Rīgas “Dinamo” turpina zaudējumu sēriju 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē pirmdien savā laukumā ar 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) piekāpās Baltkrievijas komandai Minskas “Dinamo”, ciešot jau ceturto zaudējumu pēc kārtas.

“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 499
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32

Latvijas komandas rindās šajā duelī izcēlās Miķelis Rēdlihs, bet Minskas “Dinamo” labā vārtus guva Čārlzs Linglets, Artūrs Gavruss un bijušais Rīgas “Dinamo” leģionārs Pols Šekura.

Jau praktiski līdz ar paša dueļa sākumu rīdzinieki pēc savas aktīvās spēles tika pie iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču tas palika nerealizēts, turklāt tā laikā Miks Indrašis pats pēc savas kļūdas, zaudējot ripu, pārkāpa noteikumus un saņēma divu minūšu sodu par pretinieka klupināšanu. Tiesa, nevienai no komandām gandrīz visu pirmo trešdaļu vārtus gūt neizdevās, turklāt, aizvadot gana līdzvērtīgu cīņu, vienības neizcēlās ar bīstamiem uzbrukumiem.

Rezultātu atklāja Minskas hokejisti, kuri strīdīgā epizodē pārspēja rīdzinieku vārtsargu Jakubu Sedlāčeku, pēc tam gan viņu iegrūžot vārtos. Viesu labā ar vārtu guvumu 14.minūtē izcēlās Linglets, bet uzreiz pēc tam par vārtsarga iegūšanu vārtos noraidījumu saņēma Baltkrievijas kluba leģonārs Mets Elisons, kurš savulaik pārstāvēja arī Rīgas “Dinamo”. Mājinieki vairākumu neizmantoja, bet rezultāts līdz pārtraukumam vairs nemainījās.

Jau pirmajā otrās trešdaļas minūtē rīdziniekus no vārtu zaudējuma glāba Sedlāčeks, bet pēc tam iniciatīvu savās rokās pārņēma Rīgas “Dinamo”, kas vainagojās ar kārtējo vairākumu. Tā laikā mājinieki spēlēja ļoti aktīvi, cenšoties radīt vārtu gūšanas iespējas, turklāt viena no tām vainagojās ar panākumu, jo pēc sava metiena uz vārtiem acīgs bija Miķelis Rēdlihs, kurš iebakstīja “būrī” ripu, kas jau bija aiz Minskas “Dinamo” norvēģu vārtsarga Larsa Haugena muguras.

Perioda vidū noraidījumu par laika vilcināšanu saņēma Oskars Cibuļskis, taču mazākumu rīdzinieki izturēja, bet pēc tam mājiniekiem jau tika pie izdevības spēlēt vairākumā. Tiesa, viena hokejista pārsvars palika neizmantots, lai gan ar bīstamu metienu no dažiem metriem Haugena modrību patraucēja Lauris Dārziņš. Pēcāk draudīgu situāciju pie Rīgas “Dinamo” vārtiem radīja rezultatīvais kanādietis Džonatans Čīčū, kuram Sedlāčeku gan pārspēt neizdevās. Pašā trešdaļas izskaņā Latvijas komanda tika pie vēl vienas izdevības spēlēt vairākumā, kas gan palika neizmantots.

Trešais periods kļuva zīmīgs ar lielu Minskas “Dinamo” hokejistu pārsvaru, kuri radīja vairākas ļoti bīstamas epizodes pie mājinieku vārtiem. Lielā Baltkrievijas kluba spiediena dēļ rīdzinieku galvenais treneris Artis Ābols bija spiest ņemt pusminūtes pārtraukumu. Brīdi vēlāk Rīgas “Dinamo” izrāvās trijatā pret vienu sāncenšu hokejistu, taču iegūtais pārsvars netika izmantots, turklāt uzreiz pēc tam Minskas komanda devās pretuzbrukumā, kur rīdziniekus no droša vārtu zaudējuma glāba Sedlāčeks, kurš ripu atvairīja jau no praktiski tukšiem vārtiem. Pēcāk noraidījumu nopelnīja Mārtiņš Cipulis, ko sāncenši ātri vien arī izmantoja – pēc teicamas komandas biedru kombinācijas vārtus guva Artūrs Gavruss.

Arī pēc vārtu guvuma Minskas “Dinamo” turpināja kontrolēt cīņas gaitu, taču pašās pamatlaika pēdējās minūtēs rīdzinieki centās atgūt zaudēto. Rīgas komanda nomainīja Sedlāčeku pret sesto laukuma spēlētāju, taču panākt izlīdzinājumu neizdevās, turklāt pretuzbrukumā ripu tukšos vārtos pēdējā minūtē raidīja Šekura.

Jau vēstīts, ka Rīgas “Dinamo” sastāvā pašlaik ir trīs savainoti aizsargi, tāpēc no jaunatnes komandas “Rīga” izsaukts 18 gadus vecais Ralfs Grīnbergs.

Rīgas “Dinamo” aizsargam Edmundam Augstkalnam 1.oktobra spēlē Bratislavā pret “Slovan” gūtā ceļgala savainojuma dēļ būs jāizlaiž aptuveni viens mēnesis. Šajā pašā mačā iepriekšējo kājas muskuļa savainojumu atsvaidzināja slovāku aizsargs Milans Jurčina, kurš ierindā varētu atgriezties šīs nedēļas laikā.

Savukārt 3.oktobra spēlē Zagrebā pret “Medveščak” rīdziniekiem palīdzēt nevarēja vēl viens aizsargs Krišjānis Rēdlihs, kuram bija ļoti augsta temperatūra. Viņš treniņus varētu atsākt jau otrdien.

Kā zināms, mačā ar “Medveščak” Rīgas “Dinamo” komandas aizsardzībā tika iespēlēts uzbrucējs Roberts Bukarts, tomēr arī tas neglāba Latvijas vienību no trešā zaudējuma pēc kārtas.

Rīgas “Dinamo” un Minskas “Dinamo” Rīgā šosezon tikās arī 6.septembrī, kad rīdzinieki sezonu atklāja ar uzvaru (4:2). Pēc šī mača vienības savā starpā šosezon tiksies vēl trīs reizes.

Pagājušajā nedēļā Rīgas “Dinamo” aizvadīja ļoti neveiksmīgu izbraukuma spēļu sēriju, piedzīvojot zaudējumus pret Somijas komandu Helsinku “Jokerit” (2:3), Slovākijas vienību Bratislavas “Slovan” (1:5) un Horvātijas klubu Zagrebas “Medveščak” (2:3). “Dinamo” komanda pie punktiem tikusi tikai sešās no pēdējām 11 spēlēm, šajā laikā gūstot trīs panākumus pamatlaikā.

Pateicoties panākumam pār rīdziniekiem, Minskas klubs pārtraucis trīs zaudējumu sēriju.

Nedēļas turpinājumā trešdien un piektdien Rīgā viesosies attiecīgi “Slovan” un “Medveščak” vienības.

Rietumu konferences kopvērtējumā Minskas “Dinamo” ar 21 punktu 13 spēlēs ieņem septīto vietu, bet Rīgas “Dinamo” ar 15 punktiem 13 mačos atrodas 12.pozīcijā.