāk sāka “Dinamo” komanda, kas ar neatlaidību ātri vien atjaunoja neizšķirtu – vārtu priekšā labi pacīnījās Miķelis Rēdlihs, kritienā raidot ripu vārtos. Pāris sekundes vēlāk tuvu gūtiem vārtiem bija arī Hosa, bet mazliet vēlāk Miķelis Rēdlihs izcēlās otro reizi, kad netipiski sev bija precīzs ar šķēlienu no tālākas distances. Trīs ar pusi minūtes vēlāk rīdzinieki panāca jau 3:1 savā labā, kad individuāli veiksmīgi nospēlēja Džeriņš, raidot ripu vārtu tālajā augšējā stūrī.

Turpinājumā bīstamas epizodes regulāri bija pie abu komandu vārtiem, spēlei teju nenotiekot vidējā zonā. Pēc tam, kad vairākas reizes pārliecinoši vārtos darbojās Sedlāčeks, rīdziniekiem izdevās nobremzēt spēles tempu, bet trešdaļas 11.minūtē pēc abpusēja noraidījuma komandas palika četru vīru sastāvā. Šajā laikā spēlē vairākas reizes veiksmīgi iesaistījās Sedlāčeks, bet mazliet vēlāk mājinieki ieguva vairākumu, kurā iespējas izcelties bija Laurim Dārziņam un Oskaram Cibuļskim. Arī turpinājumā abas komandas aktīvi spēlēja uzbrukumā, bet labākās iespējas neizmantoja Gints Meija un Gunārs Skvorcovs, kuram bija iespēja raidīt ripu jau tukšā vārtu stūrī. Šajā epizodē SKA komanda nopelnīja vairākumu, kuru mājinieki gan nerealizēja.

Trešās trešdaļas ievadā komandas lielākoties spēlēja nevienādos sastāvos, pirmo desmit minūšu laikā katrai nopelnot pa trim noraidījumiem. “Dinamo” komanda neizmantoja vairākas labas iespējas gūt ceturtos vārtus, bet viesi, vairākumu iedvesmoti, pakāpeniski arvien vairāk palielināja savu spiedienu. Rezultātu SKA panāca septiņas ar pusi minūtes pirms mača beigām, kad Sedlāčeks neredzēja Kutejkina raidītās ripas lidojuma virzienu.

Turpinājumā SKA komanda izcēlās ar milzīgu spiedienu uz “Dinamo” vārtiem, tomēr Sedlāčeks ar teicamu sniegumu vārtos un “Dinamo” laukuma spēlētāji ar pašaizliedzīgu spēli savus vārtus nosargāja. Pēdējā minūtē visi vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr “Dinamo” izturēja spriedzi pēc iemetiena pie saviem vārtiem, bet brīdi vēlāk 4:2 ar tālu metienu panāca Vilsons, izceļoties ar savu pirmo precīzo raidījumu kopš atgriešanās Rīgā.

Salīdzinot ar iepriekšējo maču, Rīgas kluba sastāvā nekādas izmaiņas nebija veiktas.

Rīgas “Dinamo” komanda uzvarējusi pirmajos četros mājas spēļu sērijas mačos – pirms tam 4:1 pret Minskas “Dinamo”, 3:1 pret spēcīgo Maskavas “Dinamo” vienību, ko pārstāv Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums, bet trenē Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs, kā arī 1:0 pēcspēles metienos pret Baratislavas “Slovan”.

Rīgas “Dinamo” hokejisti trīs uzvaras pēc kārtas bija izcīnījuši otro reizi šosezon, bet pie četriem panākumiem četros mačos viņiem šosezon vēl nebija izdevies tikt.

Mājas spēļu sēriju Rīgas “Dinamo” turpinās līdz 1.decembrim, bet nākamajā mačā rīdzinieki pirmdien samēros spēkus ar spēcīgo Helsinku “Jokerit” vienību no Somijas.

Iepriekš SKA ar Rīgas “Dinamo” sacentās 13.oktobrī, Latvijas vienībai sīvā cīņā ciešot neveiksmi ar 1:2.

Trešdien “Dinamo” komanda papildināja sastāvu ar kanādiešu vārtsargu Džefu Delorjēru, kurš savas karjeras laikā aizvadījis 62 spēles Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Rīgas “Dinamo” komandā šosezon jau ir divi spēcīgi vārtsargi – otro sezonu aizvada čehs Jakubs Sedlāčeks, bet vasarā vienībai pievienojās arī Edgars Masaļskis, kurš nav spējis uzvarēt cīņā par pamatvārtsarga vietu.