Rīgas “Dinamo” pirmoreiz gūst uzvaru pār “Jokerit” hokejistiem 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo”, aizvadot pirmo spēli šogad, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā trešdien ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) uzvarēja Somijas vienību Helsinku “Jokerit”, kuru tam līdz šim vēl nebija izdevies pārspēt.

Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Vai esi pārliecināts, ka tavā noīrētajā miteklītī nav slēptās kameras? Lūk, kā pārbaudīt!

Rīgas “Dinamo” komandas labā divus vārtus guva Roberts Bukarts, bet reizi izcēlās Oskars Cibuļskis. Tikmēr “Jokerit” rindās precīzi bija Tommi Huhtala un Niklass Hagmans.

Spēli abas komandas iesāka ļoti aktīvi, apņēmīgi dodoties uzbrukumos. “Dinamo” uzbrukumos īpaši izcēlās Miķelis Rēdlihs un Līnuss Videls, taču vairākās epizodēs modram nācās būt arī mājinieku vārtsargam Džefam Delorjē. Ceturtajā minūtē M.Rēdlihs nopelnīja “Dinamo” komandas pirmo vairākumu, bet mazliet vēlāk “Jokerit” palika trīs vīru sastāvā. Uzreiz pēc ceturtā pretinieku spēlētāja atgriešanās laukumā mājiniekiem izdevās vairākumu realizēt, kad spēcīgs metiens padevās Cibuļskim.

Turpinājumā cīņa ritēja līdzvērtīgi, bet trešdaļas vidū pēc cīņas pie pretinieku vārtiem noraidīts tika Lauris Dārziņš. Sekojušo mazākumu “Dinamo” komanda sekmīgi izturēja, lai arī tā gaitā aizsargam Čārlzam Genovejam ripa sāpīgi trāpīja pa seju. Pēcāk cīņas ātrumi manāmi samazinājās, bet vienā no epizodēm savu komandu glāba Delorjē, neļaujot viesiem izmantot savu līdz tam labāko vārtu gūšanas iespēju. Trešdaļas izskaņā vairāki spriedzes bagāti brīži bija pie Henrika Kārlsona sargātajiem “Jokerit” vienības vārtiem.

Otro trešdaļu Rīgas klubs uzsāka neveiksmīgi, jau pēc 42 sekundēm zaudējot vārtus, kad pēc Videla kļūdas ripas izvadīšanā no zonas izcēlās Huhtala. Zaudētie vārti gan iedvesmoja komandu jauniem uzbrukumiem, kuros ar bīstamiem metieniem izcēlās Roberts Bukarts, Gunārs Skvorcovs un Videls, bet labāko izdevību neizmantoja Kristaps Sotnieks, kura raidīto ripu teicamā stilā atvairīja Kārlsons. Sestajā minūtē noraidīts tika Aleksandrs Jerofejevs, bet nedaudz vēlāk Milans Jurčina mājiniekus atstāja trijatā. Mazākumā teicami vārtos darbojās Delorjē, “Jokerit” komandai tiekot pie daudzām vārtu gūšanas iespējām. Pēcāk pusotru minūti “Dinamo” jau pavadīja vairākumā, tomēr tas tika izniekots ar ļoti nepārliecinošu sniegumu.

Trešdaļas turpinājumā iniciatīva atkal pārgāja “Dinamo” komandas pusē, mājiniekiem izveidojot ievērojamu ofensīvu. Lieliski vārtos gan turpināja darboties Kārlsons, bet otrā laukuma galā pēc mājinieku misēkļa komandu nācās glābt Delorjē. Ar pacietīgu spēli rīdzinieki savu tomēr panāca, kad minūti un 45 sekundes pirms trešdaļas beigām ar tālu un precīzu metienu atzīmējās Bukarts. Arī atlikušajā laikā teritoriālais pārsvars bija “Dinamo” pusē.

Arī trešo trešdaļu mājinieki sāka ļoti neveiksmīgi, šoreiz vārtus zaudējot jau 36.sekundē. Šoreiz izcēlās Hagmans, kurš kā pirmais burzmā pie vārtiem tika pie Delorjē atsistās ripas. Tomēr divas ar pusi minūtes vēlāk “Dinamo” komandai trešo reizi izdevās izvirzīties vadībā, kad M.Rēdliha un Videla sekmīgo spēli otrajos gūtajos vārtos pārvērta Bukarts.

Lai arī turpinājumā ilgu laiku “Dinamo” hokejisti pārliecinoši kontrolēja laukumā notiekošo, pamazām iniciatīvu tomēr pārņēma Somijas komanda, kas reizi raidīja ripu pa mājinieki vārtu stabiņu. Pēc haotiska snieguma aizsardzībā 13.minūtē apšaubāmu noraidījumu izpelnījās Māris Bičevskis, tomēr sekojušajā mazākumā Rīgas pārstāvji aizsardzībā darbojās nevainojami. Vienādos sastāvos “Jokerit” uz pretinieku vārtiem veica milzīgu spiedienu, sagādājot daudz darba Delorjē. Pēdējās divās minūtēs gan “Dinamo” aizsardzība bija uzdevumu augstumos un neļāva sāncenšiem izvērsties.

Rīgas kluba sastāvā šajā mačā atgriezās Dārziņš, muguras savainojuma dēļ nespēlēja Broks Troters, bet kā trīspadsmitais uzbrucējs bija pieteiks Rodrigo Ābols.

Decembrī Rīgas “Dinamo” spēlēja ļoti neveiksmīgi, deviņās spēlēs izcīnot vien divus panākumus. Tiesa, iepriekšējā mačā 29.decembrī ar 3:2 tika uzveikta Mitišču “Atlant” komanda.

Savukārt “Jokerit” šī bija jau trešā cīņa šogad. Pēc pirmās cīņas, kurā ar 5:2 tika sakauta pēdējā laikā veiksmīgi spēlējošā Baltkrievijas vienība Minskas “Dinamo”, Somijas klubs Rietumu konferences kopvērtējumā beidzot pakāpās uz otro vietu, apsteidzot Sanktpēterburgas SKA, tomēr pirmdien somi ar 1:3 piekāpās SKA un vienības atkal apmainījās vietām.

Rīgas “Dinamo” komanda ar “Jokerit” vienību šosezon iepriekš tikās četras reizes, ciešot četras neveiksmes.

Turpinājumā rīdzinieki līdz 15.janvārim savā laukumā uzņems arī Pētera Skudras trenēto Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, Čerepovecas “Severstaļ” un SKA, bet pēc tam tiks aizvadītas trīs cīņas izbraukumā.

Ar 44 spēlēs izcīnītiem 53 punktiem Rīgas “Dinamo” Rietumu konferences kopvērtējumā atrodas 12.vietā, no labāko astotnieka atpaliekot par septiņiem punktiem.

Tikmēr “Jokerit” ar 89 punktiem 43 cīņās pašlaik atrodas konferences trešajā vietā.

Rīgas kluba vadība iepriekš komandas sniegumu sezonas ievadā novērtēja kā neapmierinošu, ar šādu pašu vērtējumu atkārtoti klajā nākot arī novembra sākumā.

Starpsezona Rīgas “Dinamo” nometnē tika aizvadīta lielā neziņā, jo komanda, pēc padomes priekšsēdētāja Jura Savicka teiktā, tikai oktobra vidū esot atradusi jaunu ģenerālsponsoru pēc līdzšinējā galvenā naudas devēja gāzes kompānijas “Itera” aiziešanas un spējusi norēķināties ar hokejistiem.

Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam salīdzinājumā ar pagājušo sezonu paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu. Pagājušajā sezonā Prāgas “Lev” no Čehijas kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā, taču jaunajai sezonai tā nespēja nodrošināt pietiekamu finansējumu, tāpēc sacensībās nestartē. Identisku lēmumu pieņēma arī Maskavas “Spartak”, bet Ukrainas kluba Doņeckas “Donbass” dalība turnīrā kļuva neiespējama valstī valdošās politiskās situācijas dēļ.

Trīs aizgājušās komandas aizstājuši divi Krievijas klubi – jaundibinātā vienība “Soči” un Toljati “Lada”, kas piedzīvo savu atgriešanos KHL, un Helsinku vienība “Jokerit” no Somijas.

Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē – 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm. Regulārais čempionāts ilgs līdz nākamā gada 24.februārim. Tā gaitā savā divīzijā komandas savā starpā tiksies četras reizes, divas reizes katra komanda spēlēs ar konferences otras divīzijas vienībām, savukārt ar otras konferences komandām sezonas gaitā aizvadīs tikai vienu spēli. Papildus tam katra komanda vēl četras spēles aizvadīs ar savas divīzijas vienībām, pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi mudinošiem apsvērumiem, kā arī četras reizes tiksies ar otras konferences pārstāvjiem, arī šeit pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi veicinošiem apsvērumiem.

Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji. Šosezon tikusi likvidēta iepriekš divreiz aizvadītā Cerības kausa izcīņa, kurā sacentās Gagarina kausā neiekļuvušie klubi.

Rīgas “Dinamo” iepriekš aizvadīja vienu no veiksmīgākajām KHL sezonām savā vēsturē, regulāro turnīru noslēdzot Rietumu konferences kopvērtējuma piektajā vietā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-4 atzīstot “Donbass” pārākumu.