Latvijā
Rīga

Rīgas dome iepirkumā meklē Aldara parka atjaunotājus0


“Aldara” ēka.
“Aldara” ēka.
Foto – Timurs Subhankulovs

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments izsludinājis iepirkumu ar mērķi atrast Aldara parka atjaunotājus, liecina Iepirkumu uzraudzības birojā pieejamā informācija.

Prognozētā līgumcena ir 3,5 miljoni eiro un pieteikties konkursam interesenti var līdz 11.februārim.

Aldara parks ir viens no vecākajiem parkiem Rīgā, kas veidots 19.gadsimta beigās kā alus darītavas īpašnieka savrupmājas dārzs ar dīķi un mākslīgajām pilsdrupām.

20.gadsimta trīsdesmitajos gados parks tika pārbūvēts un izmantots valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa vajadzībām, bet pēc Otrā Pasaules kara parks kļuva par publiski pieejamu teritoriju.

Parkā atrodas vietējas nozīmes aizsargājamie kultūras pieminekļi “Valdšleshena alus darītava”, “Savrupmāja”, kā arī “Mākslīgās pilsdrupas ar parku”.

Parka pārbūvei pašvaldība aptuveni 2,4 miljonus eiro plāno piesaistīt caur Eiropas fondu līdzekļiem, bet pati pašvaldība plāno tam piešķirt aptuveni 650 000 eiro.

Jau ziņots, ka Aldara parka rekonstrukciju paredzēts veikt vairākās kārtās. Pirmajā kārtā paredzēta veloparka izveide, otrajā kārtā – komunikāciju izbūve un teritorijas labiekārtošana, bet trešajā – mākslīgo pilsdrupu atjaunošana un pārējās parka teritorijas izbūve.

Aldara parka pārbūves metu konkurss noritēja 2016.gadā, kā rezultātā uzvarētājs veica parka pārbūves būvprojekta izstrādes darbus. Konkursā uzvarēja pilnsabiedrība “Re-Arta” un projektēšanas izmaksas bija 73 520 eiro.

Kā norāda pašvaldībā, būvprojekta risinājumi paredz, ka parks tiks veidots kā mūsdienīgs apkaimes parks ar daudzveidīgām atpūtas iespējām dažādām iedzīvotāju vecuma grupām, “vienlaikus saglabājot vēsturisko romantisma gaisotni”. Pārbūves gaitā paredzēta mākslīgo pilsdrupu un kādreizējās ūdenstilpnes funkcionalitātes risinājumu izstrāde, dārznieka mājas un labierīcību izbūve, brīvdabas amfiteātra un vietas vasaras kafejnīcai izbūve.

Tāpat tiks nodrošināti labiekārtojuma elementi un vides pieejamības risinājumi tostarp iespēju robežās arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un ģimenēm ar maziem bērniem.

Īpašu uzmanību solīts pievērst apstādījumu veidošanai un nodrošināšanai. Paredzēts risināt arī nožogojuma jautājumu, ņemot vērā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja “Dauderi” nodaļas teritoriju un dzelzceļa sliedes, kā arī visa parka teritorijas norobežošanu tumšajās diennakts stundās.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Liepājnieki sašutuši par leģendārā arhitekta Berči projektētās Eļļas fabrikas ēkas nojaukšanu
12 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
FOTO. Ķīpsalā atklāj izglītības izstādi “Skola 2020”: pirmo reizi piedalās Nīderlandes un Ungārijas universitāšu pārstāvji
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns no amata atcēlis tiesu izpildītāju Sandru Jaunsleini
13 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Pasaulē
Tramps uzdevis Pompeo parakstīt vienošanos ar talibiem
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
8 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Gulbis Po pilsētā tiek līdz pusfinālam
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Parīzē pēc protestētāju izraisīta ugunsgrēka evakuē Lionas staciju
6 stundas
AL
Agris Liepiņš
Latvijā
Agris Liepiņš: Ja mēģinām izmest pa durvīm, vīriešu diena ieraušas pa logu! 2
7 stundas